Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Donald Trump, oczekiwany przed sądem, będzie domagał się immunitetu od zarzutów związanych z wyborami w 2020 roku – National

/
/
/
36 Views

Donald Trump planuje we wtorek pojawić się na sali sądowej w Waszyngtonie, gdzie jego prawnicy twierdzą, że byłego prezydenta USA należy chronić przed oskarżeniami o nielegalną próbę unieważnienia wyników wyborów w 2020 roku.

Jego wizyta będzie prawdopodobnie przystankiem w kampanii, a tłem będzie gmach sądu.

Trump nie będzie miał szansy zabrać głosu w sądzie, ponieważ jego prawnicy próbują przekonać trzech sędziów federalnego sądu apelacyjnego, że sprawa powinna zostać odrzucona przed rozpoczęciem rozprawy w marcu.

Ponieważ jednak w przyszłym tygodniu ma się rozpocząć konkurs nominacji Republikanów na prezydenta w poszczególnych stanach, Trump może mieć szansę powiedzieć kamerom telewizyjnym przed budynkiem sądu, że jest ofiarą prześladowań politycznych.

Argument ten spodobał się wyborcom Partii Republikańskiej.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Czy inne stany USA, idąc w ślady Kolorado, będą blokować Trumpa w wyborach prezydenckich w Maine?


Czy inne stany USA będą blokować Trumpa w wyborach prezydenckich w Maine w Kolorado?


Od czasu ogłoszenia w marcu ubiegłego roku pierwszych zarzutów karnych przeciwko swoim rywalom Trump uzyskał znaczną przewagę nad rywalami w nominacji prezydenckiej tej partii i oczekuje się, że z łatwością wygra poniedziałkowe wybory prezydenckie w Iowa.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Na sali sądowej prawnicy Trumpa powiedzą składającemu się z trzech sędziów składu Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Dystryktu Kolumbii, że sprawa powinna zostać odrzucona na tej podstawie, że byli prezydenci nie mogą ponosić odpowiedzialności karnej za swoje obowiązki służbowe.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Twierdzą, że zezwolenie na ściganie byłych prezydentów „rozpoczęłoby cykl wzajemnych oskarżeń i prześladowań o podłożu politycznym”.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Maine staje się drugim stanem USA, który wykluczył Trumpa z prawyborów prezydenckich w 2024 r.”


Maine stało się drugim stanem w USA, który zakazał Trumpowi udziału w prawyborach prezydenckich w 2024 r.


Prokurator specjalny Jack Smith, który nadzoruje prokuraturę, argumentuje, że zapewnienie tak szerokiej ochrony prawnej dałoby przyszłym prezydentom pozwolenie na popełnianie takich przestępstw, jak przyjmowanie łapówek lub nakazywanie FBI umieszczania dowodów na przeciwnikach politycznych.

Smith argumentował, że Trump działał jako kandydat, a nie prezydent, kiedy wywierał presję na urzędników, aby unieważnili wyniki wyborów i zachęcał swoich zwolenników do maszerowania na Kapitol 6 stycznia 2021 r.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Zarówno wynik prawny, jak i moment wydania decyzji sądu apelacyjnego będą odgrywać kluczową rolę w ustaleniu, czy Trump stanie przed sądem przed wyborami zaplanowanymi na 5 listopada 2024 r.

Smith oskarżył Trumpa o wielopartyjny spisek mający na celu zakłócenie liczenia i poświadczania jego porażki w 2020 r., której kulminacją był atak z 6 stycznia. Trump nie przyznał się do zarzutów, w tym oszustw rządowych i utrudniania prac Kongresu.

Sprawa ta jest jednym z czterech postępowań karnych, przed którymi stoi Trump w tym roku w ramach kampanii na rzecz odzyskania Białego Domu.

Wniosek Trumpa o immunitet został już odrzucony przez nadzorującą sprawę sędzię okręgową USA Tanyę Chutkan. Jednak proces odwoławczy może potrwać kilka tygodni lub miesięcy.

Jakakolwiek decyzja sądu apelacyjnego prawie na pewno zostanie zaskarżona do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, który w zeszłym miesiącu odrzucił wniosek Smitha o natychmiastowe orzeczenie w tej sprawie.

Tymczasem prace nad sprawą zostały zawieszone, co może opóźnić rozpoczęcie procesu zaplanowanego na 4 marca.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :