Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Hamilton postanowił wprowadzić „pierwsze w swoim rodzaju” regulacje zapobiegające przedłużaniu kadencji

/
/
/
31 Views

Hamilton w Ontario jest bliskie uchwalenia pierwszego w swojej rodzaju rozporządzenia dotyczącego renowacji w prowincji, które zmusi właścicieli do uzyskania licencji w celu legitymizacji renowacji przeprowadzanych w ich nieruchomościach.

Nowe ustawodawstwo, przyjęte w komisji większością głosów 13-0-2 w środę, zmusza właścicieli nieruchomości do ubiegania się o specjalne zezwolenie na wynajmowane adresy za około 700 dolarów po złożeniu prowincjonalnego zawiadomienia N-13 – Wygaśnięcie umowy najmu ze względu na – w przypadku chęci wyburzenia, remontu lub odświeżenia wynajmowanego mieszkania.

Profesor Uniwersytetu Waterloo Brian Doucet, który badał problemy mieszkaniowe i dokumentował wyniki w ramach projektu badawczego Hamilton Redevelopment, charakteryzuje ten regulamin jako ruch, który „wytyczy szlak, którym wkrótce pójdą inni mieszkańcy Ontario”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Kluczowymi elementami, powiedział, są postanowienia jasno określające „ścieżki i oczekiwania”, gwarantujące zwrot po zakończeniu modernizacji i łączące wynajmujących z najemcami przez cały proces renowacji.

„Proponowane rozporządzenie jasno stwierdza, że ​​odpowiedzialność za prawo do zwrotu jest wyraźnie podzielona pomiędzy wynajmującymi, którzy są właścicielami domu, a lokatorami, którzy w nim mieszkają i nazywają go swoim domem” – powiedział komisji Doucet w środę.

Liczba oddziałów 3. Nrinder Nunn twierdzi, że regulamin będzie „dodatkowym elementem” Ustawa o najmie lokali mieszkalnych w Ontarioktóra reguluje i określa uprawnienia wynajmujących i najemców wynikające z umów najmu lokalu mieszkalnego.

Mówi, że inspiracją dla rozporządzenia Hamiltona było poprzednie rozporządzenie przyjęte w New Westminster w Kolumbii Brytyjskiej, które wzywa inspektorów do przeprowadzania inspekcji budynków w celu sprawdzenia, czy spełniają one standardy nieruchomości.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Najpierw szukamy informacji na papierze, aby następnie móc określić, czy konieczna jest dalsza analiza” – wyjaśnił Nunn.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Mamy świadomość, że bez posiadania przez gminę takich informacji nie byliśmy w stanie zweryfikować, czy przeprowadzono istotne naprawy”.


W grudniu średni czynsz za mieszkanie z jedną sypialnią w mieście wzrósł o kolejne 3,5 procent rok do roku, do około 1825 dolarów miesięcznie, szacuje Rentals.ca.

Tyle delegatów płacze, a stypendystka ODSP Colleen Langmead powiedziała członkom rady, że „przekracza to jej miesięczne wynagrodzenie”.

Langmead powiedziała, że ​​w poniedziałek zaproponowano jej umowę „gotówka za klucze” w zamian za opuszczenie domu kilka miesięcy po tym, jak ośmiopiętrowy apartamentowiec, w którym mieszka przy Barton Street, przejął nowego właściciela.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Według niej po wprowadzeniu zmian liczba sąsiadów zmniejszyła się do trzech osób.

Po zażądaniu ułatwień dostępu i miejsca na hulajnogę w swoim domu, powiedziała komisji, że jej zdaniem nie jest w stanie zaakceptować oferty wynajmującego.

„W każdym razie nie wierzę już, że moje prawo do pierwokupu będzie respektowane” – stwierdził Langmead.

Ustawodawstwo opiera się również na przepisach obowiązujących od około pięciu lat w Toronto i Mississauga, które wzywają inspektorów do wydawania licencji właścicielom i kontrolowania budynków, aby upewnić się, że spełniają one standardy nieruchomości.

Istniejące prowincjonalne zabezpieczenia nakładają na wynajmujących obowiązek przekazywania najemcom pisemnych informacji o stanie napraw i terminie gotowości mieszkania do zamieszkania.

Proponowane kary za nieprzestrzeganie przepisów wynoszą około 500 dolarów, ale podlegają weryfikacji przez Ministerstwo Prokuratora Generalnego prowincji Ontario.

Jednak Nunn twierdzi, że aktualizacje te nie są zazwyczaj śledzone ani potwierdzane przez prowincję lub konkretną gminę.

„Ponieważ nie ma sposobu, aby ustalić, czy było to małe, czy duże reno” – powiedziała.

„Wszystkie te informacje będą teraz dostępne dla miasta, aby mogły pomóc naszym najemcom”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Miasto szacuje, że 34 procent gospodarstw domowych w Hamilton to najemcy, przy czym na każde nowe wybudowane niedrogie mieszkanie znikają około 23 niedrogie mieszkania, co równa się dziesięcioletniej stracie około 16 000 mieszkań na wynajem w cenie poniżej 750 dolarów miesięcznie.

Według urzędników miejskich w 2022 r. na liście oczekujących na niedrogie mieszkania znajdowało się około 6000 gospodarstw domowych.

Roczne koszty związane z tym rozporządzeniem wynoszą około 950 000 dolarów i obejmują ośmiu pracowników pełnoetatowych, pojazdy, koszty zasięgu i komunikacji oraz inne wydatki operacyjne.

Oczekuje się, że po zatwierdzeniu jednorazowe koszty całkowite w 2024 r. wyniosą 2 miliony dolarów.

Pieniądze będą pochodzić częściowo ze zwrotu kosztów w drodze przydziału licencji, a częściowo z corocznych podatków pobieranych przez miasto.

Nunn twierdzi, że dzieli się postępami w sprawie orzeczenia Hamiltona z radnymi w Ottawie, Windsorze i regionie Peel, którzy chcą wdrożyć podobne rozwiązania.

W styczniu londyńscy urzędnicy oświadczyli, że otrzymali pewne wsparcie prowincji dla planu ograniczenia lub zapobiegania powtarzającym się eksmisjom po tym, jak komisja nakazała lokalnym pracownikom zapoznanie się z potencjalnym regulaminem wymagającym od właścicieli udostępniania kopii zawiadomień o eksmisji N-12 i N-13.

Nowe rozporządzenie musi jeszcze zostać ratyfikowane przez głosowanie rady Hamilton w przyszłym tygodniu.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Singh ujawnia plan zaprzestania aktualizacji


Singh przedstawia plan zatrzymania aktualizacji


© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :