Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Grupa Halifax pomaga ludziom w zdobyciu wyższego wykształcenia podczas pobytu w więzieniu – Halifax

/
/
/
39 Views

Grupa profesorów i byłych studentów Uniwersytetu Nowej Szkocji współpracuje, aby zapewnić więźniom w całej prowincji kształcenie pomaturalne.

Program Dostęp do edukacji w więzieniach, prowadzony przez profesora nadzwyczajnego Ala Jonesa na Uniwersytecie Mount Saint Vincent (MSVU), jest jedyny w swoim rodzaju, dzięki czemu instytucja w Halifax jest jedyną uczelnią przyznającą stopnie naukowe więźniom w Kanadzie.

Jones, znana również ze swojego aktywizmu i poezji mówionej, powiedziała, że ​​program rozpoczęty w 2018 roku łączy więźniów z profesorami i pokrywa wszystko, czego potrzebują, aby studiować na uniwersytecie, w tym koszty programu, takie jak czesne i książki.

„Wierzymy, że dostęp do edukacji jest prawem i jest niezwykle ważny dla reintegracji osób przebywających w więzieniu” – powiedziała podczas czwartkowej rozmowy w swoim biurze MSVU.

„Ludzie mówili rzeczy w stylu: «To pierwsza rzecz, którą zrobiłem, z której moja rodzina jest dumna».

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Chociaż zapisanych jest już od 12 do 15 uczniów z kilku zakładów poprawczych w Nowej Szkocji, konieczna jest pewna elastyczność, aby zapewnić dostępność materiałów edukacyjnych osobom aktywnie odbywającym karę w okresie szkolenia.

„Ludzie mogą nie zdawać sobie sprawy, ale jeśli przebywasz w więzieniu w Kanadzie, w ogóle nie masz dostępu do Internetu” – powiedział Jones, dodając, że gdy osadzony zidentyfikuje dziedzinę nauki, którą chciałby studiować, jest wyposażone w obudowę. następnie prowadzone z instruktorem programu w celu koordynowania dostępu do materiałów szkoleniowych.

„Wiele podręczników jest obecnie dostępnych w Internecie, więc musieliśmy szukać wcześniejszych wydań podręczników. Czasami musimy wydrukować i wysłać prezentacje PowerPoint, albo siedzieć przy telefonie i trzymać go podczas wykładu, a słuchacz go słucha.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Powiedziała, że ​​współpraca między szeroką gamą specjalistów, w tym pracownikami socjalnymi, profesorami, kuratorami i personelem więziennym, jest integralną częścią sukcesu programu.

„To wysiłek zespołowy, ponieważ prosimy profesorów prowadzących własne zajęcia, aby prowadzili zupełnie inny kurs dla osoby przebywającej w więzieniu” – powiedział Jones.

Grisha Cowel, była studentka Jones’s na MSVU, stwierdziła, że ​​zainteresowała się tą sprawą po tym, jak usłyszała o wysiłkach Jonesa zmierzających do zapewnienia osobom przebywającym za kratami wyższego wykształcenia.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Naprawdę miło jest kontaktować się z ludźmi pracującymi ramię w ramię z ludźmi wewnątrz. Więźniowie wykonują fenomenalną pracę, ale mają trudności z wykonaniem zadań” – stwierdziła.

„Fakt, że wysyła pocztą, ale nie dociera… niezależnie od tego, czy jest to pomoc przez telefon, czy danej osobie zostało już tylko 20 minut na kartce, czy trzeba pisać słowo po słowie odręcznie na pięciu stronach, barier jest wiele i wszystkie są bardzo różne”.

Pomimo wyjątkowych wyzwań związanych z nauczaniem na odległość bez dostępu do Internetu, Cowel twierdzi, że historie sukcesu sprawiają, że było warto.

„Na przykład w zeszłym tygodniu ktoś prawie się rozpłakał, bo powiedziałam im, jakie uwagi przekazał im profesor… (czy to było to), że ich praca była najintensywniejsza na kursie i że włożyli w nie najwięcej wysiłku” – powiedziała.

„Kiedy usłyszał go przez telefon, po prostu nie mógł w to uwierzyć, ponieważ nikt mu nigdy tego nie powiedział”.

Sarah Tessier jest dyrektorem ds. wpływu w Fundacji Northpine.

Vanessę Wright

Historia Sarah Tessier stanowi przykład tego, co program miał osiągnąć: podczas pobytu w więzieniu wzięła udział w kursie kreatywnego pisania u Jonesa, przygotowując się do egzaminu wstępnego na studia prawnicze (LSAT) i pracując jako asystent prawny w Elizabeth Fry Society. . Powiedziała, że ​​kiedy została zwolniona, poczuła inspirację, by się odwdzięczyć.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Każdy ma prawo do edukacji” – powiedziała, dodając, że obecnie pracuje jako dyrektor ds. zaangażowania w Fundacji Northpine, organizacji, która aktywnie finansuje program edukacji więziennej Jonesa w MSVU.

„Widzieć ludzi, którzy zdobyli tę edukację w więzieniu, wychodzą z więzienia i kontynuują naukę, i po prostu zobaczyć, jak bardzo są z siebie dumni i wierzą w siebie… daje im to dodatkową motywację do zaciekłej walki

Tessier i Jones wyrazili nadzieję, że inicjatywa będzie się rozwijać i otrzyma większe fundusze, dzięki czemu stanie się bardziej powszechną usługą w całym kraju.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :