Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Drużyny piłkarskie mogą automatycznie przegrywać mecze, jeśli kibice rzucają rasistowskie uwagi: FIFA – Krajowa

/
/
/
27 Views

Bramkarz AC Milan Mike Maignan twierdzi, że zbyt wiele osób jest „współwinnych” rasizmu w dalszym ciągu niszczy piłkę nożną, i wezwał władze do podjęcia zdecydowanych działań po tym, jak w sobotni wieczór padł ofiarą rasistowskiego znęcania się.

Prezydent FIFA Gianni Infantino zaproponował „automatyczne więzienie” dla każdego zespołu, „którego kibice dopuścili się czynów rasistowskich”.

Czarny Maignan opuścił zespół po tym, jak podczas meczu najwyższej ligi włoskiej ze strony kibiców Udinese znęcał się nad nim, co spowodowało krótkie zawieszenie meczu w pierwszej połowie. Maignan powiedział później DAZN, że był narażony na małpie hałasy.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Szczyt hokejowy Beyond the Boards w Kanadzie porusza kwestię toksycznej męskości w sporcie


Szczyt Beyond the Boards zorganizowany przez Hockey Canada porusza kwestię toksycznej męskości w sporcie


W niedzielę dał ostrą odpowiedź.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Atak nie nastąpił na zawodnika. To jest mężczyzna, to jest ojciec. Nie jest to pierwszy raz, kiedy mi się to zdarza i nie jestem pierwszą osobą, której się to przydarzyło” – napisała Maignan po francusku na X, znanym wcześniej jako Twitter. „Mieliśmy oświadczenia, kampanie reklamowe, protokoły i nic się nie zmieniło. Dziś jest to cały system, który musi wziąć na siebie odpowiedzialność”.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Szczyt porusza kwestię rasizmu, seksizmu, homofobii i dyskryminacji w hokeju”


Szczyt poświęcony jest rasizmowi, seksizmowi, homofobii i dyskryminacji w hokeju


Maignan stwierdziła, że ​​nadal nie robi się wystarczająco dużo, aby położyć kres przemocy na tle rasowym.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Władze i prokuratura, jeśli nie podejmiecie żadnych działań, we wszystkim, co się wydarzy, będziecie współwinni” – napisał.

Maignan (28 l.), czołowy bramkarz Francji, powiedział, że świadkowie incydentów na tle rasistowskim powinni byli wezwać winnych i że Udinese powinno było wówczas zareagować bardziej zdecydowanie.

„Kibice na trybunach, którzy wszystko widzieli, którzy wszystko słyszeli, ale postanowili zachować milczenie, jesteście współwinni” – kontynuował Maignan w X. „Klub Udinese, który mówił jedynie o przerwaniu gry, jakby nic się nie wydarzyło, jestescie wspólnikami.”

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Maignan opowiedział także sędziemu o małpich śpiewach na początku meczu. Po przerwie gra Serie A została wznowiona około pięć minut później.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Nowe porozumienie mające położyć kres rasizmowi w sporcie


Nowe porozumienie ma na celu wykorzenienie rasizmu w sporcie


Na przestrzeni lat we włoskiej i europejskiej piłce nożnej doszło do wielu incydentów rasistowskich, w tym we Włoszech przeciwko Kevinowi-Prince’owi Boatengowi, Mario Balotelliemu i Romelu Lukaku.

Infantino nazwał ostatni incydent „całkowicie obrzydliwym i całkowicie nie do przyjęcia” i powiedział, że organ zarządzający światowym futbolem może zaostrzyć kary.

„Potrzebujemy WSZYSTKICH odpowiednich interesariuszy, aby podjęli działania, począwszy od edukacji szkolnej, aby zapewnić przyszłym pokoleniom zrozumienie, że nie jest to częścią piłki nożnej ani społeczeństwa” – napisał w oświadczeniu dla X.

„Oprócz trzyetapowego procesu (zatrzymanie meczu, wznowienie meczu, porzucenie meczu) musimy wprowadzić automatyczne karanie więzienia dla drużyny, której kibice są rasistami i powodują przerwanie meczu, a także zakazać stadionów dookoła świata. oraz zarzuty karne dla rasistów”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Ankieta pokazuje, że wielu Kanadyjczyków jest zaniepokojonych rasizmem i mizoginią w kulturze hokejowej”


Badanie wykazało, że wielu Kanadyjczyków jest zaniepokojonych rasizmem i mizoginią w kulturze hokejowej


Kolega Maignana z Francji, Kylian Mbappe, opublikował wiadomość, w której wyraził wsparcie dla Maignana.

„Wszyscy jesteśmy z tobą” – napisał Mbappe w X. „Zawsze te same problemy, ale wciąż nie ma rozwiązania. Wystarczy.”

Maignan, którego znakomite występy pomogły Milanowi zdobyć tytuł Serie A w 2022 roku, pochwalił tych, którzy pomogli mu poradzić sobie z tą sytuacją.

„Chciałbym jeszcze raz podziękować mojemu klubowi Milanowi, moim kolegom z drużyny, sędziemu i zawodnikom Udinese, którzy wysyłali mi wiadomości, dzwonili, wspierali mnie osobiście i publicznie” – podsumował Maignan. „To trudna walka, która będzie wymagała czasu i odwagi. Ale to jest bitwa, którą wygramy.”

W niedzielę Udinese wydało również oświadczenie.

„Udinese głęboko ubolewa i potępia każdy akt rasizmu i przemocy” – oznajmił klub. „Potwierdzamy nasz sprzeciw wobec wszelkich form dyskryminacji i wyrażamy naszą głęboką solidarność z zawodnikiem AC Milan Mikiem Maignanem w świetle niefortunnego zdarzenia, które miało miejsce w sobotę na naszym stadionie.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Udinese będzie współpracować ze wszystkimi organami śledczymi, aby zapewnić natychmiastowe wyjaśnienie incydentu i podjęcie wszelkich niezbędnych kroków w celu ukarania osób odpowiedzialnych. Jako organizacja będziemy nadal pracować tak ciężko, jak zawsze, aby promować różnorodność i włączenie wszystkich narodowości, kultur i języków wśród naszych graczy, pracowników, fanów i miasta”.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :