Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Amerykańskie marki kanapek Jimmy John’s i Jersey Mike’s rozwijają się w Kanadzie

/
/
/
24 Views

Bitwa marek kanapkowych materializuje się, gdy dwie amerykańskie spółki zależne ogłaszają wielkie plany dotyczące Kanady.

Firma Inspire Brands ogłosiła w środę, że baner Jimmy’ego Johna po raz pierwszy pojawi się w tym roku poza Stanami Zjednoczonymi wraz z restauracją w obszarze Greater Toronto Area i będzie widoczny w całym kraju.

Tymczasem Redberry Restaurants poinformowało, że jej marka Jersey Mike’s Subs, która ma już dwie lokalizacje w Ontario, planuje otworzyć w nadchodzących latach ponad 300 kanadyjskich restauracji.

Obie firmy znane są z kanapek w stylu łodzi podwodnej, podawanych z frytkami i ciasteczkami. W Jimmy John’s klienci mogą także wybrać wrapy lub unwich, czyli kanapkę, w której zamiast bułki wykorzystuje się sałatę.

Dołączą do szeregu krajowych i zagranicznych firm kanapkowych, które od lat działają w Kanadzie, tworząc konkurencję w jedzeniu dolarów na mieście.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Joan McNish, adiunkt na Metropolitan University w Toronto, która specjalizuje się w marketingu, stwierdziła, że ​​ta wiadomość jest „ekscytująca” dla rynku kanadyjskiego.

„Konsumenci są zawsze zainteresowani nowymi ofertami, więc mają jeszcze dwie opcje” – napisała w e-mailu.

„Ale – i to jest dla mnie najważniejsze pytanie – czy ta dwójka będzie wystarczająco atrakcyjna dla kanadyjskich gustów?”

Najbliższymi konkurentami Jimmy’ego Johna i Jersey Mike’a będzie najprawdopodobniej Subway, również amerykańska sieć, pochodzący z Toronto Mr. Sub, obsługiwana przez MTY Group, która jest właścicielem Thai Express i Manchu Wok, a także Firehouse Subs i Tim Hortons, które są wspólne dla spółki-matki Popeyes Louisiana Kitchen i Burger King.

Gigant kawowy Starbucks i brytyjska marka kawiarniana Pret A Manger, która rozwija się w Kanadzie za pośrednictwem A&W, również są graczami na kanadyjskim rynku kanapek typu fast food, choć obie skupiają się na rzemieślniczych składnikach.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

McNish uważa, że ​​Jimmy John’s i Jersey Mike’s będą musieli wydać znaczne kwoty, aby osiągnąć potrzebną im świadomość marki.

„Stoją przed potężnymi konkurentami, którzy nie zawahają się walczyć” – powiedziała.

„Jimmy John’s ma amerykańską wrażliwość i może rozważyć zmianę na rynek kanadyjski lub nie”.

Sieć Jimmy John’s, która w środę również ogłosiła zawarcie międzynarodowej umowy franczyzowej w Ameryce Łacińskiej, nie podała jeszcze, gdzie będzie znajdować się jej pierwsza lokalizacja ani ile sklepów planuje otworzyć.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Nie ogłosimy publicznie tej liczby, ale… zbliżamy się do 3000 w USA i mamy niesamowity pas startowy do rozwoju, więc możesz z łatwością robić to i więcej w Kanadzie przez długi czas” – Michael Haley, prezes i dyrektor zarządzający ds. międzynarodowego rozwoju Inspire Brands, spółki-matki Jimmy John’s.

Inspire Brands, które stoi także za Arby’s, Baskin-Robbins, Buffalo Wild Wings, Dunkin’ i Sonic, będzie korzystać z kanadyjskiego franczyzodawcy Foodtastic Inc. uruchomić Jimmy John’s w Kanadzie.

Foodtastic ma ponad 1100 restauracji wielu marek, w tym Milestones, Freshii i Quesada.

Zapytana, jak wyglądałoby menu Kanadyjczyka Jimmy’ego Johna, Haley odpowiedziała: „Chcesz móc pójść do Jimmy John’s w Kanadzie i poczuć się jak u Jimmy’ego John’a”.

„Chcemy jednak również mieć pewność, że dokonamy niezbędnych zmian, aby odbić się na kanadyjskim konsumencie”.

Badania Jimmy’ego Johna wykazały, że ponad 60 procent kanadyjskich konsumentów woli kanapkę na ciepło, dlatego sieć będzie oferować opcję opiekania kanapki. Jersey Mike’s oferuje zarówno zimne, jak i gorące grillowane kanapki.

„Są to tylko drobne zmiany, czasem można nawet zmienić nazwę kanapki, aby rezonowała i była po prostu lepiej przetłumaczona” – powiedziała Haley.
Firma Jimmy John’s została założona w 1983 roku, kiedy Jimmy John Leato ukończył szkołę średnią, a ojciec postawił mu ultimatum: założyć firmę lub wstąpić do wojska.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Liato rozważał sprzedaż hot dogów, ale zdecydował się na kanapki ze względu na koszt sprzętu.

Około dziesięć lat po otwarciu pierwszej restauracji Jimmy’ego Johna w Charleston w stanie Illinois Liato zwrócił się do modelu franczyzowego, aby rozszerzyć działalność.

Grupa Kapitałowa Roark kupiła większościowy pakiet udziałów w spółce we wrześniu 2016 roku, jednak już w 2019 roku została ona sprzedana Inspire Brands. Liato sprzedał pozostałe udziały w Jimmy John’s w 2019 roku. Rok później Inspire kupił Dunkina.

Zapytana, czy Inspire Brands sprowadziłaby do Kanady niektóre ze swoich innych firm, w tym giganta burgerów i frytek Sonic, Haley odpowiedziała: „Widzimy, że wiele lub większość naszych marek może i może zyskać oddźwięk w Kanadzie”.

„Miej oko na Sonica. Myślę, że będzie to nasza szósta marka, która rozszerzy działalność poza USA, a dziś jesteśmy już tuż za rogiem, pracując nad tym, jak mogłaby wyglądać międzynarodowa adaptacja marki”.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :