Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Dom aktywisty sikhijskiego został uderzony wczesnym rankiem w Kolumbii Brytyjskiej – Kolumbia Brytyjska

/
/
/
18 Views

Przywódcy społeczności sikhijskiej w Kolumbii Brytyjskiej twierdzą, że wybitny działacz sikhijski i przyjaciel zamordowanego prezydenta gurdwary Hardeepa Singha Nijjara był celem strzelaniny w South Surrey w czwartek wczesnym rankiem.

Surrey RCMP powiedziało, że do strzelaniny doszło przed domem pod adresem 2800 przy 154th Street około godziny 1:20, ale nikt nie odniósł obrażeń.

Na konferencji prasowej w czwartkowy wieczór rzecznik Rady BC Gurdwara Moninder Singh zidentyfikował cel jako Simranjeeta Singha, prominentnego członka społeczności sikhijskiej i zwolennika ruchu Khalistan na rzecz niepodległego państwa sikhijskiego.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Wkrótce spodziewane są aresztowania w związku z morderstwem przywódcy sikhijskiego: raport


Wkrótce spodziewane aresztowania w związku z morderstwem przywódcy sikhijskiego: raport


„To wieloletni członek, dobry obywatel, człowiek rodzinny, mający małe dzieci, niekarany, nie ma przeszłości ani niczego, co łączyłoby go z jakimkolwiek rodzajem działalności przestępczej” – powiedział Moninder Singh.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Moninder Singh powiedział, że dwóch strzelców wycelowało w dom zaledwie kilka minut po powrocie Simranjita Singha do domu i wystrzeliło w dom około 20 kul, z których część o włos minęła jego sześcioletniego syna.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Powiedział, że w ostatnich miesiącach Simranjit Singh kilkakrotnie zgłaszał policji, że był śledzony lub widział samochody zaparkowane przed jego domem, a w ostatnich dniach brał udział w wiecu przed indyjskim konsulatem.

Następnie powiązał atak z morderstwem w Surrey Hardeepa Singha Nijjara, innego działacza prokhalistanowego, którego według rządu federalnego dokonali agenci rządu indyjskiego.

Nijjar został zastrzelony na oczach Guru Nanaka Sikha Gudwary, którego byliśmy prezydentem, 18 czerwca 2023 r. Indie zaprzeczają odpowiedzialności za jego zabójstwo.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Organizacja BC Sikh twierdzi, że więcej osób jest ostrzeganych o zagrożeniach


Organizacja BC Sikh twierdzi, że więcej osób jest ostrzeganych o zagrożeniach


Od tego czasu rząd Stanów Zjednoczonych stwierdził, że rząd Indii jest powiązany ze spiskiem mającym na celu zabicie działacza sikhijskiego mieszkającego w Nowym Jorku.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Moninder Singh powiedział, że wielu członków społeczności sikhijskiej w Kolumbii Brytyjskiej czuje się zastraszanych przez agentów państwa indyjskiego.

Surrey RCMP powiedziało, że w czwartek policja pozostała na miejscu strzelaniny, rozmawiała ze świadkami i zbierała nagrania z monitoringu.

Policja stwierdziła, że ​​według niej strzelanina była „odosobnionym przypadkiem” i nadal pracuje nad ustaleniem motywu.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje proszone są o kontakt z Surrey RCMP pod numerem 604-599-0502.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :