Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Alberta zwiększa siłę roboczą wśród pracowników służby zdrowia przeszkolonych na szczeblu międzynarodowym

/
/
/
24 Views

W całej Albercie rekrutuje się coraz więcej pracowników służby zdrowia przeszkolonych na poziomie międzynarodowym, aby pomóc wypełnić luki w obecnym systemie opieki zdrowotnej.

Orzeczenie to nadeszło po ogłoszeniu przez rząd federalny przeznaczenia 86 milionów dolarów na akredytację podmiotów świadczących opiekę zdrowotną i zaradzenie niedoborom.

NorQuest College w Edmonton otrzymał w zeszłym roku podobne fundusze od rządu prowincji na swój międzynarodowy program edukacyjny.

Rudo Mapanga jest jednym z uczniów biorących udział w programie. Wyemigrowała do Alberty dwa lata temu, aby zapewnić swoim dzieciom lepsze życie i edukację.

Mapanga uzyskała stopień pielęgniarki w swoim rodzinnym Zimbabwe, a doktorat w Republice Południowej Afryki. Następnie przez sześć lat pracowała jako nauczycielka uniwersytecka w Kazachstanie. Kiedy jednak przybyła do Kanady, powiedziano jej, że nie wszystkie jej referencje zostały uznane.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Moje badania wykazały, że jest mało prawdopodobne, że dostanę pracę” – powiedziała Mapanga. „Mój plan był taki, że skoro mam dyplom pielęgniarki, pierwszą rzeczą, jaką zrobię po przybyciu do Kanady, będzie wznowienie kariery pielęgniarskiej. Nigdy nie pracowałam jako pielęgniarka, chociaż miałam wyższe wykształcenie medyczne.”


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Kanada wydaje 86 milionów dolarów na przyspieszenie akredytacji opieki zdrowotnej i rozwiązanie problemu niedoborów siły roboczej


Kanada wydaje 86 milionów dolarów na przyspieszenie akredytacji opieki zdrowotnej i rozwiązanie problemu niedoborów siły roboczej


Aby wrócić na rynek pracy w Albercie, w zeszłym roku zdecydowała się zdobyć dyplom międzynarodowego studenta pielęgniarstwa w NorQuest College.

Otrzymuj najświeższe informacje na temat zdrowia IQ. Wysyłane na Twój e-mail co tydzień.

„Podejście jest mniej więcej takie samo, ale w tym przypadku patrzymy na rzeczy, które są bardziej istotne w kontekście kanadyjskim” – powiedział Mapanga.

Aishi Thornton, menedżerka programu akademickiego w NorQuest, twierdzi, że wielu studentów przystępujących do programu posiada już umiejętności i wykształcenie potrzebne do pracy w charakterze pielęgniarek w Kanadzie.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Thornton twierdzi, że osoby, które doświadczają takich problemów, najczęściej całkowicie opuszczają służbę zdrowia lub podejmują nisko płatną pracę.

„Program taki jak międzynarodowy program edukacyjny zapewnia im orientację i doświadczenie w kanadyjskiej opiece zdrowotnej. Daje im to także certyfikat, dzięki któremu na koniec otrzymują dyplom praktycznego pielęgniarstwa. Następnie będą mogli wrócić do pracy w służbie zdrowia” – powiedział Thornton.


Kliknij, aby obejrzeć film: „Studenci medycyny odchodzą od tradycyjnej medycyny rodzinnej: dyrektor programowy U of A”


Studenci medycyny odchodzą od tradycyjnej medycyny rodzinnej: dyrektor programowy UO


Kiedy NorQuest otrzymało podobne fundusze od rządu prowincji, mogło rozszerzyć swój program z 50 do 250 miejsc. Dzięki temu w województwie będzie więcej pracowników służby zdrowia.

„Studenci biorący udział w programie są również bardzo zainteresowani pracą w pielęgniarstwie na obszarach wiejskich. Zatem luki, które widzimy w wiejskiej opiece zdrowotnej, jeśli chodzi o siłę pielęgniarską, pomagają naszej populacji studentów w rekrutacji i rekrutacji na te obszary wiejskie” – stwierdził Thornton.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Thornton twierdzi, że uczniowie są również bardzo pomocni swoim rówieśnikom. Korzystanie z wiedzy zdrowotnej i doświadczeń z innych krajów. Studentom łatwiej jest także nauczyć się zawodu, ponieważ zazwyczaj nie potrzebują specjalnej orientacji.

„Prawdziwą zaletą zdobycia certyfikatu i dyplomu w naszym programie jest to, że możesz przenieść się do innych programów i ukończyć edukację policealną. Jeśli student zdecyduje się kontynuować naukę i zdobyć stopień pielęgniarski (i ukończyć studia z tytułem pielęgniarskim), będzie mógł w tym celu zapisać się na inną uczelnię” – dodał Thornton.

Mapanga kończy szkołę w sierpniu i twierdzi, że jej celem jest zostać pielęgniarką. Poleca program każdemu, kto chce realizować swoją pasję.

„Uczymy się w bezpiecznym środowisku, w którym możesz popełniać błędy, wchodzić w interakcje i uczyć się kanadyjskiej kultury. Zanim pójdziesz do pracy, będziesz gotowy” – powiedziała.

© 2024 Global News, oddział Corus Entertainment Inc.

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :