Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Firma Maple Ridge zamyka sklep z powodu otwartego używania narkotyków i zagrożeń – B.C.

/
/
/
18 Views

Właściciel firmy w centrum Maple Ridge w Kolumbii Brytyjskiej powiedział, że nie może już znieść pracy w tej okolicy.

Adnan Polat, właściciel Gold Rush Jewelers, powiedział, że zdecydował się zamknąć swój sklep w Maple Ridge i znaleźć nową lokalizację ze względu na szerzące się zażywanie narkotyków, groźby i przestępczość na ulicach.

„Każdego dnia (muszę) wzywać ochronę co najmniej cztery do pięciu razy” – powiedział. „To zła sytuacja. Ja (proszę ich), żeby się przenieśli, biorą narkotyki i nie chcą, żeby im przeszkadzano. Większość z nich mnie nie słucha i nie kłóci się ze mną. Grożą ci: „Wybiję ci okno”.

W przeszłości wybito mu szybę, co kosztowało go 3000 dolarów.

Zdaniem Polata ciągłe włóczęgostwo i drobne przestępstwa negatywnie wpływają na jego klientów i kosztują go pieniądze.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

– Nie da się tu robić interesów – stwierdził. „Klienci dzwonią do mnie i mówią, że chcą przyjść do sklepu, a jeśli pomogę im wejść do sklepu na odwrót… (Klienci boją się) (przyjść)”.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Firma ochroniarska działająca w centrum miasta stwierdziła, że ​​wiele firm w centrum miasta odczuwa problemy.

„Staramy się jak możemy. (My) staramy się (łagodzić) negatywny wpływ na firmę, ale czasami wymyka się to spod kontroli ze względu na zbyt wiele (złych interakcji)” – powiedział Nilu Asadi, menedżer Westridge Security.

„Firmy są sfrustrowane tym, co się dzieje, a my staramy się być wszędzie. (My) staramy się jak najlepiej eskortować klientów do firmy, gdy się boją”.

Miasto Maple Ridge posiada programy bezpieczeństwa publicznego, ale jeden z członków rady stwierdził, że miasto może zrobić tylko tyle.

„Klienci nie mogą bezpiecznie wejść do centrum miasta i zrobić zakupów. Główna odpowiedzialność spada na prowincję… dekryminalizacja 2,5 grama (nielegalnych narkotyków). Polityka otwartej polityki narkotykowej to polityka, którą naprawdę należy się zająć” – powiedział Ahmed Youssef, radny Maple Ridge.

Youssef powiedział, że miasto prowadzi pilotażowy projekt dotyczący bezpieczeństwa publicznego, który jest w toku i pracuje nad drugą wersją programu.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Martwię się o (nasze) interesy. Jeśli rzucisz kamień w którąkolwiek stronę, spotkasz się z zachowaniami, które nie sprzyjają rozwojowi naszej gminy i społeczności” – powiedział Youssef.

Polat powiedział, że nie jest pewien, gdzie będzie następny dom jego firmy, ale dodał, że chce po prostu miejsca, które będzie „bezpieczne”.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :