Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Bell zwolni 4800 pracowników i sprzeda 45 stacji radiowych w ramach poważnej reorganizacji – National

/
/
/
14 Views

BCE Inc. sprzedaje 45 ze 103 regionalnych stacji radiowych, redukując o 9% zatrudnienie, w tym dziennikarzy i innych pracowników swojej spółki zależnej Bell Media.

Dotknięte stacje znajdują się w Kolumbii Brytyjskiej, Ontario, Quebecu i Atlantyku w Kanadzie.

W czwartek firma ogłosiła w liście otwartym podpisanym przez dyrektora generalnego Mirko Bibicia, że ​​4800 stanowisk pracy „na wszystkich poziomach firmy” zostanie zwolnionych.

Część pracowników została już powiadomiona lub miała zostać powiadomiona w czwartek o zwolnieniach, a łączna kwota będzie znana wiosną. Bibich powiedział, że firma wykorzysta wakaty i naturalne ubytki pracowników, aby w jak największym stopniu zminimalizować zwolnienia.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: O'Regan reaguje na zwolnienia w Bell Media: „To strata”


O’Regan reaguje na zwolnienia w Bell Media: „To strata”


To drugie duże zwolnienia w tym gigantze medialnym i telekomunikacyjnym od zeszłej wiosny, kiedy zwolniono sześć procent stanowisk pracy w Bell Media, a dziewięć stacji radiowych zostało zamkniętych lub sprzedanych.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

W osobnej notatce wewnętrznej prezes Bell Media Sean Cohen powiedział, że firma zamierza sprzedać 45 stacji radiowych siedmiu nabywcom: Vista Radio, Whiteoaks, Durham Radio, My Broadcasting Corp., ZoomerMedia, Arsenal Media i Maritime Broadcasting. Sprzedaż podlega zatwierdzeniu przez CRTC i innym warunkom końcowym.

„To znacząca alienacja. Dzieje się tak dlatego, że nie jest to już opłacalny biznes” – powiedział The Canadian Press Robert Malcolmson, dyrektor ds. prawnych i regulacyjnych firmy Bell.

„Będziemy nadal współpracować z tymi, którzy są rentowni, ale ten biznes zmierza w złym kierunku”.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Firma nie chciała powiedzieć, ile spośród wszystkich cięć dotyczyło Bell Media.

Malcolmson powiedział, że Bell Media znajduje się w trakcie „cyfrowej transformacji” zarówno w swojej branży rozrywkowej, jak i informacyjnej.


Kliknij, aby obejrzeć film: Zwolnienia techniczne: zasięgnij porady prawnej i negocjuj warunki, jeśli stracisz pracę, mówią eksperci


Zwolnienia w branży technologicznej: jeśli stracisz pracę, zasięgnij porady prawnej i negocjuj warunki, mówią eksperci


Pozostaje jednak ustalić, czy nadanie priorytetu rozwojowi cyfrowemu jest opłacalne dla firmy z punktu widzenia zysku.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Inwestujemy w to; Zobaczymy” – powiedział Malcolmson. „Bez jakiejś formy wsparcia regulacyjnego jest to trudne”.

Obwinił rząd federalny za zbyt długi czas ratowania firm medialnych, a CRTC za zbyt powolną reakcję na „natychmiastowy kryzys”.

Dotyczy to dwóch aktów prawnych mających pomóc borykającemu się z problemem kanadyjskiego sektora mediów: ustawy C-18, znanej również jako ustawa o wiadomościach online, która ma zmusić gigantów technologicznych do wynagradzania kanadyjskich serwisów informacyjnych za ich treści, oraz ustawy C-11, która aktualizuje ustawę o radiofonii i telewizji nakłada na platformy cyfrowe, takie jak Netflix, YouTube i TikTok, obowiązek dostarczania i promowania treści kanadyjskich.

Ottawa pozostaje w konflikcie z spółką-matką Facebooka, Meta, w sprawie C-18, a firma w dalszym ciągu blokuje łącza z wiadomościami na swoich platformach. Tymczasem rząd federalny ograniczył kwotę pieniędzy, jakie media telewizyjne mogą otrzymać z rocznej wypłaty Google w wysokości 100 milionów dolarów, do 30 milionów dolarów, a reszta trafi do drukowanych i cyfrowych serwisów informacyjnych.

„W praktyce nic to nie da. To co najmniej rozczarowujące” – stwierdził Malcolmson.

„Od wielu lat opowiadamy się za reformą. Nie pojawia się wystarczająco szybko, a kiedy już nadejdzie, nie zapewnia znaczącej pomocy”.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Wydawca Sports Illustrated planuje zwolnienia w związku z cofnięciem licencji marketingowej


Wydawca Sports Illustrated planuje zwolnienia w związku z cofnięciem licencji marketingowej


Malcolmson powiedział, że czwartkowe zwolnienia w Bell Media są również bezpośrednio powiązane z wytycznymi organu regulacyjnego w sprawie ustawy C-11.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Pod koniec ubiegłego roku CRTC przeprowadziła przesłuchania na temat tego, czy należy zwrócić się do usług przesyłania strumieniowego o wniesienie wstępnego wkładu do kanadyjskiego systemu treści, aby pomóc wyrównać szanse z lokalnymi firmami. Komisja ma nadzieję wprowadzić nowe przepisy pod koniec 2024 r.

Jednak dyrektor Bella powiedział, że firma potrzebuje natychmiastowej pomocy, która mogłaby pochodzić z proponowanego funduszu, który umożliwiłby streamerom dotowanie wiadomości lokalnych lub krajowych.

„Mamy nadzieję, że to zrobią, ale nie możemy czekać dwóch lat, aż to się stanie, więc podobne działania być może dzisiaj będziemy świadkami” – powiedział.

W ciągu ostatniego roku firma Bell borykała się z innymi decyzjami regulacyjnymi, które jej zdaniem komplikują sytuację jej borykającego się z trudnościami działu nadawczego.

Obejmuje to złożenie w październiku wniosku do Federalnego Sądu Apelacyjnego o uchylenie decyzji CRTC o przedłużeniu koncesji na nadawanie na kolejne trzy lata. Twierdzi, że decyzja została podjęta bez przesłuchania publicznego i może skłonić organ regulacyjny do przesądzenia jego wniosków z czerwca ubiegłego roku o odstąpienie od wymogów dotyczących lokalnych wiadomości i programów kanadyjskich dla stacji telewizyjnych.

Bibich stwierdził w swoim piśmie, że przychody z reklam Bell Media w 2023 r. spadły o 140 mln dolarów w porównaniu z rokiem poprzednim, a dział wiadomości firmy odnotował roczną stratę operacyjną w wysokości ponad 40 mln dolarów.

Bell powiedział w czwartek, że może również w dalszym ciągu ograniczać inwestycje sieciowe ze strony telekomunikacji, ponieważ pozostaje w sprzeczności z CRTC co do tego, co nazywa „z góry określonym” kierunkiem regulacji.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Zapytany o wizerunek firmy w świetle trwających cięć, Malcolmson zauważył, że w ostatnich latach liczebność kadry kierowniczej Bella zmniejszyła się, a wynagrodzenia kadry kierowniczej pozostają zamrożone.

„Zarówno wobec naszych akcjonariuszy, jak i pracowników mamy obowiązek zapewnić należyte zarządzanie naszą firmą” – powiedział.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :