Android ve iOS Telefonlarda Yeni Klasör Nasıl Oluşturulur?

Android veya iOS işletim sistemine sahip telefonunuz zamanla yüklediğiniz uygulamaların ana ekrana eklenen kısayolları nedeniyle karmaşık ve düzensiz bir hal alabilir. Bunun önüne geçmenin yolu ana ekranınızda yeni klasörler oluşturarak uygulamalarınızı bu klasörlerin içinde saklamaktan geçiyor. Dosya menüsünde yeni bir klasör oluşturmak istediğinizde menüden Yeni Klasör seçeneğini seçmeniz yeterli olmaktadır. Ana ekranda ise bu şekilde bir seçeneğin yer aldığı menü bulunmuyor. Çok basit bir şekilde android ve ios telefonunuzun ana ekranında klasör oluşturabilirsiniz. Bu yöntem iki işletim sisteminde de geçerlidir.

Telefon ana ekranında yeni klasör oluşturmak

Ana ekranda oluşturacağınız klasörlerle telefonunuzdaki karmaşanın önüne geçip uygulamalarınıza daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Öncelikle klasörde yer almasını istediğiniz iki tane uygulama seçin. Benim telefonumda şu anda çok fazla uygulama yüklü değil. Örnek olması açısından Whatsapp ve Keep uygulamalarını seçtim. Çok alakalı uygulamalar değil tabi ki siz birbiriyle daha alakalı uygulamalar seçin.  Örneğin Whatsapp, Viber, Line gibi uygulamaları Haberleşme adını verdiğiniz bir başlık altında toplayabilirsiniz.

Android telefonda uygulamaları bir başlıkta toplayın

Şimdi Whatsapp uygulamasına basılı tutup sürükleyerek Keep uygulamasının tam üzerine taşıyorum.

Android ve ios telefonda ana ekrana yeni klasör ekleme

İşte bu kadar iki uygulamayı içeren yeni klasörümüz oluşturuldu. Yeni uygulamalar eklemek isterseniz bu klasöre sürükleyin. Adsız klasör yazan yere tıklayarak klasöre yeni bir isim verin. Hepsi bu kadar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*