Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Call of the Wild: Edmonton Oilers kontynuują passę zwycięstw przeciwko Montreal Canadiens – Montreal

/
/
/
37 Views

Po rozczarowującym występie przeciwko San Jose Sharks, Montreal Canadiens nie odpoczęli od czołowej drużyny Edmonton Oilers. Oilers odnieśli dziesięć zwycięstw z rzędu, pokonując Canadiens 2:1 po dogrywce w Bell Center.

Konie Wilde’a

W drużynie Oilers znajdują się jedni z najlepszych zawodników na świecie, a także najlepszy na świecie, Connor McDavid. Z punktu widzenia Kanadyjczyków interesujące było sprawdzenie, komu powierzono zadanie powstrzymania McDavida i czy uda im się tego dokonać.

Chociaż żaden główny trener nie jest w stanie perfekcyjnie rozegrać meczu w dynamicznym sporcie, w którym zmiany zachodzą na bieżąco, Martin St. Louis zdecydował się pozwolić, aby jego najlepsza linia i najlepszy zawodnik, Nick Suzuki, podjęli wyzwanie. Choć Suzuki nie jest graczem zdobywającym punkty na mecz, jest dla McDavida trudnym przeciwnikiem.

Najlepsza linia Montrealu spisał się dobrze. Nie pozwolili na ani jednego gola przeciwko czołowej linii McDavida 5 na 5. McDavid jak zwykle dał z siebie wszystko w grze w przewadze, a potem zaskoczył Sama Montembeaulta, który stanął na wysokości zadania.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W Edmonton nie powinno być żadnych problemów. W zeszłym miesiącu strzelali gole do woli. Nikt nie mógł przewidzieć, że Montreal po dwóch meczach prowadził 1:0. Fakt, że Oilers strzelili tylko jednego gola w ciągu 60 minut, z pewnością miał spore szanse.

W obronie Jayden Struble nie grał przeciwko McDavidowi w drugiej kwarcie i spisał się bardzo dobrze. Stawiał czoła najlepszym ruchom, jakie miał do zaoferowania najlepszy gracz, a Struble jechał razem z nim. To było imponujące. Struble był objawieniem, które nie słabnie w tym przedstawieniu.

Kaiden Goulet również często widywał McDavida i chociaż ze względu na swoją szybkość został kilka razy minięty, potrafił pójść na skróty do bramki, aby zmniejszyć jakość okazji. Goulet nigdy nie był zawstydzony i spisał się na tyle dobrze, że trzymał McDavida na dystans. Obrona Canadiens miała za sobą mocny wieczór.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

W swoim pierwszym meczu w NHL Joshua Roy miał znacznie łatwiejszy pojedynek niż McDavid i Leon Draisaitl. W rzeczywistości Oilers nie mają zbyt dużej głębi w swoich jednostkach na polu ataku, więc Roy nie miał okazji zmierzyć się z najwyżej notowanymi Oilersami. Roy wpadł na trzech facetów, których nie rozpoznałbyś na ulicy.

W pierwszym meczu Roy dostał przyzwoitą ilość czasu na lodzie. Ma kolegów z linii, Seana Monahana i Joela Armię. Roy nie miał zbyt wielu okazji do zdobycia gola, ale też nie poddawał się. W porównaniu z niedawnymi kandydatami Emilem Heinemannem i Royem było to wyraźne zwycięstwo pochodzącego z Quebecu.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Montreal to taki tajemniczy zespół. W czwartek przegrali brutalnie z San Jose Sharks, drużyną, która przegrała 12 meczów z rzędu. Dwa dni później zmierzyli się z najgorętszą drużyną hokejową i przeżyli. Jak dotąd minął sezon. To nie przypadek, że dwukrotnie pokonali New York Rangers, Dallas Stars i Winnipeg Jets.

Kanadyjczycy grają najlepiej w lidze, jakby byli wśród nich. Kiedy jednak są wśród nich, grają najgorzej w lidze. To polecenie jest trudne do zrozumienia. Tak czy inaczej, miło było zobaczyć dziś wieczorem młodych Kanadyjczyków rywalizujących z tak dobrym klubem. Z pewnością doda to większej pewności siebie, zwłaszcza obrońcom, którzy zobaczą, że mogą dorównać McDavidowi, Draisaitlowi, Zachowi Hymanowi i Evanderowi Kane’owi, którzy potrafią wnieść do gry mnóstwo ofensywy, a udało im się strzelić tylko jednego gola.

Wilde’owskie kozy

To był imponujący występ Kanadyjczyków przeciwko wybitnej drużynie. To było prawie tak, jakby strach przed Naftowcami zmusił wszystkich do przygotowań. Od Michaela Pezzetty po Brendana Gallaghera – wszyscy dali z siebie wszystko. Nie ma tu kóz.

Karty Wilde’a

To był kolejny styczniowy piątkowy wieczór w Laval. Pogoda była zimna i ponura. Drogi były niebezpieczne. Zima może wydawać się przytłaczająca.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W tę trudną zimową noc regularna drużyna hokejowa Laval Rocket rozgrywała w Place Bell mecz w środku sezonu i sala była pełna.

Pod koniec meczu, po zwycięstwie 5:2 nad Manitobą, nikt nie wstał z miejsc. Chcieli obejrzeć na lodzie wywiad z Loganem Mayu. Został wybrany w pierwszej rundzie draftu i właśnie został wybrany do gry w meczu All-Star American Hockey League w swoim pierwszym profesjonalnym sezonie.

Mayu gra w ataku z pozycji defensywnej. Świetnie jeździ na lodzie z krążkiem. Posiada działo strzałowe, którym uderza celnie.

Publiczność chciała usłyszeć, co ma do powiedzenia po strzeleniu gola i otrzymaniu pierwszej gwiazdki. Mayi zadano długie pytanie po francusku. Odpowiedział całkowicie po francusku, długim i złożonym zdaniem, z doskonałym akcentem. Publiczności bardzo się to podobało.

Mayu uśmiechnęła się od ucha do ucha. Nie mógł uwierzyć w wsparcie, jakie otrzymał, a było ono na najwyższym poziomie. Mayu miała przed sobą długą drogę powrotną. Popełnił grzech ciężki i zbrodnię. Miał nadzieję, że odbycie pokuty da mu drugą szansę.

Miał nadzieję na przyszłość. W tym momencie wydawało się, że fani Lavala dali mu możliwość zrobienia kroku naprzód, próbując stać się lepszym człowiekiem, zachęcając go do bycia częścią organizacji hokejowej z Montrealu. Ma do tego umiejętności. Maillot jest jednym z czterech najlepszych obrońców NHL. Jednak nie jest jeszcze gotowy. Jednak w piątkowy wieczór rozegrał swój najlepszy mecz w karierze. Ma potencjał, aby być wielkim. Kiedy odbudowa Canadiens zostanie zakończona, a liczba obrońców z potencjałem NHL spadnie do sześciu, należy spodziewać się, że Maillot będzie wśród nich.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Brian Wild, dziennikarz sportowy z Montrealu, udostępnia „Call of Wild” na globalnews.ca po każdym meczu Kanadyjczyków.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :