Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Biblioteka Publiczna w Toronto wkrótce ponownie otwarta kilka miesięcy po cyberataku – Toronto

/
/
/
28 Views

Prawie trzy miesiące po tym, jak cyberatak uniemożliwił większość usług internetowych Biblioteki Publicznej w Toronto, władze miejskie twierdzą, że wiele z nich zacznie wracać do końca miesiąca.

Hakerzy zaatakowali TPL 28 października, kradnąc dużą liczbę plików z jej serwerów. Skradzione dane obejmowały dane osobowe obecnych i byłych pracowników, w tym ich nazwiska, numery ubezpieczenia społecznego i adresy domowe, a także kopie wydanych przez rząd dowodów osobistych.

Biblioteka twierdzi, że nie zapłaciła okupu za zwrot informacji i współpracuje z zewnętrznymi ekspertami w celu przywrócenia usług i poprawy bezpieczeństwa.

W ogłoszeniu promującym plan przywrócenia usług miejskich w ramach trwającego procesu budżetowego burmistrz Olivia Chow i hrabstwo. Paul Ainslie, członek zarządu biblioteki, powiedział, że usługi biblioteczne zostaną wznowione pod koniec stycznia. Ainslie powiedział, że zaczną wprowadzać inne usługi, gdy tylko staną się dostępne.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Chociaż nadal można było wypożyczać i zwracać materiały, a dostęp do Wi-Fi był nadal dostępny, od jesieni duża liczba usług, w tym dostęp do zbiorów cyfrowych i komputerów publicznych, a także możliwość publikowania i zarządzania opóźnieniami, była niedostępna.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Chow powiedział, że w momencie ataku TPL korzystało z własnych serwerów internetowych, podobnie jak zoo w Toronto, gdy na początku tego roku ono także stanęło w obliczu cyberataku. Burmistrz powiedział, że trwają prace nad przyłączeniem ich i agencji zewnętrznych do bezpieczniejszej sieci Toronto, zauważając, że silniejsza jest tylko sieć Nowego Jorku.

„Zapraszamy zarządy i komisje agencji do przyłączenia się do systemu informatycznego w centrum Toronto, aby zapewnić im znacznie większe bezpieczeństwo, i na tym właśnie polega proces” – powiedział Chow.

Propozycja budżetu miasta wzywa do cięć w sektorze technologii informatycznych, co niektórzy kwestionują w czasie, gdy nasilają się ataki, zwłaszcza te wymierzone w gminy.

Szefowa budżetu Toronto Shelley Carroll powiedziała, że ​​dyrektor ds. informacji miasta zapewnił ją, że przeprowadzkę można przeprowadzić bezpiecznie.

„Pamiętaj, że celem ciągłego wprowadzania innowacji w technologii jest nadzieja, że ​​będzie ona coraz bardziej wydajna” – powiedział Carroll.

„Jest zatem pewność, że będziemy korzystać z systemu, który choć może być tańszy, w rzeczywistości jest najnowocześniejszym i najnowocześniejszym, jakiego potrzebujemy, aby chronić nasze systemy”.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :