Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Burmistrz Toronto Olivia Chow ogłasza podwyżkę budżetu i podatków miejskich – Toronto

/
/
/
16 Views

Burmistrz Toronto Olivia Chow zaprezentowała swoją wersję budżetu miasta na 2024 rok, obcinając o jeden procent proponowaną podwyżkę podatków i najwyraźniej kończąc spekulacje, że może w dalszym ciągu obwiniać rząd federalny za dalsze podwyżki podatków.

W czwartek Chow zaprezentowała budżet na dworcu centralnym w Scarborough, gdzie obiecała, że ​​fundusze zostaną przeznaczone na szybki transport w Scarborough, w związku z protestami osób dojeżdżających do pracy w związku z likwidacją linii 3 ze stacji Kennedy, należącej do Toronto Transit Commission.

W swoim budżecie Chow stwierdziła, że ​​miasto zapłaci za zastąpienie nieistniejącej już linii linią autobusową. Z najnowszego raportu służb wynika, że ​​jest on nadal na etapie planowania i może zostać wdrożony dopiero w 2027 r.

Burmistrz stwierdziła, że ​​koszty w mieście rosną, powołując się na statystyki, które pokazują, że jedna na 10 osób korzysta z banków żywności, i stwierdziła, że ​​jej budżet pozwoli miastu „wrócić na właściwe tory”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Winą za pandemię obwiniła „przeszłą strategię finansową”, która „unikała podejmowania trudnych wyborów”.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Biuro burmistrza potwierdziło w środę wieczorem, że budżet Chow zmniejszy się o jeden procent w porównaniu z proponowanym wzrostem o 10,5 procent. Budżet burmistrza obejmuje 8-procentowy podatek od nieruchomości i 1,5-procentowy podatek infrastrukturalny.

Chow ogłosiła, że ​​jej umowa z rządem Forda będzie kluczową częścią budżetu, powołując się na umowę, na mocy której Queens Park wjedzie do miasta w celu załadowania Gardiner Expressway i Don Valley Boulevard, opłacenia obsługi pociągów LRT Finch West i Eglinton Crosstown, i pokryć koszty nowych pociągów metra.

Rząd federalny poinformował również w środę, że ogłosił przeznaczenie ponad 350 milionów dolarów dla prowincji i miast na pokrycie kosztów zakwaterowania i wydatków uchodźców. Ottawa nie podała, ile z tych pieniędzy trafi do Toronto.

Nowe ustępstwa obu rządów wywołały „podziękowanie” ze strony burmistrz, która wcześniej wykorzystywała każdą okazję, aby nakłonić rząd federalny do podjęcia dalszych wysiłków, aby pomóc w rozwiązaniu kryzysu finansowego jej miasta.

„Nie możemy wydostać się z tego bałaganu” – powiedział Chow.

Burmistrz oświadczyła, że ​​wprowadziła pewne zmiany w budżecie zaproponowanym przez władze miasta, w tym zwiększyła liczbę pracowników egzekwujących czynsze i zwiększyła wydatki na ośrodki ocieplenia.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W odpowiedzi na pytania dotyczące wykorzystania funduszy rezerwowych w celu zmniejszenia podwyżek podatku od nieruchomości Chow stwierdziła, że ​​nie martwi się, że wykorzystanie funduszy na czarną godzinę będzie ją prześladować w przyszłości.

Chow przedstawi swój budżet w czwartek, 1 lutego, a planuje ukończenie i zatwierdzenie dokumentu do 14 lutego.

Członkowie Zarządu będą mieli możliwość zgłaszania propozycji zmian w planie finansowym. Dzięki dużym uprawnieniom burmistrza prowincji Chow może zawetować te propozycje, z czego, jak twierdzi, nie planuje korzystać.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :