Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Biden i Harris ostro krytykują Republikanów w rocznicę „okrutnego” prawa aborcyjnego wprowadzonego po wydaniu Roe – National

/
/
/
21 Views

Prezydent USA Joe Biden i wiceprezydent Kamala Harris w poniedziałek zajęli się republikańskimi ograniczeniami praw do aborcji. To ekscytująca kwestia dla Demokratów, która, jak mają nadzieję, zwiększy entuzjazm wśród ich elektoratu, przyciągnie niezależnych wyborców i zwiększy frekwencję w listopadzie.

Kobiety w Ameryce stoją w obliczu nowej „trudnej rzeczywistości” – powiedział Biden przed poniedziałkowym spotkaniem na ten temat w Białym Domu w związku z nowymi przepisami ograniczającymi prawa reprodukcyjne. W tym dniu przypada 51. rocznica wyroku w sprawie Roe przeciwko Wade, który ustanowił konstytucyjne prawo kobiety do aborcji, zanim zostało ono unieważnione przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych w 2022 r.

„Dzisiaj, w 2024 r., w Ameryce kobiety są zamykane na izby przyjęć” i zmuszone do przemierzania setek mil w celu uzyskania opieki medycznej lub zwrócenia się o pomoc do sądu, powiedział Biden, odnosząc się do przepisów stanowych zabraniających kobietom poddawania się aborcji pod koniec życia. może być zagrożony. w grupie ryzyka lub w ciąży niezdolnej do życia.

„Zamienili głęboko prywatną i drażliwą kwestię w kwestię publiczną” – powiedział Biden o Republikanach. „Na te ekstremalne przepisy nie ma miejsca, nie ma miejsca w Stanach Zjednoczonych Ameryki”.

Historia kontynuowana jest pod reklamą


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Sędzia z Teksasu zezwala kobiecie na aborcję w trybie nagłym pomimo stanowego zakazu


Sędzia z Teksasu zezwala kobiecie na aborcję w trybie nagłym pomimo stanowego zakazu


Harris, rozpoczynając krajowe tournée promujące prawo do aborcji w kluczowym stanie Wisconsin, obwinia byłego prezydenta USA Donalda Trumpa za pomoc w przywróceniu praw do aborcji w USA.

„Były prezydent osobiście wybrał trzech sędziów Sądu Najwyższego, ponieważ zamierzał nakłonić ich do obalenia Roe. Podjął decyzję o odebraniu ci wolności i jest to decyzja, której nie żałuje” – powiedział Harris na wiecu w pobliżu Milwaukee.

Wybór Trumpa przesunął sąd, który znajdował się w impasie ideologicznym z czterema liberałami i czterema konserwatystami, w kierunku solidnej konserwatywnej większości.

Wisconsin, które w 2020 r. Biden wygrał 20 600 głosami z Trumpem, uważa się za kluczowe dla perspektyw reelekcji Bidena. W tym roku Trump ponownie jest na dobrej drodze, aby zostać swoim głównym konkurentem Republikanów.

Kampania Bidena stawia prawa do aborcji na pierwszym planie w roku 2024 i argumentuje, że dostęp do aborcji jest wolnością osobistą, której dawni Trump i Republikanie odmawiają kobietom. Zwolennicy antyaborcji, wspierani przez chrześcijańskie grupy ewangeliczne, argumentują, że aborcja kończy życie człowieka i że potrzebne są bardziej rygorystyczne ograniczenia państwowe i krajowe.

Historia kontynuowana jest pod reklamą


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Demokraci osiągają dobre wyniki w Ohio w Wirginii, gdy kwestia aborcji przyciąga wyborców do urn


Demokraci osiągają duże sukcesy w Ohio w Wirginii, ponieważ kwestia aborcji przyciąga wyborców do urn


Republikanie przyjęli restrykcyjne przepisy dotyczące aborcji w prawie dwudziestu stanach po tym, jak Sąd Najwyższy uchylił prawa do aborcji.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

„Jeszcze nie skończyliśmy” – powiedziała w piątek w Waszyngtonie przewodnicząca Marszu dla Życia Jeanne Mancini.

We wtorek Biden i Harris, a także pierwsza dama Jill Biden i drugi dżentelmen Doug Emhoff po raz pierwszy w 2024 r. wystąpią w kampanii na wiecu na rzecz praw do aborcji w Wirginii, gdzie Demokraci niedawno zdobyli kontrolę nad stanową legislaturą.

Demokraci organizują w poniedziałek wydarzenia dotyczące praw do aborcji w stanach, które zadecydują o listopadowych wyborach prezydenckich w USA, w tym konferencję prasową burmistrza w Phoenix w Arizonie oraz wydarzenia z udziałem członków Kongresu w Pensylwanii.

Sondaże pokazują, że Biden ma remis z Trumpem, podczas gdy kampania Bidena zmaga się z obawami wyborców dotyczącymi jego wieku, sytuacji ekonomicznej i sposobu prowadzenia wojny między Izraelem a Hamasem. Demokraci mają nadzieję, że groźba dalszych ograniczeń aborcyjnych przekona wyborców do urn w listopadzie.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Kiedy kandydaci stają w obronie wolności reprodukcyjnej, wygrywają wybory” – powiedziała w piątek menadżerka kampanii Bidena Julie Chavez Rodriguez.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Ohio głosuje za prawami do aborcji, ponieważ rozwiązanie wspierane przez Republikanów zawodzi”


Ohio głosuje w sprawie praw do aborcji, ponieważ rozwiązanie wspierane przez Republikanów zawodzi


Demokraci łączą ograniczenia aborcyjne z Trumpem

Nowa kampania reklamowa skierowana do kobiet z przedmieść i młodych wyborców w stanach będących polami walk, skupia się na osobistych skutkach zakazów aborcji.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Pierwsza 60-sekundowa reklama, „Forced”, przedstawia doktora Austina Dennarda, ginekologa-położnika z Teksasu, który musiał uciekać ze stanu w celu aborcji.

Większość badań opinii publicznej, w tym lipcowy sondaż Reuters/Ipsos, pokazuje, że większość wyborców w USA jest przeciwna kandydatom na prezydenta opowiadającym się za rygorystycznymi ograniczeniami aborcji. Wszystkie siedem stanowych inicjatyw w zakresie głosowania mających na celu wspieranie praw reprodukcyjnych w 2022 r. zakończyło się sukcesem, w tym w konserwatywnych Ohio, Kansas i Kentucky.

Organizacje zajmujące się prawami aborcyjnymi zbierają podpisy w Arizonie, Nevadzie i na Florydzie, aby umieścić poprawkę dotyczącą praw reprodukcyjnych w głosowaniu w 2024 roku.

Republikańscy kandydaci na prezydenta są podzieleni w sprawie federalnych ograniczeń dotyczących aborcji. Była ambasador ONZ Nikki Haley nalegała, aby Republikanie skupili się na osiągnięciu konsensusu, podczas gdy Trump zmieniał swoją retorykę w sprawie aborcji w miarę rozwoju prawyborów Republikanów.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Uchylenie wyroku w sprawie Roe przeciwko Wade: protest działaczy na rzecz praw do aborcji w rocznicę historycznej decyzji”


Sprawa Roe przeciwko Wade unieważniona: działacze na rzecz praw do aborcji protestują w rocznicę przełomowej decyzji


Wezwał do ukarania kobiet dokonujących aborcji, mówiąc, że jest „dumny” ze swojej roli w obaleniu Roe i często przypisuje sobie wybór sędziów, którzy obalili Roe, co było marzeniem przeciwników aborcji od dziesięcioleci.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Harris nie zgodziła się z „dumnym” komentarzem Trumpa w swoim poniedziałkowym przemówieniu.

„Dumna z faktu, że kobiety w całym kraju cierpią?” powiedział Harris. „Czy jest Pani dumna, że ​​kobiety zostały pozbawione podstawowej wolności? Czy jesteś dumny, że lekarzy można wtrącić do więzienia za opiekę nad pacjentami? Że młode kobiety mają dziś mniej praw niż ich matki i babcie?”

– Jak on śmie? ona dodała.

Administracja Bidena ogłosiła w poniedziałek, że tworzy zespół, którego zadaniem będzie pomaganie szpitalom w przestrzeganiu federalnej ustawy o ratownictwie medycznym i pracy, która nakłada na szpitale otrzymujące pieniądze federalne obowiązek zapewnienia leczenia ratującego życie pacjentowi zagrożonemu śmiercią.

Departament Zdrowia i Opieki Społecznej oświadczył, że zintensyfikuje szkolenia szpitali w zakresie prawa i udostępni nowe informacje na temat sposobu składania skarg na szpital.

Departament stwierdził, że ułatwi to również planom opieki zdrowotnej i płatnikom pokrycie bezpłatnej antykoncepcji, jak stanowi prawo, poprzez uwzględnienie szerszej gamy leków i urządzeń antykoncepcyjnych zatwierdzonych przez Agencję ds. Żywności i Leków.

Administracja stwierdziła, że ​​na spotkanie Bidena w Białym Domu wzięły udział lekarze, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w kwestie wynikające z restrykcyjnego prawa aborcyjnego.

— Z dodatkowymi plikami z The Associated Press.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :