Epic Pen Windows Bilgisayar Ekranına Çizim Yapma Programı

Epic Pen windows işletim sisteminde ekrana doğrudan çizim yapmanızı sağlayan kişisel kullanım için ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir program. Metin aracı ve daha fazla renk gibi özellikler içeren ticari sürümü bulunmakta. Programın farklı kullanım alanları olabilir. Örneğin video ders hazırlıyorsanız ekranda dikkat çekmek istediğiniz noktalara işaretler koyup çizimler yapabilirsiniz. Sunum yaparken önemli alanları yine bu programla vurgulayabilirsiniz.

Programı açılışta fare işaretçisi kullanımında çalışıyor. Bu durumda bilgisayarınızı her zamanki gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Kalem aracıyla ekrana çizim yapabilir, fosforlu kalem ile önemli noktaları işaretleyebilirsiniz. Kalem boyutunu sunulan beş farklı seçenek arasından belirleyebilirsiniz. Ekran görüntüsü alma özelliği sayesinde çizim yapmış olduğunuz görüntüyü bilgisayarınıza resim olarak kaydetmeniz mümkün.

Çizim ve işaretlemelerinizin altında yer alan program penceresini kapatsanız dahi çizim en üstte görünmeye devam edecektir. Çizimin ve program panelinin gizlenmesini isterseniz en üstteki göz şeklindeki butona tıklayın. Ekranı temizlemek için ilgili butonu ya da Ctrl+Shift+7 kısayol tuşlarını kullanın. Ücretsiz sürümde 16 tane renk bulunuyor ve bu bence gayet yeterli bir sayı.

Epic Pen ile aynı iş tasarlanmış alternatif olarak tavsiye edebileceğim diğer bir program ise Screen Marker adını taşıyor. Taşınabilir olan programı çalıştırdığınızda aynı şekilde küçük bir araç çubuğu görüntülenecektir. Programda bulunan araçlar arasında serbest çizim yanında diğerinin ücretli sürümünde yer alan çizgi aracı da yer almakta.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*