Bilgisayarım Ne Kadar Kaç GB İnternet Kullandı

Gerek bilgisayarımızla gerek telefon ya da tabletimizle internete girmediğimiz gün yok. Eskiden ev internetinde kotalı paketler sunulabiliyordu. Günümüzde kotalı internet yerine sınırsız bağlantılar kullanılmaya başladı. İnternette açtığınız her sayfa bir veri alışverişi anlamına geliyor. Çeşitli sebeplerle veya sadece meraktan windows 10 ya da windows 11 yüklü bilgisayarınızda kaç gb internet kullandığınızı öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Bilgisayarınızda aylık ne kadar internet kullandığınızı öğrenmenin kolay bir yolu bulunmaktadır. Ev veya iş yeri internetinizi kaç gb kullandım sorusunun cevabı bu yazıda bulunuyor.

Bilgisayarınızda ne kadar internet kullandığınız öğrenmek için başlat butonuna ve sonrasında Ayarlar seçeneğine tıklayın.

Sonrasında sol tarafta yer alan menüden Ağ ve internet seçeneğine tıklayın. Sağ tarafta açılan bölümde Veri kullanımı şeklinde bir bölüm yer aldığını göreceksiniz. Bu bölümde son 30 gün içinde yani bir aylık ne kadar internet kullandığınız bilgisi yer almaktadır. Bu bölüme tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

Bu ekranda hangi uygulamanın programın ne kadar internet kullandığını göreceksiniz.

Ayarlar aracından Ağ ve internet seçeneğine ulaşmanız gerektiğini söylemiştim. Bu ekranı açmanın bir kısayolu bulunmaktadır. Windows tuşu + r ile açabileceğiniz çalıştır penceresine ms-settings:datausage yazarak Tamam butonuna tıklarsanız Windows un Ağ ve internet bölümünü kolayca açabilirsiniz. Son olarak Ağ ve internet bölümüne ulaşmanın başka bir yöntemi de Başlat tuşuna sağ tıkladığınızda açılan menüden Ağ ve internet seçeneğine tıklamaktır. İşte Windows 10 veya 11 işletim sistemine sahip bir bilgisayarda ne kadar internet kullandığınızı öğrenmenin yolu bu şekildedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*