Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Głębokie mrożenie jest głównym problemem dla bezdomnej populacji Okanagan – Okanagan

/
/
/
53 Views

Czwartkowe wiatry sprawiły, że zimno było jeszcze bardziej nie do zniesienia dla mieszkańców schroniska na świeżym powietrzu wyznaczonego w Kelowna przy linii kolejowej Okanagan.

„Jest bardzo zimno” – powiedział mieszkaniec schroniska Jason Lachance.

Lachance powiedział, że próbuje dowiedzieć się, jak sobie poradzi w ciągu najbliższych kilku dni, gdy front arktyczny jeszcze bardziej obniży temperatury, a minimalna temperatura spadnie do -25°C.

Zapytany, jak się ogrzeje, Lachance odpowiedział Global News: „Ogniami”.

Daleko mu do samotności.

Zbiorniki z propanem są częstym widokiem na tym odcinku linii kolejowej. I chociaż ciepło powstające w wyniku pożarów jest niezbędne, stwarza również poważne ryzyko.

Tej zimy doszło już do kilku pożarów namiotów, gdy ludzie próbowali się ogrzać, w tym duży pożar w zeszły weekend.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Potencjał jest znaczny, a gromadzenie się tlenku węgla w tych niewentylowanych namiotach również nas martwi” – ​​powiedział Larry Watkinson, zastępca komendanta straży pożarnej w Kelowna.

Grupy pomocy, takie jak Towarzystwo Przyjaźni Kee-low-na, przeprowadzają dodatkowe kontrole osób, które mają pod ręką zapasy na zimę.

„Zbieramy koce, czapki, rękawiczki, żywność i wodę. Chodzimy wzdłuż torów kolejowych i rozprowadzamy je wśród społeczności” – powiedziała pracownica pomocy Carissa Marianne.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Tej zimy sytuacja znacznie większej liczby osób stała się tragiczna niż rok temu.

„Rok temu naliczyliśmy, że w całym mieście schroniło się około 110 osób. A w tej chwili, według stanu na dzisiejszy poranek, w całym mieście jest ich około 200” – powiedział Darren Caul, dyrektor ds. bezpieczeństwa publicznego miasta Kelowna.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Schroniska przygotowują się na spadek temperatury


Schroniska przygotowują się na gwałtowny spadek temperatur


Kohl powiedział, że miasto jest głęboko zaniepokojone dobrem mieszkańców.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Robię to od pięciu lat i mogę powiedzieć… każdy, kto pracuje w tej branży, doskonale to wie i czuje” – powiedział Kohl.

Kohl dodał, że miasto robi wszystko, co w jego mocy, aby ograniczyć ryzyko, w tym codziennie rano organizuje spotkania dotyczące reagowania na sytuację kryzysową.

„Mamy matrycę reakcji na ekstremalne warunki pogodowe, która jest opracowywana w celu oceny naszej reakcji i sprawdzenia, czy zaszły jakieś zmiany” – powiedział.

Od środowego wieczoru miasto uruchomiło także cieplejsze autobusy, aby złagodzić sytuację.

„Próbowaliśmy tego w zeszłym roku, wypróbowaliśmy jeden autobus przez noc” – powiedział Kohl. „Obecnie w naszej społeczności znacznie więcej osób doświadcza bezdomności, dlatego zwiększyliśmy tę liczbę do trzech autobusów”.

Miasto uruchomiło także tzw. schroniska termiczne, w których chętni mogą nocować w namiotach.

„Te schroniska termiczne są podobne do małych schronisk typu igloo, które wprowadziliśmy w zeszłym roku” – powiedział. „Teraz uzyskano bardzo zróżnicowane wyniki wśród osób bezdomnych, więc ich zrozumienie jest w rzeczywistości dość ograniczone”.

Chociaż liczba osób bezdomnych znacznie przewyższa liczbę schronisk, Kohl powiedział, że na środę dostępnych było jeszcze około dwudziestu łóżek. Nie wiadomo, jak długo pozostaną otwarte, ponieważ w nadchodzących dniach prognozuje się jeszcze chłodniejsze dni.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Niestety, odwiecznym problemem, przed którym stoimy jako miasto, jest problem rynku pracy” – stwierdził Kohl. „Więc co roku ludzie będą mówić: «Cóż, czy nie możemy po prostu otworzyć cegieł i zaprawy, no wiesz, otworzyć budynek?». To nie jest takie proste. W tych zakładach potrzebny jest specjalnie przeszkolony personel, który może zapewnić niezbędny poziom wsparcia i nadzoru”.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Pilotażowy projekt schronu termicznego w Kelowna ma na celu zapewnienie ludziom ciepła


Celem pilotażowego projektu schronów cieplnych w Kelowna było zapewnienie ludziom ciepła.


© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :