Android Uygulamalara Parola Ekleme

Böyle bir şey başınıza geldi mi bilmiyorum fakat. Diyelim ki telefonunuzu bir arkadaşınıza ve tanıdığınızın eline verdiniz ve bütün uygulamaları kurcalamaya başladı. Hele karşınızda meraklı bir insan varsa telefonunuzdaki bütün içerikle uygulamaları teker teker gözden geçirebilirler. Telefonlar kişilerin özel iletişim araçlarıdır ve bunları alıp içindeki uygulamaları kurcalamak hiç hoş bir davranış değildir. Öncelikle bunu hatırlatmış olalım.

Telefonunuzda yer alan uygulamaları meraklı gözlerden korumak için onları parola koyabileceğiniz bir uygulamadan bahsedeceğim. Böylelikle gizliliğinizi koruyabilirsiniz. Acil bir durumda telefon etmesi için vs birine telefonunuzu vermek durumunda kalsanız dahi uygulamalar için koyduğunuz şifreyi aşamayacağı için sizin için özel olabilecek bilgilere ulaşamayacaktır.

Fancy AppLock akıllı telefonunuza yüklü herhangi bir uygulama için şifre, desen veya pin şeklinde koruma sağlayabilir. Uygulamanın doğru şekilde çalışabilmesi için ona izinler vermeniz gerekir. Bu izinler Fancy AppLock’un parola sorabilmesi ve biri bir uygulamayı çalıştırmak istediğinde erişimi engelleyebilmesi için gereklidir. Gerekli izni vermediğinizde uygulama doğru çalışmayacaktır.

Fancy AppLock arayüzünden hangi uygulamaların kilitleneceğini seçmeniz gerekir. Sonrasında kullanılacak kilit tipini desen veya pin şeklinde belirlemeniz gerekir. Ardından devam ederek seçili uygulamaları kilitleyebilirsiniz. Doğru şifre girilmediğinde uygulama çalışmayacaktır.

Uygulamayı aşağıdaki bağlantıdan indirebilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=fancyclean.antivirus.boost.applock

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*