Err Connection Reset Hatası Ve Çözümü

Err Connection Reset hatası bir çok bilgisayar kullanıcısının sık sık gördüğü hatalardan birisidir. Teknolojiye ulaşmak günümüzde oldukça kolay. Gün geçtikçe teknoloji gelişmeye ve daha çok kitlelere ulaşmaya devam ediyor. Eskiden internete girebilmek için çevirmeli modem kullanılmaktaydı. Bu zamanlar internete bağlanmak bir o kadar yavaş ve zahmetliydi. Bugüne geldiğimiz zaman internete bağlanmak oldukça kolay ve hızlıdır. İnternetin gelişmesiyle beraber bir çok hata da beraberinde geldi. Bu hatalardan birisi de Err Connection Reset‘dir. Bu yazımızda sizler için hazırlamış olduğumuz Err Connection Reset hatası çözme yöntemlerinden birini uygulayarak bu sorundan kurtulmanız mümkün.

Err Connection Reset Hatası Nedir?

Her gün girmiş olduğunuz bir siteye girerken tarayıcınızda bu hata ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu hata bağlantının doğru kurulmadığını ifade eden hata türüdür. Bu hatanın sunucudan mı ağdan mı kaynaklandığını bilemezsiniz. Bu sebepten ötürü aşağıdaki yöntemleri deneyerek bir kanıya varırsınız.

Err Connection Reset Hatası Çözümleri

Diğer web sayfaları açılıyor ve sadece girmiş olduğunuz sitede bu hata ile karşı karşıya kalıyorsanız, Cache,DNS veya websitesinin sunucunda hata meydana gelmiş olabilir. Bunu öğrenmek için bu linkteki siteye girelim. Bu sitede yer alan kutucuğa girmek istediğiniz internet adresini girin. Girdikten sonra “Just me” butonuna tıklayın.

Web Sitesini Kontrol Edin

Err Connection Reset Hatası

Yukarı da ki gibi bir ekran karşı karşıya geliyorsanız sitenin sadece sizde açılmadığını belirtelim. Bu tarz durumda sizden kaynaklı bir problem olduğunu söyleyebiliriz.

Böyle bir uyarı ile karşılışırsanız siteye kimsenin ulaşamadığı anlamına gelmektedir. Bu tarz durumda site ile kaynaklı bir sorunun olduğunu söyleyebiliriz.

DNS Adresinizi Değiştirin

Eğer ki site sadece sizde açılmıyor ise internet sağlayıcınızın DNS adreslerinde problem olabilir. Eğer ki bir internet sitesi sadece sizde görüntülenmiyor ise hata sayfasının aşağısında bulunan ayrıntılar kısmına tıklayalım. Bu kısımda tarayıcımız bu hatayı gidermek için neler yapmamız gerektiğini bizlere anlatıyor.

Err Connection Reset
Err Connection Reset

Gördüğünüz gibi tarayıcımız bize yapmamız gereken tüm detayları iletiyor. Bunları sırasıyla yaparak hataya çözüm sağlayabiliriz.

Winsock Katalog Girişlerini Silin

Windows kullanıcıları winsock katalog girişlerini silme şansına sahipler. Windows işletim sisteminin yer aldığı cihazlar  TCP/IP protokolünü kullanarak bağlantı gerçekleştirirler. İstemiş olduğunuz sitelere giremiyorsanız winsock’un eski girişlerini silebilirsiniz. Bu eski kayıtları silmek oldukça basittir. CMD yani komut istemcisi sayesinde bir kaç komut ile bunları silebilirsiniz.

Güvenlik Duvarı Ve Anti Virüs Programlarını Devre Dışı Bırakın

Güvenlik duvarı ve anti virüs programlarını cihazınızı koruyan oldukça önem arz eden uygulamalardır. Bazen antivirüsler Err Connection Reset hatasına sebep olabilirler. Bu yüzden ilk önce antivirüs programınızı veya güvenlik duvarını devre dışı bırakın. Devre dışı bıraktıktan sonra tekrardan istemiş olduğunuz adrese giriş yapmaya çalışın. Sorularınızı yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*