Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Budowa ośrodka onkologicznego w Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej planowana na 2025 rok – mówi minister zdrowia – BC

/
/
/
19 Views

Wydaje się, że prace w długo oczekiwanym ośrodku onkologicznym w Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej w końcu posuwają się do przodu.

W czwartkowym oświadczeniu wygłoszonym w centrum miasta minister zdrowia Adrian Dix powiedział, że biznesplan dla tego miejsca został ukończony, a rozpoczęcie budowy zaplanowano na 2025 r., a zakończenie zaplanowano na 2028 r.

Pięciopiętrowe centrum onkologiczne będzie obejmować 10 sal badań, dwie sale radioterapii, symulator komputerowy i oddział ambulatoryjny.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Prowincja rozpoczyna budowę nowego szpitala w Surrey


Prowincja rozpoczyna budowę nowego szpitala w Surrey


„Zatwierdzenie biznesplanu jest ważnym kamieniem milowym dla tego ważnego projektu” – powiedział Dix. „To najnowocześniejsze centrum onkologiczne przyniesie korzyści pacjentom w Kamloops i okolicach, dając pewność, że tworzymy potencjał terapeutyczny na teraźniejszość i przyszłość”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Centrum, które będzie zlokalizowane na terenie Królewskiego Szpitala Śródlądowego, było obietnicą BC NPR w wyborach prowincjonalnych w 2020 roku. W zeszłym roku powstał projekt koncepcyjny obiektu.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Przewodniczący okręgu szpitali regionalnych Thompson, Mike O’Reilly, powiedział, że placówka nie zostanie oddana do użytku w najbliższej przyszłości, zauważając, że działania na rzecz utworzenia lokalnego ośrodka onkologicznego rozpoczęły się w 1998 roku.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: 21 milionów dolarów zainwestowano w nowy sprzęt do leczenia raka piersi


Zainwestowano 21 milionów dolarów w nowy sprzęt do leczenia raka piersi


„Nasz zarząd i nasi mieszkańcy nie przestaną współpracować z naszymi partnerami z władz prowincji, Internal Health i BC Cancer, aby zapewnić terminowe otwarcie tego ośrodka i otwarcie go w 2028 r., ponieważ wiemy, że rak nie będzie czekać” – powiedział.

Projekt ten jest jednym z czterech ośrodków onkologicznych, które prowincja zobowiązała się zbudować, wraz z obiektami w Nanaimo, Surrey i Burnaby.

Do rządu prowincji dołącza Ministerstwo Zdrowia i Regionalny Okręg Szpitalny Thompson w pokrywaniu budżetu szacowanego na 359 milionów dolarów.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

– z plikami z CFJC

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :