Double-double Vucevica prowadzi Bulls do zwycięstwa nad Raptors

/
/
/
31 Views

TORONTO Nikola Vucevic zanotował double-double z 24 punktami i 13 zbiórkami i w czwartek poprowadził Chicago Bulls nad Toronto Raptors 116:110.

Była gwiazda Raptors DeMar DeRozan miał 24 punkty i siedem zbiórek dla Chicago (20-23), a Coby White miał 23 punkty i osiem zbiórek.

Scottie Barnes prowadził Toronto (16-26) z 31 punktami, siedmioma zbiórkami i sześcioma asystami.

RJ Barrett z Mississauga w Ontario miał 17 punktów i sześć asyst.

Bruce Brown zdobył 15 punktów i dodał siedem zbiórek z ławki rezerwowych dzień po tym, jak Indiana Pacers sprzedała go, Jordana Nworę i Kirę Lewis Jr. do Toronto w ramach hitowego kontraktu z gwiazdą Raptors Pascalem Siakamem.

Toronto otrzymało także w ramach umowy trzy typy w pierwszej rundzie draftu, a prezes zespołu Masai Ujiri powiedział w czwartek, że zapewnili Raptors większą elastyczność w zakresie odbudowy.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Chris Boucher z Montrealu trafił 1 z 2 rzutów wolnych w ostatniej sekundzie pierwszej kwarty, a Toronto zmniejszyło prowadzenie Chicago do 38-27. Raptors nie wykorzystali wszystkich dziewięciu prób rzutów za trzy punkty w tym okresie po zdobyciu 20 punktów, najlepszego w sezonie w środowym zwycięstwie 121-97 nad Miami Heat.

Powiązane wideo

Rezerwowy obrońca Dennis Schroder trafił za trzy punkty z wysokości 25 stóp na 7:38 przed końcem połowy i wyprzedził Toronto na jedną bramkę. Wynik zakończył się wynikiem 11:0 i Raptors wrócili do gry.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Wsad Thaddeusa Younga na 4:18 przed końcem drugiej partii wyrównał do stanu 50-50. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 6:0, a goście prowadzili 63:58.

Barnes trafił za trzy punkty z 7 metrów, porywając na kolana 19 312 fanów na Scotiabank Arena i pokonując Toronto w ciągu pięciu minut na 33 sekundy przed końcem trzeciej kwarty. Chicago prowadziło w trzeciej kwarcie 13 punktami, a przed ostatnią tercją miało przewagę 90–86.

Barnes wykonał dwa rzuty wolne, a następnie asystował przy wsadzie Barretta na 8:54 przed końcem meczu, dając Toronto jednopunktowe prowadzenie i zmuszając Bulls do ogłoszenia przerwy na żądanie.

White zremisował dla Chicago 90 sekund później, a obie drużyny przez kilka minut gry wymieniały się celnymi rzutami z gry.

Brown miał układy jeden po drugim, które pomogły Toronto zdobyć krótkie dwupunktowe prowadzenie na 4:15 przed końcem meczu, ale Alex Caruso trafił za trzy punkty i dał Chicago powrót na prowadzenie.

Barnes i White wymieniali się rzutami z wyskoku, aby utrzymać jednopunktowe prowadzenie Bulls, a następnie DeRozan uderzył skoczka z czasem 1:45 i dało Chicago prowadzenie 112-109.

Następnie Caruso sfaulował Barnesa, ale gwiazdor Raptors wykonał tylko jeden ze swoich dwóch rzutów wolnych. Po drugiej stronie boiska DeRozan został sfaulowany przez Immanuela Quickleya.

Była gwiazda Toronto oddała oba strzały z charytatywnego paska, po czym White stracił piłkę po strzale Barnesa i na 19,7 sekundy przed końcem objął sześciopunktowe prowadzenie.

SERDECZNE POWITANIA — Legenda Raptors, Vince Carter, otrzymał owację na stojąco podczas wczesnej przerwy w grze. Był na meczu i komentował NBA w TNT podczas transmisji meczu w Stanach Zjednoczonych.

W DALEJ — Raptors udają się na Manhattan, aby zmierzyć się z rywalem New York Knicks. To pierwszy mecz pomiędzy obiema drużynami, odkąd Barrett i Quickley zostali wysłani do Toronto.

W sobotę Chicago podejmie Memphis Grizzlies.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 18 stycznia 2024 r.