Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Członkowie NDP mają zakaz wstępu do meczetów w Kolumbii Brytyjskiej po komentarzach Seliny Robinson

/
/
/
21 Views

Przedstawiciele kilkunastu meczetów i stowarzyszeń islamskich w Kolumbii Brytyjskiej wysłali list do premiera Davida Eby’ego, w którym wzywają do usunięcia minister szkolnictwa wyższego ze stanowiska.

Twierdzą, że żaden kandydat MLA ani NDP w następnych wyborach nie będzie mile widziany na ich uświęconym terenie, dopóki premier nie podejmie działań przeciwko Selinie Robinson.

Spotkała się z ostrą krytyką i wezwaniami do rezygnacji po tym, jak stwierdziła, że ​​Izrael powstał na „kiepskim kawałku ziemi”.

Od tego czasu przeprosiła w poście w mediach społecznościowych, stwierdzając, że jej komentarze były „brak szacunku” i odniosła się do ograniczonych zasobów naturalnych kraju.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Eby stwierdził, że uwagi Robinson są błędne i bolesne oraz pogłębiły podziały w prowincji, ale nie odpowiedział bezpośrednio na pytanie, czy rozważa jej zwolnienie.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

W piśmie od grup muzułmańskich, datowanym na piątek, stwierdzono, że ani przeprosiny Robinsona, ani odpowiedź Eby’ego nie odnosiły się do poważnych szkód wyrządzonych członkom społeczności i argumentowano, że Robinson wykazał się „rażącą bigoterią”, która nadszarpnęła reputację prowincji i NPR.

„Ostatecznie sprowadza się to do tego: czy NDP Kolumbii Brytyjskiej toleruje takie traktowanie jakiejkolwiek grupy, która zasługuje na równość, nie mówiąc już o palestyńskich społecznościach arabskich i muzułmańskich, które i tak są już bardziej narażone na krzywdę?” głosi list.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :