Brodie Crane uderza Guelpha Storma w zwycięstwie nad Flint Firebirds

/
/
/
31 Views

Jeden z nowych dodatków do Guelph Storm pomógł drużynie zakończyć poślizg trwający trzy mecze.

Brodie Crane strzelił dwa gole i w piątkowy wieczór poprowadził Storm do pokonania Flint Firebirds 5:3. 19-latek strzelił trzy gole w czterech meczach, odkąd został przejęty od Niagara Ice Dogs w ostatecznym terminie handlu w OHL.

Crane otworzył wynik pod koniec pierwszej tercji, co było jego pierwszym golem w Slimane Center jako członek Storm. Drugi trafił na 1:56 przed końcem trzeciego i to była różnica.

„Myślę, że raz spisałem się dobrze, dwa razy dobrze i mam nadzieję zdobyć więcej punktów” – powiedział Crane, który ma obecnie sześć goli w sezonie dla Guelph, Niagary i Londynu.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Crane pokazał także swoją fizyczną obecność w meczu, który okazał się dość wymagającym.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Grałem przez jakiś czas w Londynie i zawsze rywalizowałem z Kitchenerem i Guelphem” – powiedział. „Podobała mi się gra w żetony… to bitwa.”

Główny trener Chad Wiseman powiedział, że Crane był wspaniałym dodatkiem do klubu.

„Ma elitarną szybkość, bardzo wysokie IQ, jest bardzo opanowany, dobrze porusza krążkiem” – powiedział. Myślę, że w dłuższej perspektywie będzie dobrym wzmocnieniem dla naszej grupy, jeśli chodzi o grę w pierwszej szóstce.

Pięć z ośmiu bramek padło w trzeciej tercji. Dwa gole strzelił zawodnik Firebirds (17-22-2-1) Coulson Pitre (2 gole, 1 asysta), który odpowiadał za każdym razem, gdy Storm próbował się wycofać.

Michael Buchinger, Max Namestnikov i Braden Bowman również zdobyli gole dla Storm (27-16-2-1).

Przez pierwsze dwie kwarty mecz wydawał się należał do bramkarzy, a świetne interwencje obronili Damian Slavik i Nathan Day. Slavik zatrzymał 19 strzałów dla Storm, a Day obronił 20 dla Firebirds.

„Wykonał swoje zadanie” – Wiseman powiedział o Slaviku. „Zatrzymał krążek, bronił, kiedy tego potrzebował, i uważam, że zagrał dobrze”.

Obie drużyny miały mnóstwo akcji w przewadze, ale Guelphowi z siedmiu okazji udało się zdobyć tylko jednego gola. Flint strzelił raz z sześciu szans.

Resztę weekendu Storm ma wolną. Ich następny mecz odbędzie się w przyszły piątkowy wieczór, kiedy będą gospodarzami Sarnia Sting.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.