APPLE IOS 16 Hangi Yenilikleri Sunuyor

Apple ios 16 iphone için birçok yenilik sunuyor. Apple ios 16 Apple firması tarafından İphone telefonlar için geliştirilmiş olan 16. sürümdür. Apple iOS 16, 6 Haziran 2022’de Apple firması tarafından 15’ten sonra gelecek olan işletim sistemi duyurusuyla meraklılarına açıklandı. Apple IOS 16’nın getirdiği bazı yeniliklere örnek verecek olursak bunlar:

 • Araç takımında yenilikler
 • Kilit ekranında yenilikler
 • Bildirim yenilikleri
 • Daha etkili odak
 • Yeni diller
 • Kapsamlı bir sözlük
 • Kamera ve kişilerde yenilikler
 • Canlı etkinlik takibi gibi daha birçok konuda yenilik sunuyor.

Apple iOS 16 kullanıcılara yukarıda saydığımız özellikler ve daha fazlası ile bir mobil cihazdan çok daha fazlasını sunuyor. Bu yönüyle Apple ios 16 alanlar birçok işlemi telefon üzerinden gerçekleştirebilme imkanına kavuşuyor. Apple iOS 16 sahibi olmak konforunuzu en yüksek seviyeye kadar arttırmaktadır.

APPLE IOS 16

APPLE IOS 16 Hangi Yenilikleri Sunuyor

Apple ios 16 yeni kilit ekranı ile size özel bir ekran oluşturma seçeneğini sunuyor. Böylece mobil cihazınızın kilit ekranını kolaylıkla, istediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz. Kilit ekranında arka plan için birçok seçenek, özel tarih ve saat görünümleri ve istediğiniz belirgin bilgiler yer alabilmektedir. Ekrana eklenen özellikler ile kolayca kaydırarak, gün içinde istediğiniz gibi değiştirme imkanına da sahipsiniz. Ayrıca kilit ekranınızı düzenlemek konusunda hem renk hem font hem de konum için birçok kişiselleştirme seçeneği sunmaktadır. Ayrıca Apple iOS 16 sizin için arşivinizden ekranda en iyi şekilde görünecek fotoğrafları akıllıca size önermektedir.

Kilit ekranına getirilen bir diğer özellik ise fotoğraflarınızı kilit ekranında karışık bir şekilde otomatikman gösterilecek bir düzende gösterme olanağının bulunmasıdır. Ayrıca bu gösterinin hangi sıklık ile değiştiğini siz kendiniz de belirleyebiliyorsunuz. Veya Apple iOS 16 tercihine bıraktığınızda fotoğraflar sürpriz bir şekilde size tüm gün sunulabilmektedir. İos 16 ile kilit ekranı fotoğraflarının renk tonu, renk filtresi veya font stili gibi özelliklerini otomatik olarak değiştirip birbirine uygun hale getirme özelliğini de kazanmış olursunuz. İos 16 ile kilit ekranına kolaylıkla istediğiniz biçimde saati, pil seviyesini, hava durumunu, tarihi, takvimi, kayıtlı yaklaşmakta olan etkinlikleri, saat dilimleri ile birlikte alarmları ve aktiviteleri ilk bakışta görecek şekilde ekleyip düzenleyebiliyorsunuz.

APPLE IOS 16 Özellikleri

Apple iOS 16 getirdiği özellikler oldukça tatmin edici kaliteye sahip özelliklerdir. Bu özelliklerden birkaçına değinecek olursak;

 • Canlı etkinlikler yoluyla devam eden herhangi bir etkinliğinizi doğrudan doğruya kilit ekranından takibiniz konusunda size konfor sağlamaktadır.
 • Apple iOS 16 ile hava durumunu tüm gün daha gerçekçi ve canlı bilgilerle takip edip öğrenebilme fırsatını yakalıyorsunuz.
 • Apple iOS 16 kilit ekranınızı sevdiğiniz emoji ile oluşturma seçeneğini de sizin için sunmaktadır.
 • iOS 16’nın büyük bir fark attığı bir konu ise mesajlara kazandırdığı özelliklerdir. Mesajınızı gönderdikten sonra 15 dakika içinde mesajı düzenleme imkanına da sahipsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*