Bilgisayarda Kaydırmalı Tam Sayfa Ekran Görüntüsü Alma

Bilgisayarda zaman zaman ekran görüntüleri almamız gerekebiliyor. Ekran görüntüsü alma işlemini ekstra bir program kullanmadan da yapabilirsiniz. Bu yazımın konusu olan Scrolling (kaydırmalı) ekran görüntüsü almak için ise bir program kullanmanız gerekli olacaktır.

PC’de sayfayı kaydırarak ekran görüntülerini almak için kullanabileceğiniz ücretsiz programlar bulunuyor. Bu programlar sayesinde örneğin uzun içerikler barındıran bir web sitesinin en başından en sonuna kadar ekran görüntüsünü resim şeklinde kaydedebilirsiniz. Bu yazıdaki programlar kaydırma çubuğunu sonuna kadar kaydırır ve görüntüyü tek bir ekran görüntüsü halinde birleştirebilirler.

PicPick ile kayan ekran görüntüsü alma

PicPick ücretsiz bir ekran görüntüsü alma programı. Tam ekran, pencere, ekranın seçtiğiniz bölümlerinin yanında kaydırmalı olarak tam sayfa ekran görüntüsü alma imkanı da tanımaktadır.

Tam sayfa ekran görüntüsü almak için Scrolling Window seçeneğini kullanmalısınız.

Snagit

Snagit benim ekran görüntüsü alma işlemleri için kullandığım favori programım. Program ekranın resmini her durum için alma imkanı sunuyor. Ekranın tamamı, seçtiğiniz pencere, seçtiğiniz bölüm, panoramic vs. Bunun yanında ekran görüntüsünü video olarak kaydetme seçeneği de sunuluyor.

Kaydırma çubuğu bulunan uzun bir sayfanın tamamının ekran görüntüsü kaydetmek için program penceresinde Selection bölümündeki Scrolling Window seçeneğini kullanın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*