Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Kanada rozmawia z sojusznikami Trumpa w USA, aby przygotować się na ewentualną drugą kadencję: Ambasador – Narodowy

/
/
/
13 Views

Kanadyjscy dyplomaci rozmawiali z doradcami i sojusznikami byłego prezydenta USA Donalda Trumpa w Kongresie, aby położyć podwaliny pod silne stosunki, jeśli Trump powróci do Białego Domu w przyszłym roku, powiedział ambasador Kanady w Stanach Zjednoczonych.

Rozmowy te były pozytywne, zauważa ambasador Kirsten Hillman, i nie miały na nie wpływu czasami mroźne stosunki Trumpa z premierem Justinem Trudeau, gdy był prezydentem, ani niedawne powoływanie się przez Trudeau i liberałów na prawicowy populizm Trumpa, gdy mówił o konserwatystach w kraju.

„Nikt mi tego nie skomentował” – powiedział Hillman, gdy Eric Sorensen zapytał go o komentarze Trudeau w wyemitowanym w niedzielę wywiadzie. Blok zachodni.

„Zazwyczaj jesteśmy zorientowani na wyniki. Zwykle naprawdę koncentrujemy się na kluczowych kwestiach politycznych dla Amerykanów i Kanadyjczyków?”


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Kanada angażuje kluczowych ministrów w przygotowanie potencjalnych wyników wyborów w USA


Kanada angażuje kluczowych ministrów w przygotowanie potencjalnych wyników wyborów w USA


Do wyników tych należy renegocjacja północnoamerykańskiej umowy o wolnym handlu podczas pierwszej kadencji Trumpa, co według Hillmana zarówno urzędnicy amerykańscy, jak i kanadyjscy uważają za „naprawdę ważny sukces”. Powiedziała, że ​​polityka nie odgrywa również żadnej roli w dyskusjach na temat innych ogólnych priorytetów.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Z mojego doświadczenia wynika, że ​​w kwestiach lokalnych – bezpieczeństwa gospodarczego, bezpieczeństwa ekologicznego, bezpieczeństwa narodowego, bezpieczeństwa żywnościowego – nie są to kwestie stronnicze” – stwierdziła. „Zarówno Demokraci, jak i Republikanie chcą to zagwarantować swoim wyborcom i wyborcom.

„To, co robimy, to rozmowa o problemach. Rozmawiamy o tym, jak osiągnąć te cele, czyniąc ich partnerstwo z Kanadą tak silnym, jak to tylko możliwe”.

W zeszłym miesiącu Trudeau polecił ministrowi handlu Mary Ng i ministrowi przemysłu Francois-Philippe Champagne współpracować z grupami branżowymi, organizacjami społeczeństwa obywatelskiego i innymi szczeblami władzy w celu pracy nad relacjami transgranicznymi – w ramach podejścia „Team Canada” mającego na celu zapewnienie dobrych relacji utrzymany. na właściwą drogę po listopadowych wyborach. Hillman i jej zespół w Waszyngtonie to kolejny kluczowy element tej strategii.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Chociaż Hillman dał jasno do zrozumienia, że ​​toczą się rozmowy zarówno z Republikanami, jak i Demokratami, aby przygotować się na jakikolwiek wynik, w ostatnich tygodniach możliwość drugiej kadencji Trumpa stała się nagląca.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Trump uosabia „nieprzewidywalność” – mówi Trudeau w obliczu zbliżających się wyborów w USA


Trump reprezentuje „nieprzewidywalność” – mówi Trudeau w obliczu zbliżających się wyborów w USA


Sondaż Reuters-Ipsos z ostatniego miesiąca stwierdził, że Trump prowadzi prezydenta USA Joe Bidena 40 do 34 procent w hipotetycznym pojedynku. Trump utrzymał sześciopunktową przewagę nad Bidenem w sondażu, gdy jako opcje uwzględniono kandydatów z trzeciej partii. Trump dominuje obecnie w prawyborach prezydenckich Partii Republikańskiej i powszechnie oczekuje się, że ogłosi swoją kandydaturę już w marcu.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Sondaż wykazał również, że trzy czwarte wyborców uważa, że ​​81-letni Biden jest za stary, aby pozostać na stanowisku, w porównaniu z połową respondentów, która powiedziała to samo o 77-letnim Trumpie. Obawy dotyczące wieku Bidena nasiliły się jeszcze bardziej w zeszłym tygodniu, kiedy w raporcie specjalnego prokuratora badającego, jak obchodzi się on z tajnymi dokumentami, wielokrotnie powoływano się na „słabą” i „zamazaną” pamięć Bidena oraz „zmniejszone zdolności” jako powody, dla których nie należy wnosić zarzutów karnych.

Tymczasem prawdopodobieństwo, że Trump zostanie skazany w którymkolwiek z czterech postępowań karnych wszczętych przeciwko niemu przed wyborami, zmniejszyło się z powodu kilku opóźnień prawnych.

„Rozmawiamy wyłącznie z Republikanami, którzy doradzają byłemu prezydentowi Trumpowi, i strategami, którzy mu doradzają, oraz, oczywiście, jego sojusznikami w Kongresie i na szczeblu stanowym” – powiedział Hillman zapytany o te rozmowy.

Choć Trudeau stwierdził, że Trump „reprezentuje pewien stopień nieprzewidywalności” w stosunkach Kanada-USA i negatywnie porównał swoją politykę do polityki przywódcy konserwatystów Pierre’a Poilievre’a, Hillman twierdzi, że nie skupia się na tym ani ludzie, z którymi rozmawia.

„Ludzie, którzy wspierają prezydenta Trumpa, nie denerwują się, gdy wskazuje się ich jako zwolenników prezydenta Trumpa” – stwierdziła. „Są dumni, że wspierają prezydenta Trumpa”.

Dodaje, że ci zwolennicy są również dumni z polityki Trumpa i według niej niektóre z nich „dobrze sprawdzają się w stosunkach Kanada-USA”, a „niektóre z nich nie”. Nie sprecyzowała, jaka dokładnie była to polityka.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„To samo dotyczy prezydenta Bidena. Są pewne jego zasady, które były dla nas trudne” – kontynuowała, również bez wchodzenia w szczegóły.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Wpływ Trumpa na Kanadę


Wpływ Trumpa na Kanadę


Kanada wcześniej publicznie sprzeciwiała się ulgom podatkowym Bidena na pojazdy elektryczne, które stanowiły zachętę dla amerykańskich producentów (których ostatecznie zmieniono tak, aby obejmowały firmy kanadyjskie), a także przyjętej przez administrację strategii produkcyjnej „Kupuj amerykańskie” i ciągłym cłom na drewno iglaste.

Hillman podkreśla, że ​​choć skupia się na tym, kto w styczniu zajmie Biały Dom, jej zespół dyplomatyczny przywiązuje jednakową wagę do budowania i utrzymywania relacji z obiema partiami w Kongresie, na co wpływ będą miały także listopadowe wybory. Zostaną także rozstrzygnięte wybory na gubernatora jedenastu stanów, w tym w kluczowych stanach granicznych: Waszyngtonie, Montanie, Dakocie Północnej, Vermont i New Hampshire.

Wskazuje także na niedawno utworzony w Kongresie USA ponadpartyjny amerykańsko-kanadyjski klub ds. gospodarki i bezpieczeństwa, którego celem jest wzmocnienie stosunków Kanada-USA. Do frakcji należy ponad pięciu tuzinów senatorów i przedstawicieli z całych Stanów Zjednoczonych, w tym z Teksasu, Nevady, Maine i Północnej Dakoty.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Nie mogliby być bardziej optymistyczni, jeśli chodzi o te stosunki” – powiedział Hillman, który jesienią ubiegłego roku spotkał się z klubem w ambasadzie Kanady. „I nie sądzę, że powinno to być zaskoczeniem dla Kanadyjczyków, ponieważ ostatecznie Amerykanie, niezależnie od przynależności, są głęboko zaniepokojeni zapewnieniem zrównoważonego rozwoju swojemu krajowi”.

Dodaje, że wzmocnienie stosunków między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi jest szczególnie ważne w obecnym klimacie geopolitycznym.

„Świat jest teraz naprawdę trudny” – stwierdziła.

„Biorąc pod uwagę, że Stany Zjednoczone są naszym najbliższym sojusznikiem, najważniejszym partnerem handlowym i najważniejszym partnerem w zakresie bezpieczeństwa, priorytetem numer jeden jest zapewnienie możliwie najsilniejszych relacji”.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :