Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Edmonton Oilers honorują społeczność LGBT – Edmonton

/
/
/
33 Views

W czwartek na stadionie Rogers Place Edmonton Oilers zmierzą się z Seattle Kraken, ale w meczu liczy się coś więcej niż tylko zdobycie dwóch punktów więcej.

Zespół Edmonton Oilers organizuje coroczny mecz Celebration of Pride na rzecz społeczności LGBT.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Edmonton Oilers kibicują NHL Pride Night


Edmonton Oilers wspierają NHL Pride Night


„Nie możemy się doczekać, aby uczcić społeczność Pride w hrabstwie Oil i wyróżnić liderów społeczności, którzy zmieniają paradygmat różnorodności, równości i włączenia społecznego” – powiedział Tim Shipton z Oilers Entertainment Group Sports and Entertainment.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Bez względu na to, czy będzie to Pride Cup, Oilers and Oil Kings Pride Games, pomoc w uruchomieniu Pride Tape tutaj, w Edmonton, czy też dalsze inwestowanie w społeczność i partnerstwa, OEGSE zawsze będzie wspierać społeczność 2SLGBTQ+ jako przyjaciele, sojusznicy i partnerzy – i zawsze to zrobi. dokładamy wszelkich starań, aby wszyscy czuli się mile widziani i uwzględnieni w Rogers Place i dzielnicy ICE”.

Pojawiły się pewne kontrowersje wokół wieczorów Pride w National Hockey League.

W czerwcu 2023 r. liga NHL zdecydowała, że ​​nie pozwoli członkom zespołu nosić żadnych koszulek tematycznych podczas rozgrzewek po tym, jak kilku graczy zrezygnowało z wydarzeń związanych z dumą drużyny.

W zeszłym sezonie gracze Chicago Blackhawks podczas wieczoru Pride nie nosili koszulek do rozgrzewki z motywem Pride. Zespół stwierdził, że wyraził zaniepokojenie bezpieczeństwem swoich rosyjskich zawodników w związku z przepisami antygejowskimi obowiązującymi w tym kraju.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Kontrowersje związane z Pride Nights w lidze NHL”


NHL budzi kontrowersje wokół Pride Nights


Inni gracze NHL, w tym bracia Staal, James Reimer z San Jose i Ivan Provorov z Filadelfii, nie wzięli udziału w nocnych rozgrzewkach Pride ze względu na swoje przekonania religijne.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Już w marcu 2023 roku bracia Staal wydali oświadczenie, w którym uzasadnili swoją decyzję.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Nie oceniamy sposobu, w jaki ludzie wybierają swoje życie i wierzymy, że wszyscy powinni być mile widziani we wszystkich aspektach hokeja” – napisali w oświadczeniu Eric i Marc Staal. „Mając to na uwadze, uważamy, że noszenie koszulki Pride jest sprzeczne z naszymi chrześcijańskimi przekonaniami”.

Później liga NHL zniosła zakaz używania przez graczy taśmy klejącej do wspierania celów społecznych, w tym tęczowej taśmy Pride.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Kontrowersje dotyczące koszulki NHL: społeczności LGBT obawiają się, że Hockey League zamieni się w broń”


Kontrowersje dotyczące koszulki NHL: społeczności LGBT obawiają się, że liga hokejowa przystąpi do działań wojennych


W czwartek Rogers Place wypełni się kolorami dumy. Nafciarze będą nosić taśmę Pride Tape podczas rozgrzewki. Załoga Oilers Orange i Blue Ice również będzie ubrana w specjalny strój z motywem dumy.

Zanim Robert Clark, członek społeczności LGBT, zaśpiewa hymn narodowy, Edmonton Oilers przedstawi liderów społeczności, którzy pracowali nad tym, aby Edmonton stało się miejscem bardziej włączającym.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Fundusze zebrane w ramach programu 50/50 zostaną przekazane Centrum ds. Seksualności i Różnorodności Płci (CSGD) na Uniwersytecie MacEwan.

„Przy wsparciu Oil Country Fundacja Społeczności Edmonton Oilers i CSGD mogą pomóc zapewnić studentom wsparcie i równe traktowanie na terenie kampusu i społeczności” – powiedział Corey Smith, przewodniczący zarządu EOCF.

Dr Christopher Wells był jednym z założycieli Pride Tape, z którego obecnie korzystają wszystkie 32 drużyny NHL. Jest związany z Oilers od ponad dziesięciu lat.

„Wspólnie uczestniczyliśmy w paradach równości, organizowaliśmy wieczory dumy, uruchomiliśmy Pride Cup i wspieraliśmy ważne grupy społeczne, takie jak Pride Tape, Edmonton Inclusive Hockey Association, Outloud i McEwan Center for Sexuality and Gender Diversity” – powiedziała Wells, dyrektor ds. Centrum Seksualności i Różnorodności Płci McEwana.

„Ten rok jest wyjątkowy, ponieważ jesteśmy podekscytowani ponownym pojawieniem się Pride Tape w NHL – bardziej widocznym niż kiedykolwiek – dzięki silnemu wsparciu Edmonton Oilers, graczy i fanów na całym świecie”.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Gracz NHL Kurtis Gabriel stara się, aby liga była bardziej przyjazna dla społeczności LGBT


Gracz NHL Kurtis Gabriel dokłada wszelkich starań, aby liga była bardziej przyjazna dla społeczności LGBT


Absolwenci Oilers, Craig McTavish i Ben Scrivens, spędzą czas przed meczem świętując zwycięstwo z fanami. Para zostanie sfotografowana na stoisku Pride Tape w Ford Hall od 17:30 do 18:30.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W czwartkowy wieczór Edmonton Oilers mają nadzieję wygrać swój dwunasty mecz z rzędu. Obecnie mają rekordową serię 11 zwycięstw z rzędu.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :