Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Kanadyjczycy otrzymają swój pierwszy rabat węglowy w 2024 r. Oto, ile możesz zyskać – Krajowe

/
/
/
46 Views

Od poniedziałku kwalifikujący się Kanadyjczycy otrzymają od rządu federalnego pierwszy rabat w 2024 r.

Rabat, oficjalnie nazywany płatnością stymulacyjną związaną ze zmianami klimatycznymi, będzie dotyczył osób mieszkających w prowincjach, w których obowiązuje federalny podatek węglowy.

Mieszkańcy Alberty, Ontario, Manitoby, Saskatchewan, Nowego Brunszwiku, PEI, Nowej Szkocji oraz Nowej Fundlandii i Labradoru automatycznie otrzymają rabat poprzez bezpośrednią wpłatę lub sprawdzą, czy złożyli zeznania dotyczące podatku dochodowego i świadczeń.

Kolumbia Brytyjska, Quebec i Terytoria Północno-Zachodnie nie uczestniczą w federalnym systemie ustalania cen emisji dwutlenku węgla, więc mieszkańcy nie kwalifikują się do rabatu.

Federalny plan ustalania cen emisji dwutlenku węgla obejmuje 10-procentową dopłatę dla mieszkańców małych i wiejskich społeczności oprócz płatności podstawowej. Premier Justin Trudeau ogłosił w październiku, że w kwietniu kwota ta zostanie podwojona do 20 procent, co będzie wyrazem uznania zwiększonego zapotrzebowania na energię i ograniczonego dostępu do czystszych opcji transportu w tych jurysdykcjach.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Otrzymana kwota zależy od wielkości gospodarstwa domowego. Według Kanadyjskiego Urzędu ds. Środowiska i Zmian Klimatu (ECCC) czteroosobowa rodzina otrzyma następujące rabaty za emisję zanieczyszczeń:

  • 386 dolarów w Albercie
  • 264 dolary w Manitobie
  • 184 dolarów w Nowym Brunszwiku
  • 328 dolarów w Nowej Funlandii i Labradorze
  • 248 dolarów w Nowej Szkocji
  • 244 dolarów w Ontario
  • 240 dolarów na Wyspie Księcia Edwarda
  • 340 dolarów w Saskatchewan

Osoby w Nowym Brunszwiku otrzymają 92 dolary. Dwuosobowe gospodarstwa domowe ze współmałżonkiem lub partnerem cywilnym otrzymają 46 dolarów lub 23 dolarów na dziecko poniżej 19 roku życia.

Otrzymuj najnowsze wiadomości Money 123 na swoją skrzynkę odbiorczą co tydzień.

W Albercie osoba fizyczna może spodziewać się 193 dolarów, małżonek lub partner cywilny 96,50 dolarów, a na dziecko poniżej 19 roku życia 48,25 dolarów.

W Manitobie wynosi ona 132 dolary dla osoby fizycznej, 66 dolarów dla współmałżonka lub partnera cywilnego i 33 dolarów dla dziecka poniżej 19 roku życia.

W Ontario osoba fizyczna może spodziewać się 122 dolarów, małżonek lub partner cywilny 61 dolarów, a na dziecko poniżej 19 roku życia 30,50 dolarów.

W Saskatchewan wynosi ona 170 dolarów dla osoby fizycznej, 85 dolarów dla współmałżonka lub partnera cywilnego i 42,50 dolarów dla dziecka poniżej 19 roku życia.

W Nowej Fundlandii osoba fizyczna może spodziewać się 164 dolarów, małżonek lub partner cywilny 82 dolarów, a na dziecko poniżej 19 roku życia 41 dolarów.

W Nowej Szkocji wynosi ona 124 dolary dla osoby fizycznej, 62 dolary dla współmałżonka lub partnera cywilnego i 31 dolarów dla dziecka poniżej 19 roku życia.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Na Wyspie Księcia Edwarda osoba fizyczna może spodziewać się 120 dolarów, małżonek lub partner cywilny 60 dolarów, a dziecko poniżej 19 roku życia 30 dolarów.

ECCC twierdzi, że uważa się, że wszyscy mieszkańcy PEI mieszkają w małej społeczności wiejskiej, dlatego kwoty otrzymywane w regionie będą również obejmować 10% dopłatę wiejską.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Kanadyjczycy nadal będą otrzymywać kwartalne rabaty za emisję dwutlenku węgla w miarę wzrostu kosztów”


Kanadyjczycy będą nadal otrzymywać kwartalne rabaty za emisję dwutlenku węgla w miarę wzrostu kosztów


Ottawa stwierdziła, że ​​rabat ma na celu zrównoważenie kosztów federalnych cen zanieczyszczeń i stanowi część celu rządu federalnego, jakim jest ograniczenie emisji o 40 procent do 2030 r. i osiągnięcie zerowej emisji netto do 2050 r.

– stwierdziło ECCC w piątkowym komunikacie prasowym Oczekuje się, że opłaty za zanieczyszczanie środowiska przyczynią się do około jednej trzeciej całkowitej redukcji emisji, która nastąpi do roku 2030.

„Federalny system ustalania cen za zanieczyszczenia nie tylko pomaga Kanadyjczykom stawić czoła codziennym wyzwaniom związanym z przystępnością cenową, ale jest także kluczową częścią naszego planu walki ze zmianami klimatycznymi” – powiedział w tym samym komunikacie prasowym Minister Środowiska i Zmian Klimatu Stephen Guilbeault.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Agencja twierdzi, że z rabatów najbardziej skorzystają gospodarstwa domowe o niskich i średnich dochodach, a osiem na 10 gospodarstw domowych otrzyma więcej pieniędzy w formie płatności, niż zwykle płaci w wyniku federalnego systemu ustalania cen za zanieczyszczenia.

„Bezpośrednie dochody z federalnej ceny za zanieczyszczenie są zwracane jurysdykcji, z której zostały otrzymane, aby pomóc w rozwiązaniu problemów związanych z kosztami życia, jednocześnie utrzymując zachętę do mniejszego zanieczyszczania” – stwierdziło ECCC.

Dziewięćdziesiąt procent bezpośrednich dochodów z opłat paliwowych w Ottawie jest przekazywanych osobom fizycznym i rodzinom w drodze rabatów za emisję zanieczyszczeń, które są wypłacane uprawnionym Kanadyjczykom co trzy miesiące. Pozostałe 10 procent wpływów przekazywane jest małym i średnim przedsiębiorstwom o dużej emisji zanieczyszczeń narażonym na handel, a także grupom tubylczym.

„Oznaczanie cen za emisję dwutlenku węgla to tylko część kanadyjskiego planu mającego na celu zapobieganie najgorszym skutkom zmian klimatycznych i budowanie zrównoważonej przyszłości dla wszystkich” – stwierdziła ECCC.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :