Google Chrome Yeni Sekme Eklentileri

Google Chrome web tarayıcısında yeni bir sekme açtığımızda varsayılan olarak Google Arama kutusu ve sık ziyaret ettiğimiz sitelerin yer aldığı bir sayfayla karşılaşırız. Bu yeni sekme sayfasını değiştirerek daha farklı ve işlevsel bir hale getirebilirsiniz. Bu yazımda tarayıcınızın yeni sekme sayfasını değiştirebileceğiniz eklentilere değindim.

Momentum

Momentum yeni sekme sayfanızı tamamen değiştiren bir eklenti. Eklentiyi kurmanızın ardından yeni bir sekme açtığınızda eklenti öncelikle isminizi, mail adresinizi soruyor ve hesabınız bir şifre belirlemenizi istiyor.

Yeni sekme sayfanızın arkaplan resmi günlük olarak değişmekte. Eklentinin ayarlar bölümünden kendi resimlerinizi eklemeniz mümkün. Yeni sekme sayfanızda saat, hava durumu, yapılacaklar listesi gibi araçlar yer almakta. Bunların hangilerinin gösterilip, gösterilmeyeceğini sol altta yer alan dişli butonuyla görüntüleyebileceğiniz ayarlar bölümünden yapabilirsiniz.

Exposure New Tab

Bunun yerine her yeni sekme açışınızda birbirinden güzel resimler görmek isterseniz Exposure New Tab adlı eklentiyi kurmanızı tavsiye ediyorum. Eklentiyi yükledikten sonra açılan her yeni sekmede birbirinden güzel farklı resimlerle karşılaşacaksınız.

Bu eklenti https://exposure.co/ web sitesine ait. Sitede üyeliği bulunan ve çektikleri resimleri siteye yükleyen kullanıcıların resimleriyle birlikte bu resimlerin açıklamaları ve sitelerinin bağlatıları eklentiyle birlikte kullanıcılara ulaşmakta. Eğer isterseniz sitede ücretsiz bir hesap açarak siz de kendi çektiğiniz fotoğrafları paylaşabilir ve diğer kullanıcılara ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Awesome New Tab Page

Awesome New Tab Page adlı eklenti için yeni sekme sayfanızı tam anlamıyla kişiselleştirebileceğiniz bir eklenti diyebiliriz. Eklentiyi kurduktan sonra açtığınız yeni sekme sayfasındaki ögeleri düzenlemek, silmek veya sürükleyerek yerlerini değiştirmek için sol bölümde yer alan kilit ikonuna tıklamanız gerekiyor.

Get widgets butonuna tıklayarak yeni araçlar yükleyebilirsiniz. Hatta isterseniz kendiniz Widget oluşturabilirsiniz.

New Tab Clock

New Tab Clock yeni sekme sayfanıza tarih ve saat ekleyen bir eklenti. Arkaplan rengini, fontu, saat formatını belirlemek için sol alt köşedeki dişli simgesine tıklayın.

Earth View from Google Earth

Earth View from Google Earth yeni sekme açtığınızdan Google Earth‘den birbirinden güzel karelerle karşılaşmak için kullanabileceğiniz bir eklenti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*