Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Czy sposób, w jaki Kanadyjczycy parkują swoje samochody, może być częścią kryzysu mieszkaniowego? – Narodowy

/
/
/
19 Views

Nie jest tajemnicą, że Kanada boryka się z poważnym niedoborem mieszkań. Ale czy sama ilość miejsca wykorzystywanego do parkowania samochodów może być częścią problemu?

Niedawny raport Re/Max na temat udziału w rynku mieszkaniowym wykazał, że „zdecydowana większość” tańszych nieruchomości w obszarze Greater Toronto Area to miejsca parkingowe, a większość z 250 „nieruchomości” wystawionych na sprzedaż jest wyceniona poniżej 400 000 dolarów. Są miejsca parkingowe, szafki i wolne tereny.

Dla zwolenników mieszkalnictwa było to wyrazem długotrwałej frustracji.

„Cztery miejsca parkingowe obok siebie na parkingu naziemnym zajmują mniej więcej tyle samo miejsca, co mieszkanie z jedną sypialnią” – powiedział Mark Richardson z grupy na rzecz mieszkalnictwa HousingNowTO z siedzibą w Toronto. „Jeśli mamy wydawać pieniądze – zwłaszcza pieniądze i czas rządu – na rzeczy, które lądują, to tę przestrzeń lepiej wykorzystać jako miejsce dla ludzi, a nie puste miejsce do przechowywania samochodów”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

A raport za rok 2021 W badaniu Canadian Energy Systems Analysis Study, znanym również jako CESAR, stwierdzono, że Kanada ma wykładniczo więcej miejsc parkingowych niż samochodów. Z raportu wynika, że ​​Kanada ma około 23 miliony pojazdów osobowych, ale ma od 71 do 97 milionów miejsc parkingowych.

Oznacza to, że na każdy samochód w kraju przypada od 3,2 do 4,4 miejsc parkingowych.

W niektórych miastach parkingi zajmują większość miejsca w centrum miasta. W ReginyNa przykład prawie połowę terenów prywatnych w centrum miasta zajmują parkingi.

Regulamin miasta Toronto stanowi, że miejsce parkingowe musi mieć 5,6 m długości, 2,6 m szerokości i dwa metry prześwitu w pionie. Daje to około 156 stóp kwadratowych na pojazd, podczas gdy według Canadian Real Estate Magazine przeciętne mieszkanie w Toronto ma niecałe 650 stóp kwadratowych – czyli mniej więcej tyle samo, co cztery miejsca parkingowe, o których wspomina Richardson.

„To zachęca do niekontrolowanego rozwoju” – powiedział Richardson. „Nie jest przekształcany w mieszkania, co prowadzi do niedoboru mieszkań”.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Kryzys mieszkaniowy: Poilievre mówi, że „ukarze” osoby blokujące mieszkania, potępia „niekompetentnego” Frasera”


Kryzys mieszkaniowy: Poilievre zapowiada, że ​​„ukarze” tych, którzy blokują rozwój budownictwa mieszkaniowego, potępia „niekompetentnego” Frasera


Według raportu CESAR 40 procent miejsc parkingowych w Kanadzie to miejsca parkingowe przy budynkach mieszkalnych, 26 procent to miejsca parkingowe komercyjne i instytucjonalne, a pozostała część to miejsca parkingowe „przy drogach”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Ma to wiele wspólnego z „minimami parkingowymi” lub wymogiem, aby deweloperzy budowali określoną liczbę miejsc parkingowych dla każdego nowego projektu.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Rebecca Clements, badaczka z Uniwersytetu w Sydney w Sydney w Australii, powiedziała Global News, że przepisy dotyczące minimalnych miejsc parkingowych (MPR) mają niszczycielski wpływ na przystępność cenową mieszkań w wielu krajach uprzemysłowionych, w tym w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

„Wymusza to na deweloperach uwzględnienie miejsc parkingowych na całym terenie, co znacznie zwiększa koszty budowy” – stwierdziła. „Ustawa MPR zmniejsza również różnorodność sposobu użytkowania gruntów pod zabudowę mieszkaniową i niemieszkalną, skutecznie zakazując budowy budynków o zerowym parkingu, które w przeciwnym razie mogłyby być doskonałymi projektami”.

W grudniu 2021 r. Miasto Toronto, podążając za przykładem Edmontona, zniosło minimalne wymagania dotyczące parkowania.

Richardson powiedział, że jest to wynik nacisków grup mieszkaniowych z Toronto, które twierdzą, że minimalne wartości parkingowe utrudniają budowę niedrogich projektów mieszkaniowych.

„Mieliśmy projekt w Toronto, w którym istniały niedrogie spółdzielcze mieszkania mieszkalne dla 32 seniorów. Stare rozporządzenie mówiło, że potrzebne są 42 podziemne miejsca parkingowe. Zatem utworzenie parkingu przed utworzeniem pojedynczego, niedrogiego mieszkania kosztowałoby organizację non-profit 4 miliony dolarów” – powiedział.

„Te minimalne wartości parkingowe obowiązują w wielu przypadkach od lat 60. i 70. XX wieku. Dotarcie do tej dziury zajęło nam 40 lat. Aby się z tego wydostać, potrzeba co najmniej 20 osób” – powiedział.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Czy po drodze jest minimalny parking?

Oprócz Toronto i Edmonton są to miasta High River w Alta. i Lunenburg w Karolinie Północnej zniosły w 2021 r. lokalne przepisy dotyczące minimalnych miejsc parkingowych. Rady miejskie w Vancouver i Saskatoon przyjęły podobne środki w grudniu. Miasto Regina stara się o pieniądze z federalnego funduszu na rzecz przyspieszenia rozwoju budownictwa mieszkaniowego., planuje także wprowadzenie zmian w zasadach parkowania.

Według Parking Reform Network, organizacji non-profit opowiadającej się za reformami polityki parkingowej, główne amerykańskie miasta, takie jak San Francisco w Kalifornii i Austin w Teksasie, również uchyliły podobne środki.

W Nowej Zelandii Krajowe oświadczenie dotyczące polityki rozwoju obszarów miejskich wymaga, aby wszystkie gminy zniosły wymogi dotyczące parkowania w przypadku nowych inwestycji.

Clements powiedział, że jednym z najbardziej udanych przykładów jest Japonia, gdzie parkowanie na ulicach jest „praktycznie zakazane”.

„W Japonii obowiązują stawki MPR, ale dotyczą one głównie dużych biur i budynków komercyjnych, więc prawie wszystkie małe i średnie domy oraz sklepy detaliczne są zwolnione. To naprawdę pomaga oferować większą różnorodność domów i budynków oraz przystępniejszą cenę” – powiedział Clements.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W Japonii obowiązuje również zasada „dowodu parkowania”, co oznacza, że ​​nie można zarejestrować samochodu bez uprzedniego zabezpieczenia dla niego miejsca parkingowego.

„To nakłada odpowiedzialność za parkowanie na samych właścicieli samochodów, a nie czyni z tego kwestię publiczną, ponieważ właściciele samochodów żądają i oczekują parkowania wszędzie w miejscach publicznych” – stwierdziła.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Zwolennicy mieszkalnictwa obawiają się, że kryzys mieszkaniowy może się pogłębić w związku z rekordowo wysokimi czynszami w Montrealu


Zwolennicy mieszkalnictwa obawiają się, że kryzys mieszkaniowy może się pogłębić w związku z rekordowo wysokimi czynszami w Montrealu


Jednak w Kanadzie eksperci twierdzą, że wyeliminowanie minimalnych miejsc parkingowych nie wystarczy i miasta muszą zacząć traktować priorytetowo rozwój przyjazny dla transportu i budować inwestycje, po których będzie można spacerować.

„Mamy problem z kurą i jajkiem. Problem w tym, że chcemy gęstej zabudowy, ale na początku nie jest ona wystarczająco gęsta” – stwierdziła Dawn Parker, profesor w Szkole Planowania na Uniwersytecie Waterloo. „Handel detaliczny, inne firmy i miejsca pracy są tak rozproszone, że ludzie nadal potrzebują samochodu”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Parker zaleca, aby w perspektywie krótkoterminowej miasta budowały wielopoziomowe parkingi, skoncentrowane i ograniczone do określonych obszarów, tak aby można je było później przekształcić w jednostki mieszkalne, a nie rozciągać się i zajmować tereny, które mogłyby być dostępne pod zabudowę mieszkaniową.

Richardson twierdzi, że w dłuższej perspektywie kanadyjskie miasta stoją przed wyborem podczas kryzysu mieszkaniowego.

„Liczy się parking albo ludzie” – powiedział. „W tym momencie naprawdę nie można mieć obu sytuacji”.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :