Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Budowa w Londynie w Ontario frustruje właścicieli firm – Londyn

/
/
/
15 Views

Pomimo oznakowania rozmieszczonego w całym centrum miasta i przypominającego mieszkańcom Londynu, że w czasie budowy firmy w centrum miasta są otwarte, właściciele twierdzą, że zauważają spadek ruchu pieszego.

Budowa w centrum była szeroko zakrojona – linia w centrum miasta rozpocznie się w 2021 r., a linia we wschodnim Londynie – w 2022 r. Obydwa projekty są nadal w toku.

Mówiąc o centrum miasta, dyrektor ds. budownictwa i usług infrastrukturalnych City of London, Jenny Dunn, twierdzi, że projekt jest bliski ukończenia.

„Naszym celem jest przetrwanie zimowych miesięcy, jeśli pogoda na to pozwoli, a następnie przygotowanie się do montażu chodnika na wiosnę” – powiedział Dunn.

„Wrócimy i zastosujemy tryb czerwonego autobusu na wszystkich pełnych pasach rowerowych, dzięki czemu w tym roku możliwe będzie wykonanie pełnego cyklu przez centrum miasta”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Dunn twierdzi, że projekt przebiega zgodnie z harmonogramem, a układanie nawierzchni zaplanowano na wiosnę 2024 r., a końcowe malowanie – do połowy 2024 r.

Choć budowa już blisko, właściciele firm wciąż odczuwają jej skutki.

„Mamy (około) trzy razy mniej ludzi niż zwykle” – mówi Olga Prytkova, właścicielka Happiness Café w centrum Londynu.

„Ludzie po prostu nie chcą przechodzić przez ten plac budowy, niektórzy to robią, ale nie wiedzą, jak się tu dostać”.

Władze miejskie próbują poinformować londyńczyków, że sklepy, w tym Happiness, są nadal otwarte.

Niedawno zainstalowano oznakowanie na skrzyżowaniu Wellington Street i Dundas Street, wskazujące, że Happiness pozostaje otwarty w trakcie budowy.

W chwili pisania tego tekstu do Happiness można było dostać się chodnikiem jedynie od strony Queens Avenue lub z parkingu za budynkiem.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Musimy stworzyć połączenia usługowe, które przerywają chodnik” – mówi Dunn.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Z tego powodu staraliśmy się powiadomić firmy z wyprzedzeniem i pomóc im nauczyć się komunikować z klientami i jak do nich docierać”.

Miasto próbowało złagodzić wpływ na przedsiębiorstwa poprzez oznakowanie, wydłużone godziny pracy, a nawet okresowe całkowite zamknięcia ze względu na trudne prace.

Koordynator ds. relacji biznesowych jest również dostępny w przypadku problemów wymagających rozwiązania.

„(Koordynator) powinien bezpośrednio kontaktować się z przedsiębiorstwami i pomagać im, gdy muszą rozwiązać problemy lub gdy widzą, że dostęp jest utrudniony, a my możemy współpracować z wykonawcą, aby rozwiązać problem”.

Jednak rozczarowanie nie ogranicza się do centrum miasta – połączenia ze wschodnim Londynem powodują problemy dla firm wzdłuż Dundas.

Robyn Perot, właścicielka sklepu ogrodniczego Grow and Bloom Co., powiedziała, że ​​chociaż większość budowy jest już ukończona, dla niej nie jest ona jeszcze całkowicie ukończona.

„Będą musieli wrócić i położyć jeszcze raz asfalt” – mówi Perot. „Niektóre fragmenty chodnika nie zostały wykonane prawidłowo, więc zamierzają je zburzyć i zrobić to jeszcze raz”.

Grow and Bloom pierwotnie miał sklepy przy Richmond Row i Dundas Street, ale w sierpniu 2023 r. sklepy te zostały połączone w sklep Dundas Street.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Wiedziałem, że na Dundas rozpoczyna się projekt budowlany, ale nie wiedziałem, że będzie on na taką skalę. Kiedy więc zamknąłem sklep w Richmond i przeprowadziłem się tutaj, praktycznie wstrzymałem cały ruch pieszy”.

Ankieta przeprowadzona w mediach społecznościowych wykazała, że ​​znaczna część kupujących albo nie była w stanie trafić do sklepu w trakcie budowy, albo z jakiegoś powodu wejście do sklepu było dla niego zbyt niewygodne.

„Klientom było niewygodnie przechodzić przez ulicę… Przez długi czas było tam mnóstwo brudu. To był po prostu kolosalny, kolosalny bałagan.”

Budowa przed witryną Grow and Bloom Co., 24 września 2023 r.

Rozwijaj i rozkwitaj firmę/przez Facebook

Choć konkretnych liczb nie ujawniono, Perot stwierdził, że rok 2023 zakończył się znaczną stratą.

Oczekuje się, że sezon budowlany 2024 mocno ucierpi na innym biznesie OEV, sklepie ze starociami Back to the Fuchsia.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Obiekt Back to Fuchsia znajduje się bezpośrednio na obszarze planowanym dla fazy 3 linii wschodniego Londynu i jest w trakcie poszukiwania przestrzeni satelitarnej na czas budowy.

Współwłaścicielka Mary Hinton twierdzi, że skontaktowała się z Agencją Doskonalenia Biznesu (BIA) OEV, aby zapytać o inną lokalizację lub pomoc finansową, ale otrzymała rozczarowujące wieści.

„Rozmawialiśmy z BIA i mieli zamiar nam pomóc… powiedzieli, że tak naprawdę nie znajduję się w ich obszarze działania, więc niestety finansowa strona pomocy nas nie dotyczy”.

Hinton powiedziała Global News, że granica OEV BIA przebiegała wzdłuż Charlotte Street, około 50 metrów na zachód od jej biura.

Granice OEV BIA. Back to the Fuschia znajduje się na wschód od Charlotte Street.

Obszar doskonalenia działalności OEV

„To trochę frustrujące. Historycznie rzecz biorąc, byłem objęty projektem, aby ożywić okolicę, ale z finansowego punktu widzenia konieczne jest uwzględnienie dokładnej lokalizacji, w której się znajduję.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Hinton twierdzi, że nie otrzymała ostatecznych odpowiedzi na temat tego, kiedy rozpocznie się budowa, jakimi trasami będą kursować autobusy ani czy na bocznych uliczkach w pobliżu jej domu będą miejsca parkingowe.

„Czułem, że pytam właściwe osoby, ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi. Starasz się być proaktywny, ale czasami nie wiesz nawet, gdzie szukać i kogo zapytać”.

Linia wschodniego Londynu ma zostać ukończona w 2025 r., a linia w centrum miasta ma zostać ukończona jeszcze w tym roku.

Więcej informacji na temat bieżących projektów budowlanych City of London można znaleźć na stronie internetowej getinvolved.london.ca.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :