Netbil Blog

Netbil Blog Przyjazny dla pieniędzy

Alaska spodziewa się zwrotu 737 Max 9 po zatwierdzeniu przez amerykańską FAA procesu inspekcji – krajowe

/
/
/
33 Views

Amerykańskie organy regulacyjne zatwierdziły proces przeglądu, który umożliwi liniom lotniczym wznowienie lotów Boeingami 737 Max 9, które zostały uziemione po tym, jak na początku tego miesiąca w samolocie Alaska Airlines oderwał się panel boczny.

Zatwierdzenie oznacza, że ​​linie lotnicze mogą teraz rozpocząć oficjalne inspekcje swoich samolotów Max 9, które według Alaski rozpoczną się w środę. Linia lotnicza podała, że ​​spodziewa się, że kilka pierwszych samolotów powróci do służby w piątek.

Szef Federalnej Administracji Lotniczej powiedział w środę, że przeprowadzona przez jego agencję analiza przerażającego zdarzenia na pokładzie samolotu Boeing linii Alaska Airlines dała mu pewność, że może oczyścić drogę samolotom do ponownego lotu.

Urzędnik Mike Whitaker powiedział, że FAA nie zgodzi się na żaden wniosek Boeinga dotyczący rozszerzenia produkcji Maxa, dopóki agencja nie będzie przekonana, że ​​problemy z kontrolą jakości zostały rozwiązane.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

„Boeing nie wróci do normalnego funkcjonowania” – obiecał Whitaker.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „FAA wszczyna dochodzenie w sprawie Boeinga po tym, jak drzwi Alaska Airlines wyłamały się w trakcie lotu”


FAA wszczyna dochodzenie w sprawie Boeinga po tym, jak drzwi Alaska Airlines wyłamały się w trakcie lotu


Ograniczenia produkcyjne obejmą tylko Maxa, którego obecnie są dwa modele, 8 i 9. Boeing produkuje około 30 samolotów miesięcznie, ale od jakiegoś czasu chce zwiększyć produkcję.

Boeing powiedział, że będzie współpracował z FAA i liniami lotniczymi, aby uziemione samoloty wróciły w powietrze.

„Będziemy nadal w pełni i przejrzyście współpracować z FAA i postępować zgodnie z jej wytycznymi, podejmując działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa i jakości w Boeingu” – oznajmiła firma. „Będziemy również ściśle współpracować z naszymi klientami lotniczymi, którzy przeprowadzą niezbędne procedury kontrolne, aby bezpiecznie przywrócić samolot 737-9 do eksploatacji”.

Otrzymuj najświeższe informacje z kraju. Codziennie wysyłane na Twój e-mail.

5 stycznia na Alasce Max 9, który przeleciał 3 mile (5 kilometrów) nad Oregonem, eksplodował panel zwany zatyczką do drzwi. Eksplozja pozostawiła dziurę w boku samolotu, ale piloci mogli wrócić do Portland i wylądować. bezpiecznie.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Następnego dnia FAA uziemiła większość samolotów Max 9. Alaska i United Airlines – jedyni amerykańscy przewoźnicy posiadający samoloty Max 9 – od tego czasu odwołali setki lotów, a United stwierdziło w tym tygodniu, że straci pieniądze w pierwszych trzech miesiącach tego roku od – o zawieszenie lotów.

Na początku tygodnia dyrektorzy obu linii lotniczych wyrazili swoje rozczarowanie Boeingiem.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: „Śledczy twierdzą, że samolot linii Alaska Airlines otrzymał ostrzeżenia na kilka dni przed eksplozją”


Śledczy twierdzą, że samolot Alaska Airlines otrzymał ostrzeżenie na kilka dni przed eksplozją.


FAA będzie wymagać od linii lotniczych przeprowadzenia „szczegółowej kontroli wzrokowej” tapicerki drzwi i innych elementów, wyregulowania elementów złącznych i naprawy wszelkich wykrytych uszkodzeń przed ponownym oddaniem Max 9 do użytku. Agencja podała, że ​​proces ten opracowano na podstawie danych z inspekcji 40 uziemionych samolotów.

Linie United, które posiadają 79 samolotów Max 9, więcej niż jakakolwiek inna linia lotnicza, oświadczyły, że przeprowadziły już „szkolenie wstępne i inspekcję” swoich samolotów i spodziewają się, że od niedzieli przywrócą je do służby.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

United twierdzi, że proces ten obejmuje demontaż panelu wewnętrznego, dwóch rzędów siedzeń i tapicerki bocznej, zanim technicy będą mogli otworzyć uszczelki drzwi. Sprawdzą wtyczkę i otaczający ją sprzęt, naprawią wszystko, co uznają za wadliwe i ponownie zabezpieczą panel.

Zatyczki obejmują miejsca przeznaczone na dodatkowe drzwi awaryjne w samolotach z większą liczbą miejsc niż Alaska i United Max 9.

Decyzja FAA zapadła tego samego dnia, w którym kluczowy senator powiedział, że Kongres przyłączy się do przeglądu Boeinga.

Senator Maria Cantwell z D-Wash spotkała się z dyrektorem generalnym Boeinga Davidem Calhounem, aby omówić incydenty, w tym jeden, który miał miejsce w tym miesiącu, z udziałem samolotu Alaska Airlines. Cantwell powiedziała, że ​​powiedziała Calhounowi, że jakość i bezpieczeństwo projektu powinny być najważniejszymi priorytetami firmy.

„Pasażerowie amerykańskich linii lotniczych i pracownicy liniowi Boeinga zasługują na kulturę przywództwa w Boeingu, która przedkłada bezpieczeństwo nad zysk” – powiedział Cantwell, który reprezentuje stan, w którym Boeing buduje 737.


Kliknij, aby obejrzeć wideo: Jak odwołanie lotu Boeingiem Max może wpłynąć na podróże międzynarodowe


Jak odwołanie lotów Boeinga Max może wpłynąć na podróże po całym świecie


Cantwell powiedziała, że ​​Senacka Komisja ds. Handlu, Nauki i Transportu, której przewodniczy, zorganizuje przesłuchania „w celu zbadania pierwotnych przyczyn tych braków bezpieczeństwa”. Nie ogłoszono żadnych dat.

Historia kontynuowana jest pod reklamą

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Transportu bada katastrofę linii lotniczych Alaska Airlines. Urzędnicy NTSB powiedzieli, że sprawdzają, czy przed startem samolotu nie brakowało śrub mocujących zatyczkę w drzwiach.

Rzecznik zarządu powiedział, że śledczy NTSB powróci w piątek do zakładu montażowego Boeinga 737 w Renton w stanie Waszyngton, w miarę kontynuowania dochodzenia. Badacze ustalają harmonogram awarii zatyczki drzwiowej, począwszy od wczesnych etapów jej produkcji aż do lotu, podczas którego spadła ona z samolotu.

Federalna Administracja Lotnicza sprawdza, czy Boeing i jego dostawcy przestrzegali odpowiednich procedur bezpieczeństwa podczas produkcji.

Współautor prasowy Tom Krisher z Detroit przyczynił się do powstania tego raportu. Dodatkowe pliki z Global News.

© 2024 Prasa kanadyjska

About The Author

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :