Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Epidemia opioidów i kryzys mieszkaniowy zderzają się w stolicy Kanady – National

/
/
/
31 Views

W chłodne czwartkowe popołudnie w Ottawie doświadczony sierż. Avery Flanagan podchodzi do zgarbionego mężczyzny na parkingu w centrum miasta. Zmiażdżył opioidy w jednej ręce, a igłę w drugiej.

Flanagan mówi mężczyźnie, który wygląda na dwudziestokilkuletniego, że nie może zażywać narkotyków na terenie prywatnym.

„Czy kiedykolwiek przedawkowałeś fentanyl?” – pyta funkcjonariusz.

„Dwa lub trzy razy” – odpowiada. „Upadasz na podłogę, budzisz się i nawet nie wiesz, że przedawkowałeś”.

„Dość przerażające uczucie?” – pyta Flanagan.

„Tak, dość przerażające” – odpowiada.

Do podobnych spotkań doszło w listopadzie ubiegłego roku, gdy Global News towarzyszył funkcjonariuszowi patrolującemu centrum miasta, obszar, gdzie epidemia opioidów i kryzys mieszkaniowy mają śmiertelne konsekwencje.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W ciągu dwóch miesięcy od tego czasu Kanadyjska Agencja Zdrowia Publicznego opublikował zaktualizowane dane za 2023 r. w grudniu 2023 r pokazujące oszałamiające wskaźniki przedawkowania opioidów i narkotyków w całym kraju. Dane wykazały średnio 22 zgony dziennie z powodu jawnej toksyczności opioidów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy ubiegłego roku, co stanowi wzrost o pięć procent w porównaniu z tym samym okresem w 2022 r.

Większość z nich – 89 procent – ​​znajduje się w trzech miejscach: Kolumbii Brytyjskiej, Albercie i Ontario.

A ponieważ przystępność cenowa mieszkań stanie się politycznym piorunochronem, który zdominuje powrót Izby Gmin 29 stycznia, wzrasta kontrola nie tylko tych, którzy mają trudności z płaceniem czynszu lub spłaty kredytu hipotecznego, ale także tych, którzy tego nie robią. mieć w ogóle dom.

„Kryzys opioidowy to coś, co naprawdę nas zraniło. Trudno było to utrzymać” – powiedział Flanagan.

Funkcjonariusz jest członkiem zespołu ds. zasobów społecznych policji w Ottawie, który koncentruje się na zapobieganiu przestępczości i bezpieczeństwie publicznym.

Flanagan pochodzi z rodziny policjantów i przez większość swojej 20-letniej kariery pracował w centrum Ottawy., która przechodzi dramatyczną transformację – mówi.

Jego zdaniem Ottawa mogłaby stać się dowolnym kanadyjskim miastem.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Nie sądzę, że jesteśmy wyjątkowi” – ​​powiedział Global News. „Podróżowałem służbowo, podróżowałem osobiście i widziałem to od Wiktorii po Greater Halifax”.

„Jeszcze przed pandemią Ameryka Północna cierpiała z powodu kryzysu opioidowego. To prawdopodobnie największa zmiana, jaką widziałem” – dodał Flanagan.

O ile wzrosło przedawkowanie opioidów?

Doświadczony funkcjonariusz twierdzi, że jednym z największych wyzwań w jego 20-letniej karierze była reakcja na epidemię przedawkowania.

Najnowsze dostępne dane pokazują, że w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2023 r. zmarło około 4000 Kanadyjczyków. Ponad 70 procent zmarłych to mężczyźni, a większość z nich była w wieku od 20 do 59 lat. Osiemdziesiąt cztery procent zgonów jest związanych z fentanylem, co oznacza wzrost o 47 procent w porównaniu z 2016 rokiem.

Epidemia opioidów rozpoczęła się wiele lat temu, kiedy rząd federalny zaczął monitorować kryzys w 2016 r. Od tego czasu sytuacja tylko się pogorszyła. W ciągu ostatnich siedmiu lat opioidy zabiły ponad 40 000 Kanadyjczyków.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Pandemia Covid-19 mogła pogorszyć kryzys, ponieważ w kilku jurysdykcjach odnotowano wyższy wskaźnik śmiertelnych przedawkowań i innych szkód” – stwierdziła Kanadyjska Agencja Zdrowia Publicznego w grudniowym raporcie.

W ciągu czterech godzin, które Global News spędził z Flanaganem, większość z nich spędził na pierwszej linii frontu w obliczu tej katastrofy zdrowia publicznego.

„Zdecydowana większość naszych wezwań dotyczy zdrowia psychicznego i problemów medycznych, głównie przedawkowania” – powiedział.

Do sytuacji awaryjnej doszło w pobliżu Wzgórza Parlamentarnego. To zestawienie nie umknęło Flanaganowi; Najpotężniejsi politycy Kanady i niektórzy z najbardziej bezbronnych obywateli Kanady znajdują się w promieniu jednego kilometra.

Otrzymuj najświeższe informacje na temat zdrowia IQ. Wysyłane na Twój e-mail co tydzień.

„Nie wiem, jakie jest rozwiązanie. To dużo wyżej ode mnie. Jedyne, co mogę zrobić, to skupić się tutaj, w Ottawie, i spróbować wymyślić kilka pomysłów i małych plastrów, które mogą pomóc” – powiedział.

Jaką rolę odgrywa niedobór mieszkań?

W miarę pogłębiania się kryzysu uzależnień w Kanadzie brak przystępnych cenowo mieszkań sprawił, że w centrum uwagi opinii publicznej znalazło się używanie substancji psychoaktywnych oraz skrajne ubóstwo.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Nigdy nie widziałem tak słabej widoczności bezdomności” – powiedział profesor psychologii na Uniwersytecie w Ottawie Tim Aubrey.

Aubrey jest współprzewodniczącą Canadian Housing First Network, organizacji próbującej położyć kres bezdomności w Kanadzie.

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Statistics Canada w 2021 r. ponad 227 000 Kanadyjczyków znajdowało się na listach oczekujących na mieszkania socjalne lub niedrogie.

Według danych Narodowego Banku Kanady, przystępność cenowa mieszkań w Kanadzie również „znacznie się pogorszyła” w trzecim kwartale 2023 r., a z opublikowanego w zeszłym miesiącu raportu Armii Zbawienia wynika, że ​​jedna czwarta Kanadyjczyków ma skrajne obawy dotyczące posiadania wystarczających dochodów na pokrycie podstawowych kosztów wymagania.

Brak znaków wskazujących na biwakowanie pod National War Memorial w Ottawie, Ontario, piątek, 13 sierpnia 2021 r. KANADYJSKIE OBRAZY PRASY/Lars Hagberg.

KANADYJSKIE OBRAZY PRASY/Lars Hagberg

Problem pogłębia to, że pomoc społeczna nie nadąża za inflacją, co całkowicie wypycha z rynku wynajmu osoby o najniższych dochodach, stwierdził Aubrey.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Bezdomni konkurują ze studentami. Konkurują z ludźmi przybywającymi do kraju. To wszystko są czynsze niskopoziomowe – dodał. Flanagan twierdzi, że zauważył również, że bezdomność stała się bardziej widoczna w centrum Ottawy.

Podczas patrolu funkcjonariusz rozpoznaje młodego mężczyznę o imieniu Justin. Zatrzymuje się, żeby to sprawdzić. Justin, który chce używać tylko swojego imienia, śpi na ulicach miasta Byward Market i wokół niego.

Jest to popularny obszar i cel turystyczny, ale rynek boryka się również z przestępczością, zażywaniem narkotyków i bezdomnością.

„Istnieją wszelkiego rodzaju puste mieszkania, ale nie udostępnia się ich ze względów finansowych, a nie humanitarnych” – powiedział Justin.

„Bardzo duże pieniądze są pompowane we wszystkich kierunkach. Większość pieniędzy trafiających do sektora publicznego tak naprawdę nie dociera do społeczeństwa”.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Burmistrz Edmonton próbuje ogłosić stan nadzwyczajny dotyczący bezdomności


Burmistrz Edmonton chce ogłosić kryzys bezdomności jako stan nadzwyczajny


W 2017 r. rząd Trudeau opublikował Narodową strategię mieszkaniową, która zawierała zobowiązanie do ograniczenia bezdomności o 50% w ciągu najbliższych 10 lat.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Jednak w połowie wdrażania strategii liberałowie nie są w stanie powiedzieć, jaki postęp poczynili.

„To obszar, w którym potrzebujemy lepszych danych” – przyznał minister mieszkalnictwa Sean Fraser na poniedziałkowej konferencji prasowej w Halifax.

W raporcie audytora generalnego za rok 2022 stwierdzono poważne luki informacyjne i „brak federalnej odpowiedzialności za osiągnięcie celów Kanady”.

„Infrastructure Canada wydała około 1,36 miliarda dolarów w latach 2019–2021 na inicjatywy mające na celu zapobieganie i ograniczanie bezdomności” – stwierdziła w raporcie audytor generalna Karen Hogan.

„Kontrola wykazała, że ​​resort nie wie, czy od 2019 r. wskaźnik bezdomności i bezdomności przewlekłej wzrósł, czy spadł”.

Fraser powiedział, że pandemia zakłóciła gromadzenie danych i „opóźniła naszą zdolność zrozumienia poczynionego postępu”.

Zapewnia jednak, że rząd federalny podąża właściwą drogą. „Uważamy, że jest to ambitne, ale możemy osiągnąć cel”.

Jakie są możliwe rozwiązania?

Aubrey twierdzi, że kluczem do wyciągnięcia ludzi z chronicznej bezdomności i leczenia uzależnień jest podejście „najpierw mieszkanie”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Większość naszych zasobów przeznaczamy na reagowanie w sytuacjach kryzysowych” – powiedział Aubrey. Choć są one krytyczne, szczególnie w miesiącach zimowych, nie docierają do sedna programu, powiedział.

„Trzeba połączyć mieszkanie ze wsparciem, a my nie zrobiliśmy tego wystarczająco”.

Według własnych badań Aubrey Kanada musi potroić liczbę programów „najpierw mieszkanie”, aby naprawdę dokonać „uderzenia”. Opowiada się także za zwiększeniem dopłat do czynszów.

„Bez względu na to, czy chodzi o pomoc społeczną, czy nawet o rentę inwalidzką, kwoty te po prostu nie odpowiadają kosztom życia. Dlatego muszą istnieć środki mające na celu zamknięcie luki we wsparciu dochodów”.

Strzykawkę z lekiem i spray do nosa zapobiegający przedawkowaniu można zobaczyć przed popularnym punktem sprzedaży narkotyków w Ottawie, Ontario, czwartek, 25 czerwca 2020 r. KANADYJSKIE OBRAZY PRASY/Lars Hagberg.

KANADYJSKIE OBRAZY PRASY/Lars Hagberg

Rola wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego – i wyzwania związane z dostępem do tej opieki – są również ważną częścią każdego potencjalnego rozwiązania, twierdzą Aubrey i Flanagan.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Jednym z ostatnich przystanków Flanagana była Armia Zbawienia na Byward Market.

Starszy mężczyzna widzi funkcjonariusza i prosi o pomoc. Zniknął jego przyjaciel, stały bywalca schroniska.

„Zaginął od pięciu miesięcy. Zwykle jest w więzieniu albo tutaj. Próbujemy się z nim skontaktować” – mówi Flanaganowi.

Mężczyzna nie chce podać swojego nazwiska, ale opisuje siebie jako 61-letniego weterana wojskowego.

On sam spędził noc w Armii Zbawienia po wyjściu z więzienia za napaść. Mówi, że jego życie zmieniło się, gdy przyjęła go córka i otrzymał poradę.

„Miałem problemy psychiczne i szukałem pomocy. Bardzo, dzięki Bogu.”

Flanagan przeszukuje policyjną bazę danych w poszukiwaniu nazwiska swojego zaginionego przyjaciela, ale nic nie znajduje.

„Moim ostatnim przystankiem będzie kostnica” – mówi 61-latek.

Z biegiem lat Flanagan był także świadkiem znikania znajomych twarzy. To jedna z najtrudniejszych części pracy.

Zapewnia jednak, że nadal ma powody do optymizmu.

Kabiny iniekcyjne w bezpiecznym miejscu wstrzyknięcia Cactus w poniedziałek 26 czerwca 2017 r. w Montrealu. PRASA KANADYJSKA/Paul Chiasson.

PRASA KANADYJSKA/Paul Chiasson

Flanagan wierzy, że bezpieczne miejsca konsumpcji ratują życie i nazywa „błogosławieństwem” zestawy naloksonu, które odwracają skutki przedawkowania opioidów.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Ottawa ma cztery takie bezpieczne miejsca konsumpcji w centrum miasta: dwa na Byward Market i otaczającym go obszarze Lowertown oraz po jednym w pobliskich dzielnicach Sandy Hill i Centretown, około 10–20 minut spacerem od Byward Market.

Ośrodki te zapewniają czysty sprzęt do zażywania narkotyków i bezpieczną utylizację takich przedmiotów, jak igły, a także opiekę w przypadku przedawkowania w nagłych przypadkach, badania w kierunku chorób zakaźnych, dostęp lub skierowanie do służb zajmujących się uzależnieniem od narkotyków, a także dostęp lub skierowanie do usług pomagających w znalezieniu mieszkania lub pracy.

Flanagan wskazuje również na przyszłe centrum policji w centrum miasta, które zostanie otwarte w centrum handlowym Rideau Centre obok Byward Market.

Jest to część szerszej strategii policji w Ottawie, mającej na celu zwiększenie jej obecności w centrum miasta i zmianę sposobu, w jaki służby reagują na kryzysy związane ze zdrowiem psychicznym.

„Chcesz, żeby to przyciągnęło ludzi, ale chcesz też, żeby odstraszało przestępczość. Zatem równowaga jest trudna” – powiedział Flanagan.

Funkcjonariusz twierdzi, że jego praca polega na ciągłym utrzymywaniu równowagi; zapobieganie przestępczości i budowanie zaufania wśród „ludzi, którzy na co dzień żyją ciężko”.

„Kiedy dzisiaj szliśmy i widzieliśmy ludzi, których znam i rozpoznaję, było to dobre uczucie. To znaczy, że wykonuję swoją pracę”.

– z plikami Gillian Piper

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :