Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Kampania rekrutacyjna do badań klinicznych w Albercie rozszerza się na całą Kanadę

/
/
/
27 Views

Kampania rozpoczęta początkowo w Albercie, mająca na celu rekrutację osób do udziału w trwających badaniach klinicznych, rozszerza się na cały kraj.

Kampania Be the Cure ma na celu informowanie ludzi o tym, jak mogą wziąć udział w badaniach klinicznych, w nadziei na postęp badań medycznych w celu znalezienia lekarstwa na różne choroby.

„Jedną z głównych przeszkód w rekrutacji osób do udziału w badaniach klinicznych jest to, że społeczeństwo nie zawsze wie, kiedy badanie jest prowadzone” – powiedziała Emily McDonald, adiunkt medycyny w McGill University Health Centre, część Centrum Zdrowia Uniwersytetu McGill. Kampania Bądź lekarstwem.

„Może to oznaczać, że ukończenie badań zajmie dużo czasu, a czasami może opóźnić poszukiwanie nowych testów lub metod leczenia rzadkich chorób, nowotworów lub infekcji”.

Be the Cure pierwotnie rozpoczęło się w Albercie, a obecnie obejmuje całą Kanadę. Lista badań jest dostępna w Internecie, dzięki czemu osoby cierpiące na schorzenia mogą wyszukiwać badania na swoim obszarze.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Inicjatywa ma również na celu rekrutację bardziej zróżnicowanych osób do badań klinicznych.

„(W ten sposób) ostatecznie, gdy lek stanie się dostępny, będziemy wiedzieć, że jest bezpieczny i skuteczny dla większej liczby osób” – wyjaśnił MacDonald.

Otrzymuj najświeższe informacje na temat zdrowia IQ. Wysyłane na Twój e-mail co tydzień.

„Będziemy mogli na przykład określić, czy lek jest bezpieczny dla osób starszych. Można też powiedzieć, że lek jest bezpieczny dla mężczyzn i kobiet”.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Mieszkańcy obszarów wiejskich nie biorą udziału w badaniach klinicznych dotyczących raka, które mogą uratować życie: badanie U of A Study


Mieszkańcy wsi nie biorą udziału w potencjalnie ratujących życie badaniach klinicznych dotyczących raka: badanie U of A


Be the Cure nie tylko pomaga naukowcom w ukończeniu badań, ale także oferuje Kanadyjczykom możliwość wypróbowania nowych potencjalnych metod leczenia, gdy wyczerpają się wszystkie dostępne im opcje.

„Poprawia zdrowie Kanadyjczyków” – powiedział McDonald.

Jednym z tych Kanadyjczyków jest mieszkanka Alberty, Candy Marriott. Choruje na idiopatyczne zwłóknienie płuc – chorobę powodującą bliznowacenie płuc, na którą nie ma lekarstwa.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„To choroba postępująca. Mówią, że przeciętny człowiek żyje od dwóch do pięciu lat, w zależności od stanu organizmu i szybkości jego rozwoju” – wyjaśnił Marriott.

„Istnieją leki, które pomagają spowolnić postęp choroby, ale nie wszystkie leki działają na każdego”.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Zespół badawczy Alberty odkrył obiecujące leczenie rzadkiego raka dzięki rzadkiemu prezentowi


Zespół badawczy z Alberty odkrył obiecujące leczenie rzadkiego raka dzięki rzadkiemu darowi


Marriott od dwóch lat uczestniczy w programie Be the Cure, biorąc udział w dwóch odrębnych badaniach klinicznych.

Powiedziała, że ​​wzięcie udziału w procesie było stosunkowo łatwe. Ma nadzieję, że biorąc udział, przyczyni się do postępu w medycynie, który ostatecznie doprowadzi do wyleczenia jej choroby.

„Wierzę, że należy to spłacić” – powiedział Marriott. „Wiem, że za mojego życia nie będzie leku, ale może za 10–20 lat będzie wystarczająco dużo informacji, aby znaleźć lekarstwo lub pomóc ludziom żyć dłużej.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Chciałbym tu być za 20 lat i widzieć, jak dorastają moje wnuki”.

Więcej informacji na temat programu Be the Cure oraz bazę danych badań klinicznych z możliwością przeszukiwania w całej Kanadzie można znaleźć pod adresem strona internetowa organizacji.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :