Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Czy ta melodia pochodzi ze starej kopalni w Kolumbii Brytyjskiej? To prawdopodobnie nietoperz śpiewający piosenkę o miłości

/
/
/
26 Views

Wysokie ćwierkanie, tryle i ćwierkanie brzmią jak chór ptaków w koronach drzew.

Piosenki udokumentowane w nowym badaniu pochodzą z miejsc takich jak opuszczone kopalnie w Kolumbii Brytyjskiej. Głosy należą do srebrnych nietoperzy.

Autorzy nowego badania twierdzą, że choć nietoperze są dobrze znane z wykorzystywania dźwięku do echolokowania ofiary i poruszania się po obiektach, nietoperze srebrnowłose zostały obecnie zidentyfikowane jako drugi gatunek w Ameryce Północnej, u którego udokumentowano śpiew.

Corey Lauzen, dyrektor ds. ochrony nietoperzy w Wildlife Conservation Society, jest jednym z autorów badania opublikowanego w grudniu w Biuletynie Wildlife Society.

To „eleganckie i rzadkie odkrycie w Ameryce Północnej” – powiedział Lauzen z Kaslo w Kolumbii Brytyjskiej.

„Wzorce piosenek były stosunkowo jednolite: każda fraza piosenki składała się z początkowego wezwania, po którym następowała kroplówka i kończyła się serią wielokrotnych ćwierkających wezwań” – stwierdzono w badaniu.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Większość danych zarejestrowano w południowej Kolumbii Brytyjskiej, w tym w kopalniach w zachodniej części Kootenays w południowej części kraju, chociaż dziesięcioletnie badania przeprowadzono także w kilku stanach USA.

Chociaż funkcja pieśni nie jest znana, badacze uważają, że jest ona związana z zalotami lub kryciem. Nie można jednak wykluczyć alternatywnych funkcji.


Kliknij, aby obejrzeć film: Małe nietoperze uczą się latać na Okanaganie


Małe nietoperze uczą się latać w Okanaganie


Lauzen powiedział, że wcześniej śpiewał tylko brazylijski nietoperz wolnogonowy, występujący głównie w Stanach Zjednoczonych, co w badaniu zdefiniowano jako „wokalizacje akustyczne z charakterystycznymi typami sylab ułożonych sekwencyjnie lub w złożone motywy”.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Nietoperze zazwyczaj wytwarzają impulsy dźwiękowe i nasłuchują echa, aby znaleźć pożywienie i uniknąć zderzeń z obiektami. Lauzen powiedział jednak, że niektóre dźwięki wydawane przez siwe nietoperze w Kolumbii Brytyjskiej „można opisać jedynie jako śpiew”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Na jednym nagraniu słychać echolokację dwóch nietoperzy, które przelatują obok siebie, zanim jeden z nich zacznie śpiewać, powiedział Lauzen.

„Fakt, że to nagranie zaczyna się od dwóch nietoperzy i jednego śpiewu, może wskazywać, że śpiewający nietoperz próbuje zwabić innego nietoperza, ale to nie działa” – stwierdziła. „A może śpiewający nietoperz tak naprawdę wymyśla piosenkę, która każe innym nietoperzom trzymać się z daleka”.

Lauzen powiedział, że w niektórych sytuacjach nagrywano śpiew samotnych srebrnowłosych nietoperzy, co zaskoczyło badaczy.

„Nie wiemy, czy gdzieś tam jest inny nietoperz, z którym próbuje się porozumieć, czy też po prostu lata i nuci do woli, próbując znaleźć gdzieś partnera” – powiedziała Lauzen.

Lauzen powiedział, że ustalenie, który gatunek śpiewa, zajęło kilka lat. Zawęziono ją do nietoperzy srebrzystych, gdy badacze zaczęli łapać je zimą na obszarach, gdzie nietoperze hibernowały, a niektóre złowione zwierzęta wykazywały oznaki krycia, co było czymś nieoczekiwanym i nigdy wcześniej nie obserwowanym u tego gatunku, powiedział Lauzen. .

Z badania wynika, że ​​ponad połowa zarejestrowanych śpiewów została nagrana zimą.

„Udało nam się ustalić, że było to prawdopodobnie spowodowane tym, że używali tej piosenki do przyciągania partnerów” – powiedziała Lauzen.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Jak dobrze śpiewają nietoperze?

Wysokie dźwięki są niesłyszalne dla ludzkiego ucha, a nagrania wykonano przy użyciu czegoś, co Lauzen nazywa „detektorem nietoperzy”. Powiedziała, że ​​musi nagrać wszystkie nagrania i zwolnić je dziesięciokrotnie, aby ludzie mogli je usłyszeć.

„Myślę, że jestem trochę stronniczy, ale w rzeczywistości brzmią naprawdę fajnie” – powiedział Lauzen.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Populacja nietoperzy w Albercie zagrożona z powodu grzyba występującego w prowincji


Populacja nietoperzy w Albercie jest zagrożona po odkryciu w prowincji grzyba.


© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :