Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Car etyki bada „zarzuty dotyczące przyjaźni” podczas podróży Trudeau na Jamajkę – National

/
/
/
23 Views

Kanadyjski organ ds. etyki twierdzi, że jego biuro analizuje „zarzuty dotyczące przyjaźni”, zanim udzieli porady politykom szukającym porady w związku z przesłuchaniem przez komisję parlamentarną w sprawie wakacji premiera Justina Trudeau na Jamajce.

Tymczasowy komisarz ds. etyki Conrad von Finckenstein powiedział we wtorek członkom Komisji Etyki Izby Reprezentantów, że jego biuro przeprowadziło „nasze badania”, zanim Trudeau i jego rodzina wyjechali do karaibskiego kraju w dniach 26 grudnia–4 stycznia.

„Przyglądamy się zarzutom dotyczącym przyjaźni. Prowadzimy nasze badania” – powiedział, dodając, że słowa Trudeau i ustalenia biura von Finckensteina „są zgodne z faktem, że jest to prawdziwy przyjaciel, który nie ma powiązań z rządem Kanady”.

„Konsultowali się z nami. Dawaliśmy rady. Pojechali na Jamajkę. Jeśli był to nieodpowiedni prezent, należałoby zgłosić to na naszej stronie internetowej”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Trudeau powtarza, że ​​wakacje w willi na Jamajce nie były prezentem za 80 000 dolarów, ale należały do ​​przyjaciół rodziny”


Trudeau potwierdza, że ​​wakacje w willi na Jamajce nie były prezentem za 80 000 dolarów, ale należały do ​​przyjaciół rodziny


Von Finckenstein stawił się przed komisją po tym, jak 17 stycznia został wezwany do złożenia zeznań na temat tego, jakie kanadyjskie przepisy etyczne dopuszczają wręczanie prezentów, w związku z analizą podróży premiera z trójką dzieci i byłą żoną Sophie Gregoire-Trudeau.

„National Post” podaje, że Trudeau wrócił do Ottawy, gdzie spotkał się z krytyką za bezpłatny pobyt w willi nad oceanem na Jamajce. Według strony internetowej kurortu ceny pokoi za noc wynoszą około 9300 dolarów.

Prospect Estate and Villas, położone niedaleko Ocho Rios, jest własnością biznesmena Petera Greena. Rodzina Greenów zna Trudeau od dziesięcioleci, a Trudeau spotkał się z krytyką i pytaniami dotyczącymi pobytu w tym samym ośrodku w przeszłości.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Pod lupą są rodzinne wakacje Trudeau na Jamajce


Rodzinne wakacje Trudeau na Jamajce pod lupą


Gdyby Trudeau zapłacił z własnej kieszeni, dziewięciodniowy pobyt kosztowałby około 84 000 dolarów.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Konserwatywny poseł Michael Barrett, który był jednym z kilku autorów, którzy napisali do przewodniczącego komisji z prośbą o spotkanie w tej sprawie, jako pierwszy przesłuchał von Finckensteina we wtorek.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Barrett nie zgadza się ze sposobem, w jaki Kancelaria Premiera zaplanowała podróż; Przed podróżą PMO początkowo oświadczyło, że skonsultowało się z komisarzem ds. etyki, że rodzina Trudeau płaci za pobyt i że Trudeau zwróci koszty podróży rządowym samolotem.


Kliknij, aby obejrzeć film: „Trudeau grillowany przez Poilievre’a za 162 000 dolarów rodzinnej wycieczki na Jamajkę”


Trudeau piecze Poilievre’a za rodzinną wycieczkę na Jamajkę wartą 162 000 dolarów


Jednak rzecznik departamentu powiedział później, że chociaż Trudeau zwrócił rządowi równowartość kosztów lotów komercyjnych, pasażerowie przebywali „za darmo w miejscu należącym do przyjaciół rodziny”.

Następnie 10 stycznia rzecznik ministerstwa powiedział, że „premier wraz z rodziną nocował u znajomych rodziny za darmo”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Premier złożył w tej sprawie trzy odrębne oświadczenia publiczne dotyczące ujawnienia informacji Waszemu urzędowi. …Czy możesz mi powiedzieć, w jakiej sprawie ci doradzał?” – zapytał Barrett.

„Nie, nie mogę. Zaznaczyłem, że jest to poufne. Nie odpowiadam za sekretarza prasowego premiera i sposób, w jaki charakteryzuje nasze interakcje. Mogę tylko powiedzieć, co się stało” – powiedział von Finckenstein.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Torysi chcą nowego śledztwa RCMP w sprawie wakacji Trudeau na wyspie Aga Khan w 2016 r.”


Torysi chcą nowego śledztwa RCMP w sprawie wakacji Trudeau na wyspie Aga Khan w 2016 roku


Barrett nie zgodził się także ze sposobem, w jaki lider Izby Rządowej Steve MacKinnon sformułował podróż, mówiąc 8 stycznia, że ​​Trudeau „miał wstępne zatwierdzenie planów podróży przez komisarza ds. etyki”.

„Żeby było jasne, czy wyraża Pan zgodę na urlop wyznaczonych urzędników?” – zapytał Barrett.

„Daję rady, a kiedy zadają pytania dotyczące konfliktu, dajemy odpowiedź. Urzędnik może opisać tę radę w dowolny sposób” – powiedział von Finckenstein.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„W tym przypadku nazwali to czyszczeniem wstępnym. To nie jest określenie, którego bym użył.”

Von Finckenstein nie wdawał się w szczegóły dotyczące tego, co dokładnie zostało przekazane, powołując się na poufność zgodnie z prawem, ale stwierdził, że ustawa o konflikcie interesów pozwala urzędnikowi przyjmować prezenty lub inne korzyści, jeśli pochodzą od przyjaciela lub krewnego, bez konieczności ich ujawniania.

Następnie Von Finckenstein zacytował fragment ustawy, który stwierdza, czy składający raport urzędnik państwowy lub członek jego rodziny przyjmuje jakikolwiek oddzielny prezent lub inną korzyść o wartości 200 dolarów lub więcej, z wyjątkiem prezentu od krewnego lub przyjaciela. osoba składająca raport ma 30 dni na publiczne ogłoszenie wystarczających szczegółów umożliwiających identyfikację przyjętego prezentu lub innej korzyści, dawcy oraz okoliczności, w jakich został on przyjęty.

„Minęło 30 dni od ogłoszenia przez premiera wyjazdu na Jamajkę. Na naszej stronie internetowej nic nie zostało opublikowane” – powiedział.

„A teraz na podstawie faktów, które wam przekazałem zgodnie z przepisami prawa. Możesz wyciągnąć własne wnioski na temat tego, jakich rad udzieliłem i co się wydarzyło. Zgodnie z prawem nie mogę dać ci więcej.

— z plikami The Canadian Press

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :