Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Call of the Wild: Pittsburgh Penguins przyćmiewa Montreal Canadiens w dogrywce – Montreal

/
/
/
19 Views

Montreal Canadiens byli w sobotę w Pittsburghu w Pensylwanii, aby zmierzyć się z Penguins w ostatnim meczu przed dziesięciodniową przerwą.

Canadiens grają ostatnio zmęczonym hokejem, ale w ostatnim meczu odnieśli mocne zwycięstwo nad New York Islanders.

Penguins grali w piątkowy wieczór, więc Montreal miał przewagę energetyczną. Jednak po zaciętym, zaciętym meczu to Pingwiny zwyciężyły po dogrywce 3:2.

Konie Wilde’a

Przyszłość hokeja zależy od tego, jak Martin St. Louis chce, aby Kanadyjczycy grali. Główny trener wierzy, że wszystkich zawodników stać na wszystko. Widzi, że jeśli zaistnieje taka sytuacja, wszyscy gracze wykorzystują wszystkie obszary lodu.

Oznacza to, że jeśli obrońca ma możliwość poprowadzenia ataku, a nie tylko wrzucania krążka i wycofywania się, powinien to zrobić. Oznacza to, że atakujący muszą zrozumieć, że muszą wypełnić przestrzeń zwolnioną przez obrońcę.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Zapożyczając sformułowanie od Holendra, który wynalazł futbol totalny, w 2024 roku będzie hokej totalny i Kanadyjczycy powinni być wdzięczni, że mają trenera, który chce zabrać klub w przyszłość i na nowo odkryć własną markę.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Dzwoń do Wilde’a w Global News Morning”


Apel Wilde’a w Global News Morning


Pierwszy gol Canadiens był przykładem hokeja totalnego. To był Cole Caufield, który był wysoko, tuż za niebieską linią. Podał piłkę Mike’owi Mathesonowi, który przesunął się na lewe skrzydło. Następnie Matheson podał piłkę Kaidenowi Guhle, innemu obrońcy, który znajdował się przed siatką, i zdobył bramkę.

Dwóch obrońców w dół i trzech napastników wysoko – tak padł ten gol. Spróbuj go bronić osobiście. Obrońcy muszą wiedzieć, jak atakować, a napastnicy muszą wiedzieć, jak sobie poradzić z atakiem obcych w obronie, jeśli taki się pojawi. Ciekawie będzie zobaczyć, jak hokej totalny będzie się rozwijał na przestrzeni lat.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Asysta Mathesona przy bramce Gouleta była jego 34. punktem w sezonie. To najwyższy wynik w karierze Mathesona i jeśli pozostanie zdrowy, znacznie przyćmi swój najlepszy sezon w NHL.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

To niesamowite, że niektórzy fani chcą, aby Matheson został sprzedany. Gra lepiej niż kiedykolwiek. Gra przez 28 minut dziennie, co jest najlepszym w lidze. Jego gra jest coraz lepsza, a nie zwalnia.


Kliknij, aby obejrzeć film: „Habs” Mike Matheson wydaje się inspirować uczniów szkoły w Montrealu”


Mike Matheson z Habs wydaje się inspirować uczniów szkoły w Montrealu


Cały sens handlu polega na tym, aby pozbyć się graczy, których sytuacja ulegnie pogorszeniu, a nie poprawie. Matheson ma także doświadczenie w NHL. Każda drużyna, nawet ta, która się przebudowuje, potrzebuje także zawodników z doświadczeniem.

Spójrz na Ottawa Senators i Buffalo Sabres, którzy mają wiele talentów, ale bez tego doświadczenia nikt nie wie, jak wygrać. Te dwa kluby są wciąż daleko w tyle, a może to wynikać z tego, że nikt nie wie, jak zakończyć mecz.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Asysty Caufielda zapewniły mu punkty w dziewięciu meczach z rzędu. Był także w grze w przewadze, gdy Canadiens strzelili drugiego gola – to Juraj Slafkovski próbował podać piłkę do Caufielda, ale strzał obrońcy pozwolił Słowakowi na zdobycie gola.

Podanie do Slafkovskiego było sprytnym przekierowaniem Seana Monahana, który nadal gra wyśmienity hokej. Biorąc pod uwagę prawdziwą wartość zawodnika drugiej rundy, który jest w zasadzie obrońcą w składzie, a którego Kanadyjczycy mają pod dostatkiem, GM Kent Hughes powinien lepiej zdobyć pierwszego zawodnika w zamian za Monahana lub nie zawracać sobie tym głowy.

Teraz, gdy Monahan ma zdrowe biodra, znów gra, jakby miał 25 lat. Monahan gra w tym samym składzie z Joelem Armią i Slafkowskim, a odkąd połączyli siły, są najlepszą jednostką w drużynie. Canadiens mają gracza, który zdobywał punkty na mecz w Monahan, który w sezonie 2018-19 zdobył 82 punkty w 78 meczach. To był ostatni sezon, w którym grał bez bólu biodra.

Jeśli Monahan choć trochę przyspieszy, będzie drugi pod względem punktów w swojej karierze. To już nie jest zawodnik, który się rozpada. Monahan jest zdrowy i znów cieszy się hokejem. Jeśli nie jest wart najwyższego miejsca w handlu, jego wartość jest wyższa w Montrealu.

Wilde’owskie kozy

To był kolejny wieczór, w którym przeciwna drużyna miała najlepszych zawodników, ale główny trener sprawił, że jego zespół rywalizował na tyle dobrze, aby wygrać. Kiedy Canadiens udali się na dziesięciodniową przerwę, o kozach nie było mowy.

Historia kontynuowana jest pod reklamą


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Superfan Montreal Canadiens przygotowuje się na powrót Patricka Roya


Superfan Montreal Canadiens przygotowuje się na powrót Patricka Roya


Karty Wilde’a

Miejmy nadzieję, że Departament Bezpieczeństwa Graczy naprawdę się zmienia i że piątkowa decyzja w sprawie Brendana Gallaghera nie jest tylko wybitna.

W czwartek Gallagher został zawieszony na pięć meczów za wystawienie nielegalnego czeku prezesowi New York Islanders Adamowi Pelechowi. Gallagher zasłużył na długą dyskwalifikację za brutalny cios i dostał ją.

Należy jednak zauważyć, że w tej samej klasie co Gallagher było wiele brutalnych uderzeń, które kończyły się zawieszeniem na dwa mecze, a nie na pięć. Ci gracze mają historię nieczystej gry w porównaniu do Gallaghera, który ma dobre osiągnięcia w długiej karierze.

Jednak w ogólnym ujęciu kwestia ta jest zasadniczo dyskusyjna. Ogólnie rzecz biorąc, wszyscy chcą, aby ci gracze mieli mniej wstrząśnień mózgu, więc mamy nadzieję, że od tego momentu liga NHL zacznie stosować bardziej rygorystyczne kary w przypadku uderzeń w głowę.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Problem z systemem polega na tym, że dla NHL „główny punkt kontaktowy” jest kluczowym wyznacznikiem. Jeśli zawodnik uderzy w klatkę piersiową, a następnie uderzy przeciwnika w twarz, jest to uważane za legalne, nawet bez kary, nie mówiąc już o dyskwalifikacji.

Lidze wydaje się podobać fizyka, która uniemożliwia wysłanie innego zawodnika do szpitala, jeśli jako pierwszy dotknie koszulki, mimo że trajektoria wznoszenia się od klatki piersiowej do głowy sprawia, że ​​zamiar był oczywisty, a wstrząśnienie mózgu nie mniej poważne.

W równaniu uderzenia Gallaghera nie było tego bełkotu dotyczącego „głównego punktu styku”, ponieważ najpierw trafił on Pelecha w brodę, więc dali napastnikowi Canadiens długie zawieszenie. NFL nie rozróżnia: strzał w głowę to strzał w głowę. „Główny kontakt” to wynalazek NHL. To musi przejść.

Brian Wild, dziennikarz sportowy z Montrealu, udostępnia „Call of Wild” na globalnews.ca po każdym meczu Kanadyjczyków.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Dzwoń do Wilde’a w Global News Morning”


Apel Wilde’a w Global News Morning


© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :