Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Dwie osoby nie żyją, trzy są ranne w pożarze domu Weenusk First Nation w północnym Ontario

/
/
/
12 Views

Lider organizacji reprezentującej 49 Pierwszych Narodów wyraża żałobę po tym, jak dwie osoby zginęły w pożarze domu w odległej społeczności Cree w północnym Ontario.

Wielki wódz Nishnawbe Aski Nation w Peawanuck w Ontario powiedział w oświadczeniu, że trzy inne osoby uciekły z pożaru, który wybuchł w czwartkowy wieczór w Weenusk First Nation w Peawanuck w Ontario i są obecnie leczone z powodu odniesionych obrażeń.

Policja w Nishnawbe-Aski twierdzi, że dochodzenie w sprawie przyczyn pożaru jest w toku i nie ujawniono żadnych szczegółów na temat tożsamości ofiar.

Fiddler twierdzi, że do ostatniej tragedii doszło prawie rok po tym, jak 10-letnia dziewczynka zginęła w pożarze domu na wiadukcie o tej samej nazwie First Nation, położonym 30 kilometrów od południowego wybrzeża Zatoki Hudsona.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

W tamtym czasie zastępca dyrektora NAN powiedział, że społeczność nie miała dostępu do straży pożarnej ani podstawowego sprzętu gaśniczego, takiego jak wóz strażacki.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Chociaż ciężarówkę transportowano po oblodzonych drogach prowadzących do Pierwszego Narodu, NAN stwierdziła, że ​​nadal nie nadaje się do użytku, ponieważ nie ma miejsca na jej przechowywanie i konserwację.

„Ta tragedia uwydatnia ciągłe niebezpieczeństwo pożaru, szczególnie wśród odległych Pierwszych Narodów, które są narażone na niepotrzebne ryzyko z powodu chronicznego braku środków gaśniczych, zapobiegania pożarom i służb ratunkowych” – stwierdził Fiddler w oświadczeniu.

„Straciliśmy zbyt wielu członków z powodu pożarów domów i innych tragedii, którym można było zapobiec, gdyby dysponowano odpowiednimi zasobami. Nasi przywódcy są rozczarowani, że te tragedie w dalszym ciągu mają miejsce pomimo naszych najlepszych wysiłków, aby zapewnić im tak rozpaczliwie potrzebne zasoby”.

Niedawne raporty Głównego Koronera Ontario i Krajowej Rady ds. Bezpieczeństwa Pożarowego Pierwszych Narodów wykazały, że wśród dzieci Pierwszych Narodów w wieku poniżej 10 lat ryzyko śmierci w wyniku pożaru jest 86 razy wyższe niż u dzieci nierodzimych i wśród Pierwszych Narodów mieszkających w rezerwatach. bardziej prawdopodobne, że umrze. w ogniu.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :