Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Dziesięć lat po tragicznym pożarze, w którym zginęły 32 osoby, domy niektórych seniorów w Quebecu nadal nie mają instalacji tryskaczowych.

/
/
/
30 Views

Dziesięć lat po tym, jak 32 osoby zginęły w pożarze, który wybuchł w kompleksie apartamentów dla seniorów na obszarach wiejskich w Quebecu, około jedna czwarta wszystkich prywatnych domów seniorów w prowincji w dalszym ciągu ma trudności ze spełnieniem wymogów dotyczących instalowania systemów tryskaczowych.

Pożar w styczniu 2014 r. w Résidence du Havre w L’Ile-Verte w Quebecu. Położoną prawie 200 kilometrów na północny wschód od Quebecu przez prowincję przetoczyła się fala wstrząsów. Późniejsze dochodzenie i raport koronera Quebecu z 2015 r. doprowadziły do ​​tego, że rząd prowincji nakazał zainstalowanie tryskaczy we wszystkich domach seniorów, z wyjątkiem obiektów liczących mniej niż 10 mieszkańców.

Czas już ucieka, aby niektóre budynki mieszkalne spełniały te wymagania. W swoim raporcie koroner Cyril Delage zasugerował, aby dać budynkom mieszkalnym pięć lat na dostosowanie się. Władze prowincji ostatecznie przedłużyły termin do 2 grudnia 2024 r.

Według danych przekazanych The Canadian Press przez biuro prowincjonalnej minister ds. seniorów Soni Bélanger na koniec ubiegłego roku 353 z 1413 prywatnych mieszkańców Quebecu nadal nie zainstalowało zraszaczy.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Te 353 kompleksy są nieproporcjonalnie mniejsze. Choć stanowią jedną czwartą wszystkich budynków mieszkalnych, stanowią zaledwie 4,5 procent istniejących mieszkań dla seniorów.

Otrzymuj najświeższe informacje na temat zdrowia IQ. Wysyłane na Twój e-mail co tydzień.

Sto osiemdziesiąt cztery z nich mają mniej niż dziesięć lokali i tym samym mogą kwalifikować się do zwolnienia z podatku, jeśli spełnią inne wymogi bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Pozostałych 169 ryzykuje, że w grudniu nie zastosują się do zaleceń i stracą prawo do prowadzenia działalności, powiedział Hans Brouillette, dyrektor ds. public relations w Regroupement Québécois des Résidences pour Aînés, organizacji non-profit reprezentującej prywatne domy seniorów w Quebecu.

„W tej chwili termin zbliża się zbyt szybko, aby można było mieć nadzieję, że do tego czasu wszyscy się dostosują” – ostrzegł w wywiadzie.

Główną barierą jest koszt instalacji tryskacza. Chociaż rząd zaoferował pomoc finansową, pakiety te często nie uwzględniają prawdziwego kosztu instalacji, zwłaszcza na obszarach wiejskich, gdzie wykonawcy mogą ponieść dodatkowe koszty podróży, zakwaterowania i wyżywienia oraz gdzie może być wymagana dodatkowa praca przy podłączeniu do miejskich sieci wodociągowych, Brouillette . wyjaśnione.

„Widzieliśmy wnioski na 100 000 dolarów, ale dotacja na takie przyłącze to tylko 40 000 dolarów” – powiedział. „Skąd będzie pochodzić brakujące 60 000 dolarów?”

Inflacja, rosnące stopy procentowe i wysokie koszty pracy nasiliły problem w ostatnich latach. Wzrosły także składki ubezpieczeniowe, a zainstalowanie tryskaczy zwiększa je jeszcze bardziej ze względu na dodatkowe ryzyko nieszczelności rur i szkód spowodowanych przez wodę.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„To rozporządzenie, bardziej niż jakiekolwiek inne, spowodowało gwałtowny wzrost kosztów” – kontynuował Brouillette. „Są to nagłe kwoty pieniędzy, które całkowicie niszczą Twój model biznesowy i zdolność do finansowania tej pracy. W związku z tym zamknięcie staje się nieuniknione i zdecydowanie większość zamknięć wynika z tego środka”.

W innych branżach zwiększone koszty wynikające ze zmian regulacyjnych mogą zostać przerzucone na konsumenta. Nie jest to jednak możliwe w przypadku domów opieki w Quebecu ze względu na przepisy dotyczące kontroli czynszów i ograniczoną zdolność seniorów do płacenia, wyjaśniła Brouillette. Mniejsze budynki mieszkalne również borykają się z większymi obciążeniami finansowymi, ponieważ koszt instalacji tryskaczy rozkłada się na mniejszą liczbę mieszkań, a banki mogą nie mieć wystarczających dochodów, aby zatwierdzić pożyczki.

Organizacja Brouillette uważa, że ​​Quebec powinien od samego początku w pełni finansować instalacje tryskaczowe. „Teraz jest już za późno”, powiedział. „W ciągu ostatnich 10 lat zamknięto tysiące domów opieki, nie wszystkie z powodu zraszaczy, ale to poważna sprawa”.

„Wszyscy zgadzamy się, że życie nie ma ceny” – kontynuował. „Ale tak jest, jeśli chodzi o pomiar wypłacalności”.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :