Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Izba Gmin wraca po wakacjach. Jakie ważne kwestie wchodzą w grę? – Narodowy

/
/
/
21 Views

Liberałowie zamierzają działać szybko, aby ponownie poddać pod debatę ustawę o wolnym handlu na Ukrainie i wywrzeć presję na konserwatystów, aby ją poparli, gdy parlamentarzyści powrócą do Izby Gmin w poniedziałek po przerwie świątecznej.

Ustawodawstwo wdrażające odnowioną umowę o wolnym handlu między Kanadą a Ukrainą stało się niespodziewaną pożywką polityczną jesienią, kiedy konserwatyści głosowali przeciwko niemu w proteście przeciwko cenom emisji dwutlenku węgla.

Na Ukrainie obowiązuje cena emisji dwutlenku węgla od 2011 r., a w Kanadzie od 2019 r., ale zaktualizowana umowa o wolnym handlu wzywa obie strony do promowania cen emisji dwutlenku węgla.

Konserwatyści twierdzą, że głosowali przeciwko legislacji wyłącznie dlatego, że nie popierali żadnego postępu w zakresie ustalania cen emisji dwutlenku węgla i nie wykazali chęci ustąpienia.

Tymczasem konserwatyści nie będą tracić czasu na wprowadzenie górnego limitu cen emisji dwutlenku węgla dla rolników, co może potencjalnie spowodować jeszcze więcej luk w jednej z charakterystycznych polityk klimatycznych liberałów.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Złożony przez konserwatystów projekt ustawy o cenach emisji dwutlenku węgla, który wyłączałby niektóre dodatkowe paliwa rolnicze z cen emisji dwutlenku węgla, został poprawiony w Senacie i będzie pierwszym przedmiotem dalszej debaty dziś rano.

Kilka organizacji ukraińskich w Kanadzie skrytykowało konserwatystów za głosowanie przeciwko ukraińskiej ustawie o wolnym handlu, a liberałowie podchwycili to, oskarżając konserwatystów o skłanianie się ku amerykańskim prawicowym komentatorom i politykom, którzy w konflikcie stanęli po stronie Rosji w sprawie Ukrainy.

Lider Izby Liberałów Stephen MacKinnon powiedział, że projekt ustawy zostanie wkrótce złożony, podobnie jak przepisy wdrażające jesienne oświadczenie gospodarcze oraz przepisy zakazujące zatrudniania pracowników zastępczych w większości zakładów pracy regulowanych na szczeblu federalnym.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Poilievre obiecuje, że konserwatyści „będą walczyć” przez całą sesję, zanim parlament powróci


Poinievre obiecuje, że konserwatyści będą „walczyć” przez całą sesję, zanim parlament powróci


MacKinnon powiedział, że przywódca konserwatystów Pierre Poilievre ma wybór w sprawie Ukrainy.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Wiesz, tylko my nie wyśmiewamy jego stanowiska w tej sprawie” – powiedział McKinnon.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Poilevre powiedział, że konserwatyści rozpoczną sesję z nieustannym skupieniem się na przyjęciu ustawy C-234.

Benzyna i olej napędowy wykorzystywane w gospodarstwach rolnych są już zwolnione z opłat za emisję dwutlenku węgla, ponieważ w większości przypadków nie ma alternatyw. Projekt ustawy zaproponowany przez konserwatywnego posła Bena Lobba ma również na celu wyeliminowanie cen emisji dwutlenku węgla w przypadku gazu ziemnego i propanu.

Ustawa została z łatwością przyjęta przez Izbę Gmin prawie rok temu przy poparciu wszystkich partii z wyjątkiem liberałów. Jednak w grudniu Senat głosował za zmianą ustawy zakazującą stosowania wyłącznie propanu do suszenia ziarna.

W niedzielę Lobb oświadczył, że odrzucił poprawki, mówiąc reporterom, że spodziewa się, że powrócą one do Izby w ich pierwotnej formie.

Ustawa stoi obecnie przed dalszą debatą w Izbie Gmin i jeśli zostanie przyjęta, pozostawi premiera Justina Trudeau i ministra środowiska Stephena Guilbeaulta w politycznych tarapatach.

Obie strony zobowiązały się do zaprzestania wykluczania cen emisji dwutlenku węgla po tym, jak w październiku podjęły decyzję o wykluczeniu tej spółki z rynku oleju opałowego na trzy lata. Decyzja, która według nich miała dać odbiorcom oleju opałowego więcej czasu i pieniędzy na wymianę pieców olejowych na elektryczne pompy ciepła, spotkała się ze znaczną krytyką polityczną.

Gdy olej opałowy stał się bardziej widoczny w atlantyckiej Kanadzie, liberałowie zostali oskarżeni o schlebianie regionowi w celu odzyskania głosów.

Historia kontynuowana jest pod reklamą


Kliknij, aby obejrzeć wideo: W miarę zaostrzania się walki o ceny emisji dwutlenku węgla minister Wilkinson broni liberalnego podejścia


W miarę jak zaostrza się walka o ceny emisji dwutlenku węgla, minister Wilkinson broni liberalnego podejścia


Poilievre rozpocznie rok 2024 w parlamencie w taki sam sposób, jak w zeszłym roku, skupiając się jastrzębi na kwestiach nękających Kanadyjczyków związanych z kosztami życia, począwszy od przystępności cen mieszkań po ceny żywności.

Decyzja o takim zamiarze w 2023 r. zapewniła mu czołowe miejsca w sondażach, przez co liberałowie Trudeau z trudem go dogonili.

„Konserwatyści będą walczyć przez całą tę sesję” – powiedział Poilievre w swoim klubie w niedzielę – „o obniżkę podatków, budowę domów, ustalenie budżetu i powstrzymanie przestępczości”.

Dotarcie do Kanadyjczyków zaniepokojonych przestępczością w ich miastach to kolejny ważny cel torysów, podobnie jak rosnące poparcie wśród klasy robotniczej w kraju, zwłaszcza NPR i liberałów w północnym Ontario, w głębi Kolumbii Brytyjskiej i na wyspie Vancouver.

Jeśli chodzi o projekt ustawy liberałów zakazujący zatrudniania pracowników zastępczych w zakładach pracy regulowanych na poziomie federalnym, torysi nie przedstawili jeszcze swojego stanowiska.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Nowi Demokraci i Liberałowie nadal negocjują, jak mógłby wyglądać wstępny program pomocy farmaceutycznej.

Lider NPR Jagmeet Singh powiedział, że praca z liberałami nad ustawodawstwem farmaceutycznym jest jak walka z trądzikiem pokrytym olejem.

Singh powiedział na spotkaniu w ratuszu w Edmonton, gdzie w zeszłym tygodniu odbyło się spotkanie klubu Nowych Demokratów, że otrzymał opis węgorza od krytyka zdrowia swojej partii, Dona Davisa, który negocjował z rządem ramową ustawę.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :