Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Dla przypomnienia, petycje zostały wysłane do burmistrzów Wetaskiwin, Donalda i Alty.

/
/
/
20 Views

Zaledwie kilka dni po upublicznieniu petycji o odwołanie burmistrza Calgary mieszkańcy co najmniej dwóch innych gmin Alberty starają się o odwołanie swoich przywódców.

W piątek Debbie Hunker opublikowała zawiadomienie o petycji o odwołanie, w której zaczęła odwoływać burmistrza Wetaskiwin Tylera Gundama.

„Wielu z nas, obywateli, straciło wiarę w zdolność Tylera do bezstronnego sprawowania rządów” – powiedział Hunker. „Mieliśmy problemy z głosowaniem w niektórych forach, np. w Mission of Hope, co było tutaj bardzo gorącym tematem. Mimo że większość rady jest przeciwna temu projektowi, nadal jest on forsowany.”

Hunker powiedziała, że ​​wielu mieszkańców jest niezadowolonych z wielkości obiektu i liczby łóżek w proponowanym schronisku i uważa, że ​​Rada Miejska, a zwłaszcza burmistrz, nie posłuchali.

„Rada pozytywnie zareagowała na opozycję i ona nas słucha, tylko przewodniczący, który jest naszym burmistrzem, woli nie słuchać obywateli. To bardzo wysoka poprzeczka” – powiedział Hunker o petycji o wycofanie. „Będziemy musieli zebrać około 5100 podpisów”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Wygląda na to, że wszystko, nad czym pracowaliśmy przez ostatni rok, osiągnęło punkt kulminacyjny” – powiedział Tyler Gundam, burmistrz Wetaskiwin. „W ciągu ostatnich kilku miesięcy tutaj, w Wetaskiwin, istniały grupy lub osoby, które groziły przyjęciem przepisów dotyczących wycofywania pracowników, więc wiedziałem, że prędzej czy później to nastąpi, i absolutnie pochodzi to od mieszkańców i właścicieli firm, którzy są niezadowoleni ze schroniska (dla bezdomnych). ., lokalizację i wielkość schronu.”

„Podczas ostatnich wyborów powszechnych tutaj w 2021 r. bardzo jasno wyraziłem swoje stanowisko, że chcę znaleźć trwałe rozwiązanie problemu populacji bezdomnych tutaj, w Wetaskiwin, co z pewnością było częścią mojej kampanii i tym, co chciałem robić w przyszłości.” – powiedział Gundam.

„Członkowie społeczności używają (myślą, że prawa) jako broni przeciwko wybieranym urzędnikom, których nie lubią lub którzy nie zgadzają się z tym, co mówią lub robią” – kontynuował Gundam. „Myślę, że intencją tego prawa było zapewnienie, że członkowie rady dopuszczą się czegoś tak rażącego, że społeczność będzie miała możliwość pociągnięcia ich do odpowiedzialności. „Myślę, że niezgoda z tym, co popieram w sprawie schroniska dla bezdomnych jest naprawdę niefortunna i odwraca uwagę od pracy, którą wykonują nasza administracja i rada”.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

W środę Village of Donald poinformowało na swojej stronie internetowej, że otrzymało również petycję o odwołanie burmistrza Douga Bookera. W piśmie zamieszczonym na stronie internetowej dyrektor administracyjna wioski Kristi Vallet potwierdziła otrzymanie powiadomienia o wycofaniu petycji, stwierdzając, że „petycja została uznana za zgodną z wymogami” i zostanie uznana za „wystarczającą, jeśli zawiera podpisy co najmniej 40% populacja.” »

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Obecnie Donalda liczy 219 mieszkańców, co oznacza, że ​​petycja będzie wymagała zebrania łącznie 88 podpisów, aby została uznana za wystarczającą.

W piśmie Vallet podał, że 60-dniowy okres zbierania podpisów rozpoczął się 7 lutego i zakończy 6 kwietnia. Petycja o wycofanie musi zostać rozpatrzona przez urząd wioski nie później niż po upływie 60-dniowego okresu zbierania podpisów. zostanie rozpatrzona i jedynie mieszkańcy uprawnieni do głosowania na wybranego urzędnika wymienionego w zawiadomieniu mogą podpisać petycję o odwołanie.

„To niesprawiedliwe i oznacza ogromną stratę czasu oraz pieniędzy podatników, ale powinno się ujawnić” – powiedział Doug Booker, burmistrz wioski Donald.

Booker powiedział, że kandydował na burmistrza w 2021 r., chcąc zrobić coś pozytywnego dla swojej społeczności. Stwierdził, że nie ma pewności co do powodów złożenia wniosku o odwołanie.

„Prawo jest wypaczone na korzyść skarżącego” – kontynuował Booker. – Ale to fakt.

Booker powiedział, że nie martwi się utratą pracy.

„Po prostu rozpiszą nowe wybory i będę mógł ponownie kandydować”.

Władze wioski Donald potwierdziły na swojej stronie internetowej, że otrzymały powiadomienie o wycofaniu akcji od burmistrza Douga Bookera.

Wioska Donalda

Miasto Calgary otrzymało w poniedziałek zawiadomienie o petycji mającej na celu odwołanie burmistrz Jyoti Gondek, jednak w ciągu najbliższych 60 dni w celu usunięcia jej ze stanowiska konieczne będzie podanie ponad pół miliona nazwisk.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W poniedziałkowym komunikacie prasowym miasto poinformowało, że zawiadomienie zostało formalnie sprawdzone i uznane za zgodne z ustawą o samorządzie gminnym. Prawo zostało zaktualizowane przez rząd Alberty w 2022 r., aby umożliwić uprawnionym wyborcom składanie petycji o odwołanie polityków, w tym burmistrzów i radnych miejskich.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Burmistrz Calgary Jyoti Gondek grozi odwołaniem po petycji”


Burmistrz Calgary Jyoti Gondek grozi odwołaniem po złożeniu petycji


„To pierwsze zawiadomienie o odwołaniu, jakie otrzymał urzędnik miejski od czasu wejścia w życie ustawy” – oznajmiła w notatce prasowej urzędniczka miejska Kate Martin.

Biuro Gondka przesłało oświadczenie e-mailem w odpowiedzi na wniosek o wycofanie się.

„W październiku 2021 roku mieszkańcy Kalgarii wierzyli, że będę burmistrzem, który zaprowadzi równowagę i stabilność w tym mieście w czasie, gdy dzielą nas spolaryzowane ideologie” – powiedział burmistrz.

„Pozostanę mocno zaangażowany w pracę na rzecz budowania przyszłości, która przyniesie możliwości i dobrobyt wszystkim, którzy tu mieszkają. Mamy nad czym pracować. Do przodu.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Wyborcy w Riley, na wschód od Edmonton, skutecznie usunęli Nicka Lee ze stanowiska radnego w czerwcu 2023 r., co skłoniło 250 z 460 mieszkańców wioski do podpisania petycji o odwołanie.

Niektórzy wyborcy Medicine Hat próbowali także obalić burmistrza tego miasta, składając w zeszłym roku petycję o odwołanie, która nie zebrała wystarczającej liczby podpisów.

— z plikami The Canadian Press


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Brak decyzji w sprawie kontrowersyjnego schroniska Wetaskiwin


Żadna decyzja nie została podjęta w sprawie kontrowersyjnego schroniska Wetaskiwin.


© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :