Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Burmistrz Calgary i urzędnicy spotykają się z Hollywood Studios lobbującymi na rzecz większej liczby lokalnych produkcji – Calgary

/
/
/
89 Views

Burmistrz Calgary, komisarz ds. filmu oraz przedstawiciele lokalnych związków i cechów filmowych wrócili z krótkiej wycieczki do Los Angeles, aby zachęcić dyrektorów Hollywood do sprowadzania do miasta i prowincji większej liczby produkcji filmowych i telewizyjnych.

Urzędnicy z Calgary spotkali się w zeszłym tygodniu z dziewięcioma studiami i streamerami, w tym z Disneyem, Foxem, Apple, Amazonem i Netflix Animation.

„Takie wyjazdy są absolutnie niezbędne, aby potwierdzić pozycję Calgary jako miasta filmowego i telewizyjnego” – powiedziała burmistrz Jyoti Gondek na poniedziałkowej konferencji prasowej ogłaszającej wyjazd.

Według miejskiego komisarza ds. filmu Luke’a Azevedo grupa rozmawiała z dyrektorami studia o potencjale Calgary do stania się centrum studyjnym, umożliwiającym jednoczesną produkcję wielu projektów, a także o specjalnie zaprojektowanej infrastrukturze i liczebności ekipy filmowej. miasto ma do zaoferowania.

„Wiemy, że jesteśmy graczem w tej branży, wiemy, że społeczność Los Angeles zwraca na nas uwagę i jesteśmy gotowi na dalszy rozwój tego sektora” – powiedział Azevedo.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Gondek powiedział, że rozmowy skupiały się również na różnorodności, zrównoważonym rozwoju, zachętach podatkowych i „przyjaznym filmowi” zespole miejskim, którego celem jest ułatwienie produkcji polegającej na wykorzystywaniu różnych lokalnych lokalizacji i budynków jako scenografii.

„Podkreśliliśmy wiele sposobów, dzięki którym Calgary stało się jurysdykcją, w której nie ma niespodzianek, gdzie skupiamy się na usprawnieniu procesu zatwierdzania, a czasem na uzyskiwaniu „tak” w przypadku dość nietypowych próśb” – powiedział burmistrz.

Gondek powiedziała, że ​​hollywoodzkie produkcje stworzyły 2190 miejsc pracy i wniosły do ​​gospodarki Calgary 325 milionów dolarów od jej ostatniej podróży do Los Angeles we wrześniu 2022 roku.

Wyjazd następuje po tym, jak produkcje z Alberty otrzymały 31 nominacji do nagrody Emmy, w tym „The Last of Us”.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Produkcja HBO była największą produkcją telewizyjną w historii Calgary, tworząc 1490 miejsc pracy i generując wpływ gospodarczy dla prowincji na kwotę 141 milionów dolarów.

Azevedo powiedział, że regularnie otrzymuje pytania dotyczące produkcji podczas spotkań z twórcami filmów w różnych jurysdykcjach.

„Jak ci się to udało? Co zrobiłeś inaczej niż w programie średnio- lub niskobudżetowym?” – powiedział Azevedo. „Rozmawialiśmy o tym na bieżąco. Tworzy to dynamikę i chcemy ją utrzymać.”

Jednak wyjazd nastąpił po dwóch strajkach, które zamknęły hollywoodzkie studia, a produkcja w Albercie spadła o prawie 80 procent.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Zwolennicy branży twierdzą, że korzystny może być moment wyjazdu, gdy studia zwiększają produkcję.

„Wiem, że po tym strajku było zimno w Albercie przez ostatnie kilka dni, ale Alberta płonie w tym biznesie pod względem uwagi, oczu i zainteresowania tworzeniem projektów w prowincji” – dyrektor ds. praw człowieka w prowincji. Jedź dalej w Albercie, Brock Skretting powiedział Global News.

Damian Petty z komórki 212 IATSE również dołączył do kontyngentu z Calgary w Kalifornii. Powiedział, że w wyniku strajków około 1300 jego członków zostało bez pracy, jednak panuje optymizm co do roku 2024, wzmocniony nominacjami do nagród.

Baza załogi w mieście rośnie dzięki programom prowadzonym w lokalnych instytucjach szkolnictwa wyższego, a IATSE planuje również otworzyć w czerwcu centrum szkoleniowe, aby pomóc w zwiększeniu wydajności.

„Istnieje rynek wysokiej jakości, ludzie chcą mieć pewność, że zatrudniani przez nich handlowcy posiadają umiejętności na światowym poziomie, dzięki czemu poradzą sobie z wymagającymi zadaniami, takimi jak praca w górach lub w temperaturze -20°C” – powiedział Petty. „Nasze załogi wielokrotnie pokazywały, że jesteśmy na tym poziomie”.

Azevedo powiedział, że choć jest za wcześnie, aby ogłaszać jakiekolwiek większe produkcje, które w tym roku zawitają do Calgary i Alberty, po spotkaniach z dyrektorami studia w zeszłym tygodniu stwierdził, że jest optymistą.

„Jeśli te spotkania, które właśnie odbyliśmy w Los Angeles, mogą w jakikolwiek sposób wskazywać na to, co zobaczymy w 2024 roku, myślę, że czeka nas bardzo pozytywny rok i odnotujemy wzrost” – powiedział reporterom.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

To dobra wiadomość dla Travel Alberta, która również stara się włączyć do gwaru lokalnej gospodarki filmowej.

Organizacja uruchomiła niedawno nową kampanię w mediach społecznościowych i w USA, mającą na celu przyciągnięcie turystów do prowincji.

Film przedstawia sceny z różnych produkcji Alberty na przestrzeni lat i kończy się hasłem: „Alberta, to jest jak coś wyjęte z filmu”.

„Ludzie inspirują się i motywują filmami oraz niesamowitymi obrazami i chcą tam jechać. Dostrzegliśmy korzyści ekonomiczne w The Last of Us” – powiedział Global News Tannis Gaffney z Travel Alberta. „Staramy się naprawdę zainspirować podróżnych, aby po obejrzeniu filmu przyjechali do Alberty”.

Minister sztuki, kultury i statusu kobiet Alberty, Tanya Fear, również udała się w zeszłym tygodniu do Los Angeles, aby spotkać się z przywódcami.

Według jej biura spotkała się z dyrektorami studiów z HBO, Netflix, Disneya i Sony, aby porozmawiać o „imponujących i konkurencyjnych zachętach finansowych oferowanych przez Albertę, światowej klasy studiach przed i postprodukcyjnych, wyszkolonych i utalentowanych ekipach oraz oszałamiających scenografiach”.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :