Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Call of the Wild: Montreal Canadiens pokonało Boston Bruins – Montreal

/
/
/
25 Views

To był pracowity tydzień dla Montreal Canadiens. Cynicy powiedzieli, że w tym tygodniu odpadną z polowania na play-offy. Jednak po zwycięstwach nad Avalanche i Devils ten tydzień okazał się nieoczekiwanie pozytywny.

Boston był ostatnim sprawdzianem. Jednak brutalny harmonogram w końcu dogonił Canadiens, którzy grali słabą obronę w przegranej 9: 4 z Bruins.

Konie Wilde’a

Biorąc pod uwagę kontuzje Kirby’ego Dach’a i Alexa Newhooka na początku sezonu, największą słabością Canadiens w tym sezonie jest brak drugiej linii, która mogłaby pomóc w sprawach. Po kontuzji Dacha Sean Monahan był drugim najlepszym środkowym w klubie, ale nie miał nikogo, kto by go chwalił.

Wreszcie wydaje się, że klub ma drugą, mniej lub bardziej szanowaną linię. Monahan spotkał się w tym tygodniu z Joelem Armią i Joshuą Royem i są wspaniali. Co ciekawe, nie będzie działać tylko z Monahanem i Army. Potrzebują Roya, aby przyłączył się do walki.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Są chwile, kiedy duet może osiągnąć sukces. Przykładem są Nick Suzuki i Cole Caufield, którzy odnieśli sukces, mimo że do niedawna nie mogli znaleźć trzeciego zawodnika, który by do nich dołączył. W trójce są lepsi: Juraj Sławkowski poprawił się znacząco, ale udało im się też odnieść sukces bez trzeciego.

Nie Monahan i armia. Na początku pierwszego okresu to armia dokonała oszałamiającego przełomu. Potem Roy i Monahan spotkali się, mając wielką szansę. Doprowadziło to do gry o władzę w Montrealu, w której Canadiens strzelili gola.

Bramkę zdobył Caufield, który wciąż jest na topie. To już pięć meczów z rzędu, a Caufield strzelił gola, który znacznie poprawił się w porównaniu z jego wynikami z ostatniego miesiąca. Caufield jest teraz gotowy na sezon, w którym strzeli 29 goli. W listopadzie był na dobrej drodze do zdobycia 15 bramek.

Caufield ma niesamowity strzał, ale ostatnio wiele jego bramek padło zza niebieskiej farby. Caufield dodając ten element do swojej punktacji, a nie tylko strzały laserowe z odległości 6 metrów, na dłuższą metę uczyni go lepszym strzelcem. Prawdę mówiąc, każdy strzelec, który zdobył 40 bramek, ma także kilka tanich strzałów, jak na przykład strzał na 1:0.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Jeśli pierwsza linia Canadiens pozostanie mocna, a oni dodadzą drugą, to wszystko się zmieni. Wygląda na to, że jest w drodze. Już w pierwszej kwarcie Roy perfekcyjnie podaje przez obrońców do Army i bez problemu zdobywa bramkę. Roy jest graczem NHL. Przyjechał.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Z przodu zaczyna to wyglądać jak drużyna hokejowa. Dodajmy do tego Mesara i Becka, którzy obaj mieli znakomite sezony juniorskie, a w tym roku mamy powody do większego optymizmu niż w zeszłym. Newhook był dobrym napastnikiem Montrealu, kiedy był zdrowy i strzelił 24 gole. Ponadto Canadiens mają jeden wysoki wybór w pierwszej rundzie wyborów w 2024 r. i dwa wybory w pierwszej rundzie wyborów w 2025 r.

Po prostu pozwól temu marynować przez rok lub dwa. Jasne, nie ma w tej drużynie supergwiazdy i byłoby wspaniale dla organizacji, gdyby udało się ją znaleźć, ale jeden z 12 napastników zaczyna się układać.

Wilde’owskie kozy

To była rzadka zła noc dla Samuela Montembaulta. W tym sezonie był rockowy. Tak naprawdę wszyscy trzej bramkarze Canadiens plasują się w pierwszej piątce tegorocznych Stolen Games. Jednak nie ten, ponieważ Montembeault w pierwszych 23 oddanych strzałach strzelił pięć goli.

Montembeault po prostu nie był w stanie powstrzymać szybkich ataków ani podejmować dobrych decyzji w zwarciu. Na początku walki zadał potężny cios prosto w twarz. To nie był nagły cios. Uderzył go prosto w maskę. Było widać, że strzał zabolał.

Potem się mylił. Canadiens w dwóch ostatnich meczach nie radzili sobie najlepiej w defensywie. Na jakiś czas zaostrzyli warunki, ale pozwolili dokończyć podróż sześciu osobom w Ottawie i dziewięciu w Bostonie.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Kanadyjczycy po prostu nie mieli siły, aby bronić się z poświęceniem wymaganym w meczu przeciwko drużynie takiej jak Boston. Dziewiąta może wydawać się okropna, ale w zasadzie skończyła się o szóstej. Po tym Bruins byli szczęśliwi, że poprawili swoje statystyki, ale Montreal nie przejmował się tym zbytnio. Intensywność Bostonu nigdy nie spadła.

To długi sezon. Dla Canadiens był to piąty mecz w ciągu ośmiu nocy. Zmęczony zespół poddał się pod koniec pełnej napięcia serii. To mówi tyle samo o poziomie talentu zespołu, co zwycięstwo nad Colorado lub dwa zwycięstwa nad Jets. To długi sezon i każdej drużynie zdarzają się trudne noce, kiedy zbiornik jest pusty, a przeciwnik jest gotowy do ryku.

Karty Wilde’a

Wygląda na to, że obiecujący zawodnik Canadiens Lane Hutson zyskał dużą pewność siebie dzięki doskonałemu występowi na Mistrzostwach Świata Juniorów w Szwecji. Hutson poprowadził turniej w czasie lodowym, co pozwoliło USA z łatwością zdobyć złoty medal nad gospodarzami.

Po powrocie na Uniwersytet Bostoński Hutson zagrał w trzech meczach, zdobywając siedem punktów. W piątkowy wieczór w Burlington miał imponujący występ, gdy Terriers pokonali Vermont Catamounts 5:1. Hutson kontrolował grę za pomocą czterech asyst.

W zeszłym sezonie Hutson pobił rekord rozgrywającego Briana Leacha z lat 80. Hutson w tym sezonie znacznie wyprzedza swoje niesamowite tempo.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Jako student pierwszego roku Hutson zdobył 48 punktów. Jest na dobrej drodze do zdobycia 56 punktów jako student drugiego roku. To niespotykane liczby jak na niebieską wyściółkę. Tak naprawdę robią wrażenie, nawet gdyby był napastnikiem.

Hutson notuje średnio 1,5 punktu na mecz. Tylko garstka graczy przekracza ten poziom, w tym kolega z drużyny McLean Celebrini, który ma jako pierwszy zająć miejsce w drafcie. Hutson zdobył 27 punktów w 18 meczach.

Zdolność Hutsona do dominacji na poziomie uczelni jest zdumiewająca. Jeśli wniesie choćby ułamek tego w ręce zawodowców, zmieni zasady gry Canadiens w grze w przewadze i w dogrywce 3 na 3, mając przynajmniej nadzieję, że będzie mógł przodować w grze 5 na 5 jako Dobrze.

Ciekawie będzie obserwować postępy Hutsona. Nie ma problemu z rozmiarem w porównaniu z mężczyznami występującymi w college’u, ale gracze NHL wiedzą, jak lepiej wykorzystać swój rozmiar na swoją korzyść.

Wszystkie strony oczekują, że Hutson zostanie zawodnikiem NHL pod koniec marca. Chyba, że ​​w kwietniu weźmie udział w mistrzostwach krajowych NCA. Biorąc pod uwagę wiodącą pozycję Uniwersytetu Bostońskiego, jest to całkowicie możliwe.

Brian Wild, dziennikarz sportowy z Montrealu, udostępnia „Call of Wild” na globalnews.ca po każdym meczu Kanadyjczyków.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :