Junior Hockey: Rakiety lądują dziko, Wojownicy pokonują Bucksa – Okanagan

44 Views

Podsumowanie wyników hokeja młodzieży w Okanagan i okolicach.

ZACHODNIA LIGA HOKEJOWA

Wenatchee 6, Kelowna 3

W sobotni wieczór Kelowna Rockets przerwali passę trzech zwycięstw z rzędu przeciwko Wenatchee Wild.

O 4:47 pierwszej tercji Rockets stracili bramkę w osłabieniu i przegrywali 1: 0, ale udało im się zremisować po bramce czołowego strzelca zespołu Andrew Crystala, który przedłużył swoją passę do 18 meczów.

Niestety, wszystko się pogorszyło dla gości Rockets, którzy stracili kolejny gol przed zabrzmieniem końcowej syreny w pierwszej kwarcie, kolejny w drugiej i trzy kolejne w trzeciej. Prowadząc 6:1 z przewagą mężczyzn, Rockets minęli bramkarza Wild, Daniela Housera. Tij Iginla również strzeli bramkę dla Kelowna, co jest jego 22. golem.II sezon, ale Rockets przegrali 6–3.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Rekord Rockets wynosi obecnie 18-17-2-0. Wild pokonał Rockets 35-34, a ich gra w przewadze wynosiła 1 na 4, a Rockets wyszli 1 na 2 z przewagą mężczyzn. Bramkarz Rockets Jake Pilon obronił 20 z 25 strzałów w ciągu pierwszych 47:38 meczu, po czym na ratunek przybył Jari Kikkanen, zatrzymując dziewięć z 10 strzałów w jego stronę.

Rockets wracają do akcji w środę, kiedy będą gospodarzami Seattle Thunderbirds.

• Everetta 4, Seattle 2

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Niedzielne mecze

• Edmonton–Calgary
  • Książę Jerzy w Everett
  • Spokane do kapelusza lekarskiego

LIGA HOKEJOWA BC

Cranbrooka 6, Zachodnia Kelowna 3

Imponująca passa West Kelowna Warriors wreszcie dobiegła końca.

Przystępując do sobotniego pojedynku z Cranbrook Bucks, Warriors nie przegrali regulaminowo od prawie dwóch miesięcy. W 13 meczach klub zanotował rekord 11-0-2-0.

Obie drużyny strzeliły łącznie osiem goli w pierwszej kwarcie, ale na nieszczęście dla Warriors Bucks strzelili pięć z nich i prowadzili 5:3 w środkowej części spotkania. W drugiej rundzie Warriors zrobiło się ciekawie, po tym jak Isaiah Norlin trafił 7.t gol sezonu, ale Bucks strzelili kolejnego gola w trzeciej i wygrali 6: 3.

Porażka była pierwszą porażką Warriors na własnym lodzie od 14 listopada. West Kelowna pokonało Bucks 30-27. Warriors będą mieli szansę odzyskać siły na własnym stadionie 13 stycznia, kiedy będą gościć Cowichan Valley.

Penticton 3, Książę Jerzy 1

24 godziny po rozgromieniu 7:4 przez Prince George Spruce Kings, Penticton Vees zemścili się.

W sobotni wieczór Team Vis wszedł do Kopar Memorial Arena w Prince George z lodem w żyłach, przekonany, że ich los będzie lepszy niż poprzedniej nocy. Już na początku Vis otworzyli wynik dzięki Thomasowi Pichette’owi, który strzelił swoje 9 bramek.t gol sezonu.

Już w pierwszym meczu Brogan McNeil zremisował 1:1, ale Vis wrócili z dwoma bramkami i zdołali utrzymać Spruce Kings na prowadzeniu do końca meczu, zdobywając 3 bramki. -1 rozwiązanie.

Penticton pokonał Prince George 27-21, a dzięki zwycięstwu poprawił swój rekord do 22-6-2-2. Obecnie zajmują pierwsze miejsce w klasyfikacji Inland Division z 46 punktami, zaledwie dwa punkty przewagi nad West Kelowna Warriors. Vis mają teraz kilka dni wolnego przed piątkowym meczem z Vernon Vipers.

Vernon 3, Szlak 2

Pomimo porażki w drugiej kwarcie, w sobotni wieczór Vernon Vipers zdołali odnieść zwycięstwo nad Trail Smoke Eaters.

Zaledwie 34 sekundy po rozpoczęciu meczu zawodnik Trail’s Ridge Dawson strzelił gola, a jego klub prowadził 1:0 aż do ostatnich minut pierwszej klatki, kiedy Payton Strack z Vernona zremisował.

W drugiej kwarcie, tym razem po 36 sekundach, drużyna Smoke Eaters objęła prowadzenie po tym, jak Matthew Cobetto-Roy zdobył 14 punktów.t kampanii, ale Vipers zwiększyli obroty w połowie meczu, odpowiadając dwoma bramkami bez odpowiedzi i podwyższyli na 3-2, co wystarczyłoby, aby tym razem pokonać Smoke Eaters.

Vernon pokonał Trail 28-21 i poprawił się do 19-11-1-0. Vipers wracają na lód w piątek, gdy zmierzą się z czołową drużyną ligi, Penticton Vipers.