Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Co najmniej 25 osób zginęło w ostrzale rynków na okupowanej przez Rosję Ukrainie – twierdzą urzędnicy – ​​National

/
/
/
28 Views

Co najmniej 25 osób zginęło w niedzielę w wyniku ostrzału targowiska na obrzeżach miasta Donieck na okupowanej przez Rosję Ukrainie – podały lokalne władze.

Kolejnych 20 osób zostało rannych w strajku na przedmieściach Tekstilszczik, w tym dwoje dzieci, powiedział Denis Pushilin, szef rosyjskich władz w Doniecku. Powiedział, że pociski wystrzeliło ukraińskie wojsko.

Kijów nie skomentował zdarzenia, a Associated Press nie była w stanie zweryfikować tych twierdzeń.

Puszilin poinformował, że w tym rejonie wystrzelono artylerię 155 mm i 152 mm, a pociski wystrzelono z Kurachowa i Krasnogorowki na zachodzie. Potwierdził także, że na miejscu zdarzenia nadal pracują służby ratunkowe.

W oświadczeniu Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji nazwało strajk, za który obwiniono Ukrainę, „atakiem terrorystycznym”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Te ataki terrorystyczne reżimu w Kijowie wyraźnie pokazują brak jego woli politycznej do osiągnięcia pokoju i rozwiązania tego konfliktu środkami dyplomatycznymi” – stwierdzono w oświadczeniu. Również w niedzielę po dwóch eksplozjach na terminalu chemicznym w rosyjskim porcie Ust-Ługa wybuchł pożar – podali regionalni urzędnicy. Lokalne media podały, że port został zaatakowany przez ukraińskie drony, w wyniku czego doszło do eksplozji zbiornika z gazem.

Pożar miał miejsce w zakładzie drugiego co do wielkości producenta gazu ziemnego w Rosji, Novatek, 165 kilometrów na południowy zachód od Sankt Petersburga.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

W oświadczeniu prasowym dla rosyjskiej publikacji RBC firma stwierdziła, że ​​pożar powstał w wyniku „wpływu zewnętrznego”. Poinformował także, że zawiesił działalność w porcie.

Jurij Zapalacki, szef rosyjskiego regionu Kingisepp, w którym znajduje się port, powiedział w oświadczeniu, że nie było ofiar, ale w regionie postawiono stan najwyższej gotowości.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Szczyt WEF: Zełenski wzywa do dalszego wsparcia walki Ukrainy z Rosją”


Szczyt WEF: Zełenski wzywa do dalszego wspierania walki Ukrainy z Rosją


Jak podał portal Fontanka, w niedzielę rano wykryto dwa drony lecące w kierunku Petersburga, ale zostały one przekierowane w stronę dzielnicy Kingisepsky. Associated Press nie mogła niezależnie zweryfikować doniesień.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Rosyjskie Ministerstwo Obrony na swojej codziennej odprawie nie poinformowało o aktywności dronów w rejonie Kingisepp. Z raportu wynika, że ​​w obwodzie smoleńskim w Rosji zestrzelono cztery ukraińskie drony, a dwa kolejne w obwodach orłskim i tulskim.

Wcześniej rosyjskie władze potwierdziły, że w czwartek na obrzeżach Petersburga zestrzelono ukraiński dron.

W obliczu walk na linii frontu Ministerstwo Obrony Rosji ogłosiło w niedzielę, że siły Moskwy przejęły kontrolę nad wsią Krokhmalnoje w obwodzie charkowskim na Ukrainie.

Siły ukraińskie potwierdziły, że wieś była okupowana, ale jej zajęcie nazwały „zjawiskiem przejściowym”.

Sekretarz prasowy Dowództwa Ukraińskich Sił Lądowych Władimir Fite powiedział, że wojska kijowskie zostały wycofane na przygotowane wcześniej pozycje rezerwowe.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Kanadyjski żołnierz wyjaśnia, dlaczego wraca do wschodnich okopów Ukrainy”


Kanadyjski żołnierz wyjaśnia, dlaczego wraca do wschodnich okopów Ukrainy


Powiedział, że przed rozpoczęciem się rosyjskiej inwazji na pełną skalę w lutym 2022 roku w Krokhmalnym mieszkało około 45 osób. „Prawdopodobnie jest to pięć domów” – cytuje go ukraiński dziennik „Hromadske”. „Naszym głównym celem jest ratowanie życia ukraińskich obrońców”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Przez całą zimę wojska rosyjskie i ukraińskie kontynuowały walkę na w dużej mierze statycznych pozycjach na linii frontu o długości około 1500 km (930 mil).

W ostatnich rosyjskich atakach próbowano znaleźć luki w obronie Ukrainy, wykorzystując dużą liczbę rakiet różnego typu, co najwyraźniej było próbą nasycenia systemów obrony powietrznej.

Masowe ataki – według urzędników w Kijowie od 29 grudnia do 2 stycznia wystrzelono ponad 500 dronów i rakiet – również uszczuplają zapasy broni Ukrainy.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :