Hat-trick Evandera Kane’a prowadzi Oilers do zwycięstwa nad Ducks – Edmonton

/
/
/
14 Views

Drugi hat-trick w sezonie Evandera Kane’a zapewnił drużynie Edmonton Oilers zwycięstwo 5:3 nad Anaheim Ducks w piątkowy wieczór.

Calvin Pickard utrzymał Oilers w grze w pierwszej kwarcie. Zatrzymał Ryana Strome’a w ucieczce, a niecałą minutę później powstrzymał Jakoba Silfverberga przed dotarciem do ostrej końcówki. The Ducks przełamali grę w przewadze pod koniec pierwszej kwarty, gdy Cam Fowler posłał długim nadgarstkiem obok zakrytego Pickarda.

Zespół Ducks był niezadowolony, gdy Oilers wyszli na boisko w dziewiątej minucie drugiej połowy. Corey Perry wytrącił Johnowi Gibsonowi kij z rąk przed bramką. Gdy Gibson błagał o rzut karny, Kane pokonał go strzałem z prawej strony i było 1–1. Strome odzyskał prowadzenie Ducks 29 sekund później. Kane przyjął podanie od Leona Draisaitla i pokonał Gibsona na lodzie i zremisował 2: 2.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Lukas Dostal zastąpił Gibsona (kontuzja dolnej części ciała) i wystartował jako trzeci.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Strome strzelił jednego gola w grze w przewadze w 3:20 trzeciej. Pierwszy strzał Dostala był trudny, a Zach Hyman uderzył bekhendem, gdy był sam w ataku. Dostal trzymał mocno lewy pad i sparował cios.

Oilers nie poddawali się i strzelili dwa gole w odstępie 1:28. McDavid wpadł do strefy Ducks i nakarmił Zacha Hymana, zdobywając jego 31. bramkę. W grze w przewadze McDavid podał piłkę Leonowi Draisaitlowi, który strzelił jednego gola i zdobył swojego 24. gola. Kane odłożył piłkę pustą siatką.

Picard zanotował 24 interwencje i odnotował swoje piąte zwycięstwo z rzędu. McDavid miał trzy asysty. Evan Bouchard dodał asystę i ustanowił nowy rekord w karierze z 44 punktami.

Oilers, 30-16-1, odwiedzą w sobotę Los Angeles Kings (630 CHED, pojedynek o godzinie 18:30, mecz o 20:00).

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.