/
/
/
23 Views

TORONTO – Nieco ponad sześć minut po sobotnim meczu Toronto Raptors Kelly Olynyk spełnił marzenie swojego życia.

Od tego momentu wszystko poszło w dół.

Olynyk, którego rodzice pracowali dla Raptors, zanim rodzina przeniosła się do Kamloops w Kolumbii Brytyjskiej, zadebiutował w drużynie swojego rodzinnego miasta w przegranym 119-95 meczu z Cleveland Cavaliers. Olynyk zakończył mecz z 11 punktami i sześcioma zbiórkami i powiedział, że zawsze będzie pamiętał owacje na stojąco, jakie otrzymał od wyprzedanej sali stadionu Scotiabank Arena, liczącej 19 800 widzów, kiedy meldował się na meczu.

„To po prostu wywołuje u mnie dreszcze. Wyjątkowy, wyjątkowy moment” – powiedział Olynyk, który poprowadził Team Canada do brązowego medalu na Mistrzostwach Świata FIBA ​​​​we wrześniu. „Było oczywiste, że mamy wsparcie i miłość całego kraju”.

Olynyk i obrońca Ochai Agbaji zostali sprzedani do Toronto przez Utah Jazz w czwartek, na kilka godzin przed ostatecznym terminem wymiany zawodników w NBA. Obaj wstali z ławek po krótkiej strzelaninie na początku soboty, podczas której mogli poznać schematy ofensywne i defensywne Raptors.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Tak naprawdę nie wiesz, co dzieje się po obu stronach pokoju. Myślę, że było to dość zauważalne w pierwszej połowie” – śmieje się Olynyk. „W drugiej połowie w pewnym sensie znaleźliśmy rytm i znaleźliśmy kilka prostych setów, które wszyscy znali”.

Powiązane wideo

Triple-double Scottiego Barnesa zostało zmarnowane, a Toronto (19-34) zakończyło swoją skromną passę dwóch zwycięstw z rzędu. Barnes zakończył mecz z 24 punktami, 10 zbiórkami i 10 asystami, stając się pierwszym Raptorem, który w jednym sezonie zanotował trzy potrójne double-double za 20 punktów.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

Barnes widzi duży potencjał w grze u boku Olynyka i Agbajiego, którzy zakończyli mecz z ośmioma punktami.

„To był dla nich nowy sposób, w jaki gramy z Utah, stosując zasady defensywy i tym podobne, ale musimy się z tego wyciągnąć i dostosować” – powiedział Barnes. – To zajmie trochę czasu.

Jarrett Allen i Evan Mobley zanotowali double-double, a Cleveland (35-16) odniosło dziewiąte zwycięstwo z rzędu. Allen miał 18 punktów i 15 zbiórek, a Mobley dodał 17 punktów i 11 zbiórek.

Donovan Mitchell zdobył 15 punktów dla Cavaliers, którzy na ośmiu graczy osiągnęli dwucyfrowy wynik.

„Dziś naprawdę dobrze przekazywaliśmy piłkę” – powiedział Allen. „Wszyscy się ruszali, każdy robił, co w jego mocy, aby był to świetny mecz.

Toronto prowadziło 16-13, kiedy Olynyk wszedł do gry, ale Cleveland wyprzedził Raptors 17-8 w ostatnich pięciu minutach pierwszego spotkania i uzyskał prowadzenie 30-24.

„Kiedy zaczęliśmy zastępować nowych zawodników, trudno było im zrozumieć, co robimy i co chcemy robić w defensywie” – powiedział główny trener Toronto Darko Rajakovic. „Było wiele awarii, ale tego można było się spodziewać, a teraz musimy nakręcić zdjęcia i popracować nad przygotowaniami do San Antonio (poniedziałek)”.

Agbaji strzelił gola na 17 sekund przed końcem połowy, ale po dominacji Mobleya na drugim miejscu zmniejszono prowadzenie Cleveland do 67-47. W kwarcie miał osiem punktów, choć Barnes prowadził w tej kwarcie ze wszystkimi strzelcami z dorobkiem 11 punktów.

Cleveland nie stracił straty w trzecim secie, a Allen zdobył sześć punktów, dzięki czemu goście utrzymali solidne prowadzenie. Rajakovic w tej kwarcie w dużym stopniu polegał na swoich rezerwach, a Bruce Brown, Olynyk i debiutant Grady Dick mieli sporo czasu na grę, podczas gdy Toronto szukało iskry.

Raptors nigdy nie odzyskali równowagi, ponieważ Cavs prowadzili w ostatniej kwarcie 95-73.

Gdy Cleveland nadal prowadził różnicą 21 punktów na 2:30 przed końcem meczu, obie drużyny przeniosły zawodników z głębi swoich ławek.

10-DNIOWE UMOWY — Guard Justice Winslow i napastnik Mouhamadou Gueye podpisali w sobotę 10-dniowe kontrakty z Raptors. Winslow notował w tym sezonie średnio 16,2 punktu, 7,2 zbiórki, 2,5 asysty i 26,8 minuty dla drużyny Raptors 905. Dla klubu G League z Toronto Gueye notował średnio 14,3 punktu, 8,4 zbiórki, 1,6 asysty i 30,9 minuty.

DALEJ – W poniedziałek Toronto będzie gospodarzem skromnego San Antonio Spurs.

W poniedziałek Cleveland podejmie Philadelphia 76ers.

Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 10 lutego 2024 r.